Jennys
06.01.07,16:09
Ahojte, mám viac otázok ohľadom účtovníctva keďže si uzatváram rok a dúfam, že mi niekto na ne odpovie čo najlepšie aby som v tom mala jasno:

1. v polovici júna som bola v nemocnici a manžel za mňa faktúroval a vypisoval príjmové doklady, takže je tam aj jeho podpis. Mám mu dodatočne vystaviť nejakú dohodu alebo niečo podobné? keďže rodina sa môže zamestnávať bez platenia odvodov až od júla a toto bolo ešte v júni alebo mám radšej všetky doklady prepísať a popodpisovať nanovo aj keď zákazníci majú tie pôvodné? naozaj neviem čo s tým aby som potom nemala nejaké problémy...

2. jedna faktúra mi chýba. Mám od nej doklad lebo sa to preberalo ako dobierka na pošte ale to bolo tiež keď som bola v nemocnici a manžel ju možno nechal v balíku a ten sa vyhodil asi si to nevšimol a teraz sa k nej neviem dopracovať, už som tomu čo mi to posielal viackrát volala aj písala, že potrebujem tú faktúru ale stále nič, jednoducho mi ju neposlal, neviem ako to urobiť

3. k nákupom som zákazníkom pridávala malý darček, ktorý som nakúpila u dodávateľa za týmto účelom. Mám si to účtovať ako tovar alebo ako prevádzkovú réžiu? Nešlo o reklamné predmety.
Jennys
07.01.07,12:22
poraďte prosím niekto:confused:
Monika Kováčová
07.01.07,12:28
1. neprepisuj, bola si predsa pn, snáď si len nevyhotovovala doklady v nemocnici - je to o.k.
2. musí ti vyhotoviť opis faktúry - musí
3. výdaj neovplyvňujúci základ dane
ekopo
07.01.07,12:35
1. neprepisuj, bola si predsa pn, snáď si len nevyhotovovala doklady v nemocnici - je to o.k.
2. musí ti vyhotoviť opis faktúry - musí a keď nevyhotoví, tak nemáš o čom účtovať
3. výdaj neovplyvňujúci základ dane podľa mňa by to mohol byť VOZD členienie tovar, pretože tým môže zvýšiť predajnosť ostatného tovaru, a môže mať "darček" zakalkulovaný v cene tovaru a samozrejme riadne evidovaný v sklade.
Mohlo by to byť aj takto
Monika Kováčová
07.01.07,12:39
Ja by som o VOZD tovar určite neúčtovala, nejde o výdaj na zabezpečenie príjmu - ale to je len môj názor. Hlavne ak na faktúre nebol predaný aj keď z cenou 0,- Sk.
lenkak
07.01.07,14:08
2. Nech Ti pošlú opis faktúry.