m.r.
07.01.07,15:35
Prosim vas o radu.
Kupil som si DVD rekorder LG LH-R5500SB a chcem ho reklamovat nakolko pri pocuvani hudby z CD, alebo pozerani filmu z DVD vydava hrozny hluk,
strasne vrci ventilator, proste neda sa pouzivat na to, naco som si ho zakupil.
Mam len pokladnicny blok, nemam zarucny list, asi som ho stratil.
Je predajca /NAY elektrodom/ povinny prijat mi reklamaciu aj bez zarucneho listu, alebo nie?
Ak niekto o tomto nieco viete, prosim poradte.
Vdaka
Chobot
08.01.07,09:44
Prosim vas o radu.
Kupil som si DVD rekorder LG LH-R5500SB a chcem ho reklamovat nakolko pri pocuvani hudby z CD, alebo pozerani filmu z DVD vydava hrozny hluk,
strasne vrci ventilator, proste neda sa pouzivat na to, naco som si ho zakupil.
Mam len pokladnicny blok, nemam zarucny list, asi som ho stratil.
Je predajca /NAY elektrodom/ povinny prijat mi reklamaciu aj bez zarucneho listu, alebo nie?
Ak niekto o tomto nieco viete, prosim poradte.
Vdaka

Ak si ho stratil tak si stratil aj nárok na záruku. Samotný pokladničný blok Ti nestačí na uznanie reklamácie. Ako preukážeš, že je to presne ten prijímač, ktorý si zakúpil?

Ale záleží na NAY, ako sa zachová. V najhoršom prípade Ti poradia, kde je servisné stredisko, kde Ti prístroj skontrolujú, či nie je vadný a opravia (ale nie bezplatne, lebo nemáš záruku.).

Ak to nie je vada, tak nie je čo osdtraňovať. Môže byť, že to hučanie pochádza z rotácie disku, čo v prípade hudobného CD je celkom bežný jav.
AlaNR
08.01.07,13:09
My sme tak pred dvomi rokmi vracali domace kino do NAY.
Je to značka JVC a tiež pri vyššej hlasitosti hučí ventilátor. Niektoré filmy sú preto na ňom nepozerateľné, lebo keď má niekto vo vedľajšej miestnosti spať, tak nemôžeš mať kino na "plné pecky", aby nehučalo a zároveň musíš aj počuť, čo sa v tom filme deje.

Najskôr tam zájdi a skús si dať vyskúšať taký istý kus, či hučí aj ten.

Nám to naše síce vymenili, okrkali sme ich tak, že to vymenili kus za kus, ale hučí tak isto ako to prvé, tak sme tam boli zytočne.
Janka6685
08.01.07,13:50
My sme tak pred dvomi rokmi vracali domace kino do NAY.
Je to značka JVC a tiež pri vyššej hlasitosti hučí ventilátor. Niektoré filmy sú preto na ňom nepozerateľné, lebo keď má niekto vo vedľajšej miestnosti spať, tak nemôžeš mať kino na "plné pecky", aby nehučalo a zároveň musíš aj počuť, čo sa v tom filme deje.

Najskôr tam zájdi a skús si dať vyskúšať taký istý kus, či hučí aj ten.

Nám to naše síce vymenili, okrkali sme ich tak, že to vymenili kus za kus, ale hučí tak isto ako to prvé, tak sme tam boli zytočne.

Prepáčte, že vám zasahujem do debaty, ale chcem sa opýtať, či ti aj vysvetlili, prečo to hučalo?
AlaNR
08.01.07,14:15
Vraj preto, lebo to laserové snímanie sa musí ochladzovať a ochladzuje sa práve tým ventilátorom.
Domáce kino je prispôsobené väčšej miestnosti a vyššej hlasitosti, ako sme ho doma púšťali my.
Teda aspoň toľko nám povedali, čo sme aj samozrejme odkývali. V podstate mali pravdu.
Janka6685
08.01.07,14:56
Vraj preto, lebo to laserové snímanie sa musí ochladzovať a ochladzuje sa práve tým ventilátorom.
Domáce kino je prispôsobené väčšej miestnosti a vyššej hlasitosti, ako sme ho doma púšťali my.
Teda aspoň toľko nám povedali, čo sme aj samozrejme odkývali. V podstate mali pravdu.
No to mi je jasné, že sa to musí ochladzovať, ale ešte som nepočula, že by to bolo také hlučné, až by to vadilo. Skoro každý už má domáce kino, alebo rekordér, ale takýto problém nemal nikto z môjho okolia. Svokrovci majú dokonca len Sanyo (neviem, ako sa to píše:p) a nerobí im to žiadny hluk.

Sa mi to nejako nevidí...:confused::eek:
AlaNR
09.01.07,05:52
Či sa Ti to vidí alebo nevidí, je to tak. Bohužiaľ...
Janka6685
09.01.07,14:28
Či sa Ti to vidí alebo nevidí, je to tak. Bohužiaľ...

Podľa mňa je to chyba vo výrobe. Asi mali chybnú sériu. Ale to mi už nevyriešime.:rolleyes:
ywi
09.01.08,21:11
Ak si ho stratil tak si stratil aj nárok na záruku. Samotný pokladničný blok Ti nestačí na uznanie reklamácie. Ako preukážeš, že je to presne ten prijímač, ktorý si zakúpil?

Ja mam opacny problem... Stratil som blocek, ale zarucny list mam. Je nejaka sanca, ze by mi v Nay zobrali tovar na reklamaciu?
Chobot
10.01.08,07:05
Ja mam opacny problem... Stratil som blocek, ale zarucny list mam. Je nejaka sanca, ze by mi v Nay zobrali tovar na reklamaciu?

Ťažko povedať, treba skúsiť. :rolleyes: