betkag
08.01.07,08:46
Prajem všetkým poraďákom príjemný deň a veľa úspechov v novom roku.
Nový rok začíname perfektne. Na obec sa nám ohlásila Správa finančnej kontroly na kontrolu dotácií za rok 2005. Ohlásili sa telefonicky starostovi obce. Starosta je nový, povedal nám len toľko, že prídu na kontrolu na všetky štátne dotácie ktoré dostávame, bližšie nevedel povedať nič.
Ak máte niekto s nimi skúsenosti prosím o pomoc- čo všetko kontrolujú.
Dostávame dotácie na prenesené kompetencie - školstvo, matrika, spoločný stavebný úrad, dotácie sú zrejme aj príspevky pre deti v hmotnej núdzi, vzdelávacie poukazy pre školy.
Ja si myslím, že to bude asi tak, že prídu, oznámia nám termín riadnej dlhodobejšej kontroly a povedia čo všetko budú od nás požadovať. Lebo za jeden deň niečo skontrolovať to podľa mňa nemá význam.
Ďakujem za pomoc a želám krásny deň bez kontrol.
kvet
08.01.07,08:13
Ahoj,
nám chodí kontrola zo Správy finančnej kontroly vo Zvolene na účelové dotácie zo štátneho fondu (Environmentálny fond). Kontrolu vykonávajú cca jeden týždeň, ale to tak, že kontrolujú aj iné obce. Najprv chcú vidieť vnútorné predpisy (smernicu na vykonávanie predbežnej finančnej kontroly, vedenie účtovníctva, organizačný poriadok, smernicu na verejné obstarávanie a pod.). Z účtovného hľadiska chcú hlavnú knihu, denníky, účtovné doklady, účtovný rozvrh, protokoly o zaradení majetku na ktorý bola dotácia poskytnutá a pod.

Držím palce
helenka11
08.01.07,08:39
Ahoj betkag,
u nás bola Správa finančnej kontroly dva mesiace vlani /sept.-okt./,ale
kontrolovali od roku 2002. Kontrolovali všetky štátne dotácie, to zn.,že všetky na prenesené kompetencie / školstvo,matrika,staveb.úrad, atď./,
ale aj na voľby,referendum ,a pod.teda všetko, čo podlieha zučtovaniu so ŠR.
Požadovali všetky prípisy o poskytn.dotáciách, bankové výpisy,zaučtovanie
v dokladoch, vyučtovanie sumárne, vrátenie zostatkov a vyučtovanie výnosov.Kontrola bola náročná na čas pre mňa, pretože som musela vyhľadávať doklad po doklade a zase zakladať naspäť. Ešteže to máš len za rok. Ale iste to máš všetko dobre. Však všetky dotácie sme museli terminovane vyučtovať.
Aj ja držím palce.
betkag
08.01.07,10:13
Ďakujem krásne za odpovede, ste ma potešili. Ale aspon vieme aj s kolegyňou na čom sme. Teraz už len dúfame, že nám v tom našom poctivom výkone práce vo verejnom záujme nájdu čo najmenej chýb :confused:
Ešte raz vďaka.