K.A.T.K.A
07.01.07,15:50
Dobrý deň,
prosím Vás, už máme rozhodnutie o priznaní starobného dôchodku. Zamestnanec je zamestnancom stále, len teraz neviem ako sa robia tie opravné výkazy na sociálnu poisťovňu. Ďalej by ma zujímalo, či tie odvody, ktoré vlastne boli stiahnuté zo mzdy zamestnanca sa nejakým spôsobom vracajú zamestnancovi. Ako to vlatne je? Ďakujem.
POuížvame MRP mzdy.
KEJKA
07.01.07,17:29
áno, vracajú sa. Mzdový program to vie vyrátať aj sám,
ale na SP sa opravné nedávajú. Treba po obdržaní toho rozhodnutia spracovať odvody odo dňa priznania dôchodku - teda spätne, vyjde preplatok na odvodoch aj za firmu aj za zam-ca.
Ten rozdiel sa uvedie v osobitnom riadku na výkaze do SP, dáva sa tam kód 12 a vysporiada sa to za ten bežný mesiac.
Preplatok dostane zam-ec vo výplate (zdaňuje sa mu to), aj zam-eľ.
K.A.T.K.A
08.01.07,18:19
Ďakujem, ale Prosím Vás, potrebovala by som vedieť postup ako sa to v MRP robí.... neviem ako na to
prosím, pomôžte mi s tým
ďakujem
K.A.T.K.A
09.01.07,20:06
áno, vracajú sa. Mzdový program to vie vyrátať aj sám,
ale na SP sa opravné nedávajú. Treba po obdržaní toho rozhodnutia spracovať odvody odo dňa priznania dôchodku - teda spätne, vyjde preplatok na odvodoch aj za firmu aj za zam-ca.
Ten rozdiel sa uvedie v osobitnom riadku na výkaze do SP, dáva sa tam kód 12 a vysporiada sa to za ten bežný mesiac.
Preplatok dostane zam-ec vo výplate (zdaňuje sa mu to), aj zam-eľ.

ten preplatok - položka sa ako nazýva vo výplate?