mackova
07.01.07,19:17
Ahojte, čo poviete na túto otázku: Keď som nájomca v budove Obecného úradu a oni mi faktúrujú 1/3 z originálu FA z SPP. Oni mi ale faktúrujú bez DPH. Je to správne?
Manual
07.01.07,18:24
A je OU platiteľom DPH ?
Melnick
07.01.07,18:27
(4) Štátne orgány a ich rozpočtové organizácie, štátne fondy, orgány územnej samosprávy a ich rozpočtové organizácie a iné právnické osoby, ktoré sú orgánmi verejnej moci, sa nepovažujú za zdaniteľné osoby, keď konajú v rozsahu svojej hlavnej činnosti, a to ani v prípade, ak prijímajú v súvislosti s touto činnosťou platby, s výnimkou, ak táto činnosť výrazne narušuje alebo môže výrazne narušiť hospodársku súťaž. Správa štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky 2) je zdaniteľnou osobou v rozsahu nákupu a predaja štátnych hmotných rezerv.

Keby Ti fakturovali s DPH ,museli by ju odviesť,pretože nie sú platitelia zo zákona.
Ak sa mýlim,rada svoj názor poopravím.:)
duficek
07.01.07,18:54
ano je to spravne, oni predsa nie su platitelia DPH.
mas na fakture okrem ich ICO aj ich IC DPH? urcite nie
mackova
07.01.07,21:27
Nie nemajú DPH Obecný úrad na FA. A keď mi vystaviliich FA s rozpísaním ZD DPH a celkom, môžem si uplatniť odpočítať DPH na vstupe? Je to správne?
liba2
07.01.07,21:43
Asi by bolo korektné ich upozorniť na chybu :) .
ALBO
08.01.07,06:19
Nie nemajú DPH Obecný úrad na FA. A keď mi vystaviliich FA s rozpísaním ZD DPH a celkom, môžem si uplatniť odpočítať DPH na vstupe? Je to správne?
Nemôžete si uplatniť § 49/2/a= "voči nemu uplatnená iným platiteľom"