Antea
07.01.07,18:16
Prosím vás poraďte mi: Učtujem v JÚ
Zahraničná cesta sa začala napr.11.12.06
Skončila sa 21.12.2006
Vypočítané náhrady som zaúčtovala 31.12.2006, aký mám vlastne použiť kurz, z ktorého dňa. Zálohu si SZČO v cudzej mene nebral, zobral si Sk a zamenil na CZK. Vo firme, kde som predtým pracovala sme všetko dávali kurzom v akom sme mu vydali zálohu. Teraz sa neviem pohnúť.

A po druhé: zamestnancom dávam niekedy cestovné náhrady/tuzemské/
cez výplatu, program mi to potom dá automaticky ako záväzok voči zamestnancom a pri úhrade do miezd.Takže automaticky aj náhrady, ktoré robím na listinku dávam do stĺpca mzdy, len náhrady SZČO dávam do prevádzkovej réžie. Na "porade" som sa ale dočítala, že dávate aj zamestnancov do prev. réžie. Mám si to ošetriť smernicou. Ďakujem za radu
Danila
07.01.07,18:15
Prosím vás poraďte mi: Učtujem v JÚ
Zahraničná cesta sa začala napr.11.12.06
Skončila sa 21.12.2006
Vypočítané náhrady som zaúčtovala 31.12.2006, aký mám vlastne použiť kurz, z ktorého dňa. Zálohu si SZČO v cudzej mene nebral, zobral si Sk a zamenil na CZK. Vo firme, kde som predtým pracovala sme všetko dávali kurzom v akom sme mu vydali zálohu. Teraz sa neviem pohnúť.

A po druhé: zamestnancom dávam niekedy cestovné náhrady/tuzemské/
cez výplatu, program mi to potom dá automaticky ako záväzok voči zamestnancom a pri úhrade do miezd.Takže automaticky aj náhrady, ktoré robím na listinku dávam do stĺpca mzdy, len náhrady SZČO dávam do prevádzkovej réžie. Na "porade" som sa ale dočítala, že dávate aj zamestnancov do prev. réžie. Mám si to ošetriť smernicou. Ďakujem za raduAj peniaze v Sk, ktoré si zamestnancovi vydala z pokladne sú zálohou. On za ne kúpil CZK a obdržal doklad. Kurzom, ktorý je na doklade zaúčtuješ náhrady. A na druhú otázku si už odpoveď na porade našla.