bui
06.01.07,22:48
Zase problem s ktorym si neviem rady..
Mame objednavku od firmy x na vykon inz. prac v zahranici na urcitom projekte. Firma nam poskytla preddavok na uhradu nakladov spojenych s pobytom v zahranici. Do zahranicia ide nas zamestnanec. Dozvedeli sme sa, ze bude mat za ulohu platit z poskytnutej zalohy aj vydavky za dalsich asi 5 ludi, ktori nie su nasi zamestnanci.
nas zamestnanec donesie doklady za co platil poskytnutym preddavkom...nastroje, pomocky, pracovna batozina prepravovana lietadlom, pozicanie auta, phm do auta,strava za seba aj tych dalsich ludi, mozno ubytovanie za vsetkych...
My potom budeme tieto vydavky fakturovat firme X.
Neviem ci nespravim chybu ak budem vsetky tieto vydavky, teda aj na tych cudzich ludi uctovat v sluzobke nasho zamestnanca ako vedlajsie nutne vydavky...
Alebo to mam uctovat nejako inak? napr. cez interny doklad na 518?
Co myslite?
V objednavke sa nic o tych ludoch nespomina, ide len o ustne dojednanie medzi konatelmi..
KEJKA
07.01.07,17:35
ide len o prefinancovanie cudzích výdavkov z prijatých penazí - divná dohoda.
Ked budete mať orig. doklady, ponúka sa riešenie, že sa budete tvíriť, že poskytujete služby,---- ale nesedé mi to. Radšej by som to prehnala cez nejakú 315-účet.....
Zita5
07.01.07,17:47
Zase problem s ktorym si neviem rady..
Mame objednavku od firmy x na vykon inz. prac v zahranici na urcitom projekte. Firma nam poskytla preddavok na uhradu nakladov spojenych s pobytom v zahranici. Do zahranicia ide nas zamestnanec. Dozvedeli sme sa, ze bude mat za ulohu platit z poskytnutej zalohy aj vydavky za dalsich asi 5 ludi, ktori nie su nasi zamestnanci.
nas zamestnanec donesie doklady za co platil poskytnutym preddavkom...nastroje, pomocky, pracovna batozina prepravovana lietadlom, pozicanie auta, phm do auta,strava za seba aj tych dalsich ludi, mozno ubytovanie za vsetkych...
My potom budeme tieto vydavky fakturovat firme X.
Neviem ci nespravim chybu ak budem vsetky tieto vydavky, teda aj na tych cudzich ludi uctovat v sluzobke nasho zamestnanca ako vedlajsie nutne vydavky...
Alebo to mam uctovat nejako inak? napr. cez interny doklad na 518?
Co myslite?
V objednavke sa nic o tych ludoch nespomina, ide len o ustne dojednanie medzi konatelmi..

Je to veľmi nejasné . Myslím , že namiesto objednávky mali obe strany zhotoviť určitú formu zmluvy , kde by bol okrem iného dojednania ......vyšpecifikovaný účel použitia zálohovej čiastky pre tzv. cudzie prac.sily , alebo ako ich nazvať a následného zúčtovania . Podobne ako Kejke , aj mne sa to zdá nejasné . Na druhej strane známe tým , že takýchto halabala dojednaní niekt.podnikateľov je strašne veľa , akoby si neuvedomovali , že to treba dotiahnúť aj po účtovnej stránke .

Ja by som to nespájala so služobkou Vášho zamestnanca , ale skôr by som uvažovala- poplatky za cudzích zamestnancov ako o nedaňovom náklade .
bui
07.01.07,22:09
A potom ked tieto vydavky budeme fakturovat firme X, tak ich zauctovat do nedanovych vynosov?
Mohli by danovaci namietat, ked ta ista suma bude v nakladoch danovych a aj vo vynosoch danovych? alebo to mam predsa len uctovat cez nejaku 315?..

len neviem ako to cele urobit a zalozit...ked na jednom doklade bude napriklad ubytovanie za 6 ludi a z toho bude jedno za nasho zamestnanca...na toho budem robit sluzobnu cestu..to mam z dokladu vybrat jednu sestinu?..prefotit si to a pisat si k tomu nejaku poznamku?Neviem...ani mne sa to nepaci, no ja som len uctovnik:(

Dohodnue to bolo vraj preto tak, lebo firma X nedoveruje az tak tymto robotnikom, a chce aby nas vyslany zamestnanec manipuloval s peniazmi urcenymi na vydavky tykajuce sa tychto robotnikov..ide pravdepodobne o nejakych zivnostnikov, pretoze to nie su ani zamestnanci firmy X...
bui
08.01.07,11:44
viac hlav viac rozumu, prida sa este niekto a napise svoj nazor?
dari1
08.01.07,12:12
v ziadnom pripade by to nemalo byt iba na ustnej dohode, treba urobit dodatok k zmluve o inz. cinnosti, alebo samost. objednavku na tie "ine služby", kde bude uvedene, co ma vas pracovnik robit - dohlad nad robotnikmi, uhrada nakladov pre nich, vyplatenie zalohy, pripadne zuctovanie. Do cestaku by to nemalo ist, resp. pri zuctovani cestaku (pre zjednodusenie roboty vasmu vyslanemu zamestnancovi) bude iba cast pripadajuca zamestnancovi cestovne naklady, ostatne bude "zakazka". Ja by som to takto nejak urobila.