demeter
07.01.07,13:55
Ak som uhradil do poisťovne Kooperativa úhradu cez podnikateľsky účet músim doložiť aj fakturu . V peňažnom denniku to vediem do osobnej spotreby.Platim to raz za rok.Pri daňovom priznaní si to neuplatňujem.Papier od nich ,že to mám zaplaťiť nemôžem nájsť.Ďakujem!
tinaM
07.01.07,13:17
Ak som uhradil do poisťovne Kooperativa úhradu cez podnikateľsky účet músim doložiť aj fakturu . V peňažnom denniku to vediem do osobnej spotreby.Platim to raz za rok.Pri daňovom priznaní si to neuplatňujem.Papier od nich ,že to mám zaplaťiť nemôžem nájsť.Ďakujem!
Hovorím o DDS/3.pilier/. Ak to dávaš do osobnej spotreby, tak tam by som to pri účtovaní len vysvetlila. V daňovom priznaní si môžeš za r. 2006 uplatniť maximálne 12000,- Sk, ale k tomu potrebuješ mať doklad z Kooperatívy.
lenkak
07.01.07,14:07
pokiaľ si platbu dávaš do osobnej spotreby, t.j, výdavok neovpl. základ dane nemusíš mať faktúru, stačí poznámka akú platbu si realizoval. Ako náhle -v tvojom prípade by si si chcel dať DDP 3p do odpočitateľnej položky DP potrebuješ k tomu potvrdenie od príslušnej poisťovni /Kooperativa.
katarina.j
07.01.07,16:03
Ahoj.poisťovňa ti do konca januara zašle take potvrdenie a to možeš priložiť k DP.Inak len tak na okraj-Kooperativa je dosť nešťastná voľba.Nebudem vysvetlovať prečo ale je to tak-viac sa k tejto poznámke nebudem vyjadrovať.Ahoj
demeter
07.01.07,17:11
Môžeš mi povedať prečo je to nešťastná volba.Máš s ňou zle skúsenosti.Ja mám len túto jednu poistku tam.Ostatne mám v Alianz.Ďakujem.
katarina.j
07.01.07,18:27
Ja len tak,samé problémy s plneniami poistnými-su skoro najlacnejší ale aj najhoršie plnenia maju.Ten Allianz je uplne v poriadku-su najlepší.