jued
07.01.07,15:27
Ahojte, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať v nasledovnom prípade:
Firma s.r.o. vznikla v roku 1993 so 4 spločníkmi, od roku 1997 respektívne nevykonávala žiadnu činnosť . Za tieto roky firma vykázala neuhradené straty minulých rokov cca 200.000,-Sk. V roku 2006 tú firmu prevzala ďalšia osoba , ktorá začína podnikať úplne v inom predmete podnikania. Jedná sa mi o nasledovnú vec , bude súčasná majiteľka firmy pri účtovnej uzávierky brať do úvahy už predtým vykazované straty? Resp. môže ešte tieto straty uplatniť v prípade zisku? A ak nie , čo sa stými stratami dá do budúcnosti urobiť, aby tam nevygurovali? Ďakujem za pomoc. Nerobila som vôbec ešte takýto prápad, takže si s ním neviem rady. A ešte ako mám zaúčtovať prevod obchodného podielu?
Danila
07.01.07,15:32
Ahojte, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať v nasledovnom prípade:
Firma s.r.o. vznikla v roku 1993 so 4 spločníkmi, od roku 1997 respektívne nevykonávala žiadnu činnosť . Za tieto roky firma vykázala neuhradené straty minulých rokov cca 200.000,-Sk. V roku 2006 tú firmu prevzala ďalšia osoba , ktorá začína podnikať úplne v inom predmete podnikania. Jedná sa mi o nasledovnú vec , bude súčasná majiteľka firmy pri účtovnej uzávierky brať do úvahy už predtým vykazované straty? Resp. môže ešte tieto straty uplatniť v prípade zisku? A ak nie , čo sa stými stratami dá do budúcnosti urobiť, aby tam nevygurovali? Ďakujem za pomoc. Nerobila som vôbec ešte takýto prápad, takže si s ním neviem rady. A ešte ako mám zaúčtovať prevod obchodného podielu?Vyšpecifikuj termín " prevzala " firmu. Potom môžeme poradiť.
jued
08.01.07,10:30
Boli na ňu prevedené všetky obchodné podiely vtedajších spoločníkov spoločnosti, resp. odkúpila ich obchodné podiely.
Leontin
11.01.07,12:10
Ja by som sa pridal k JUED a chcel sa tiez spytat, komplexnou otazkou. Co vsetko musi novy subjekt (obcan) spravit, ak chce si od niekoho ineho kupit SRO? Predpokladam, ze tam bude zmluva o prevode obch.podielu. A Co dalej?