ivancikova
06.01.07,20:08
Dobrý večer,
chcela by som poprosiť o pomoc s lízingom.
Na začiatku by som mala mať v záväzkoch celkovú hodnotu lízingu. Úhradou akontácie, spracovateľského poplatku a jednotlivých splátok sa hodnota záväzku postupne znižuje. Na konci roku v záväzkoch okrem neuhradených fa. budem mať aj zvyšnú hodnotu lízingu. Zvyšný záväzok prenášam aj do budúceho roka?
Johanka
06.01.07,19:29
Áno, podpísaním leasingovej zmluvy Ti vznikol záväzok s dobou splatnosti 36 (48 ,...) mesiacov.
apo
10.01.07,19:48
Dobrý večer,
chcela by som poprosiť o pomoc s lízingom.
Na začiatku by som mala mať v záväzkoch celkovú hodnotu lízingu. Úhradou akontácie, spracovateľského poplatku a jednotlivých splátok sa hodnota záväzku postupne znižuje. Na konci roku v záväzkoch okrem neuhradených fa. budem mať aj zvyšnú hodnotu lízingu. Zvyšný záväzok prenášam aj do budúceho roka?

Pokial mám informácie tak Pohoda nevie robiť lízingy od roku 2004. Z toho dôvodu v Exeli mám pripravené všetky lízingy a pri uzávierkových operáciách naúčtujem nákladové položky do denníka.
Pri zostavovaní výkazu o majetku a záväzkoch upravím vypočítané údaje o hodnoty z tabuliek kde mám pre každý rok vypočítanú zostatkovú cenu z istiny aj zostatok k úhrade.

To, že Pohoda nedokáže spracovať lízing od roku 2004 nepovažujem za chybu, ale mohla by mať k dispozícii tabuľku do ktorej by sa naplnili hodnoty pre uzávierkové operácie a správne zostavenie výkazu majetku a záväzkov. Tým by odpadla starosť o opakovanú úparvu výkazov pri uzávierke.

apo