Vera
22.12.04,12:28
Ahojte,

mám problém s vystavením faktúry. Sme spoločnosť, ktorá na základe zmluvy s maďarskou spol. poskytuje službu (reže materiál).
Maď. spol. nám dovezie materiál, my ho narežeme a oni si ho odvezú do ďalšej výrobni (už nie našej spol) tiež na Slovensku...
My im máme faktúrovať za službu bez DPH a oni si ju odvedú v Maďarsku?? Majú IČ DPH pre Maďarsko...

Vopred ďakujem za pomoc
Fajdy
22.12.04,20:35
Sú to práce na hnuteľnom hmotnom majetku a pre oslobodenie od DPH musíš preukázať, že tovar opustil územie SR. V Tvojom prípade tovar prechádza k ďalšiemu spracovateľovi, čiže nie na konečnú spotrebu, ale nevieš preukázať, že opustil územie SR. Zdá sa mi, že zákon toto priamo nerieši. Môj názor je, že oslobodenie by sa mohlo dať preukázať tak ako pri vývoze tovaru, ak si ho príde prevziať odberateľ. Možno sa Ti k téme ešte niekto vyjadrí a ja si to ešte pozriem.
MMM
23.12.04,07:11
Citujem "Vseobecne pravidlo": Ak dodavana sluzba nespada pod ziadny osobitny princip, v pripade jej posytovania sa potom uplatnuje vseobecne pravidlo, ktorym je miesto, kde ma dodavatel sluzby sidlo, z ktoreho sa sluzba dodava je miestom dodania sluzby. V Tvojom pripade je miestom dodania sluzby tuzemsko a teda by som tuto sluzbu zdanila 19 % sadzbou dane platnou v SR.
KEJKA
28.12.04,00:30
Citujem "Vseobecne pravidlo": Ak dodavana sluzba nespada pod ziadny osobitny princip, v pripade jej posytovania sa potom uplatnuje vseobecne pravidlo, ktorym je miesto, kde ma dodavatel sluzby sidlo, z ktoreho sa sluzba dodava je miestom dodania sluzby. V Tvojom pripade je miestom dodania sluzby tuzemsko a teda by som tuto sluzbu zdanila 19 % sadzbou dane platnou v SR.
Ja súhlasim s MMM
gabina
28.12.04,10:00
... súhlasím s MMM a Lidou....
... Viete mi poradi ako si mám vyžiada DPH za službu vykonanú v Požsku ???
... na internete ich DU je to katastrofa .... potrebovala by som adresu DU v Požsku a tlačivo, na ktorom to môžem žiada.....
:-))
Vera
28.12.04,10:19
Ďakujem za radu :-)
Fajdy
30.12.04,19:48
TO: Viera
Ja by som si zdaňovanie ešte overila. Zo zákona to síce tak vyplýva, ale neviem, či odberateľ bude spokojný ak mu zvýšiš cenu za služby o slovenskú daň. DPH je predsa daň zo spotreby a na Slovensku sa nič nespotrebovalo ani nespotrebuje. :confused:
Mikolajova
07.09.07,12:55
Prosím Vás potrebujem si potvrdiť jednu vec došla mi dnes fa od Poľského platcu DPH ohľadne prác, ktoré vykonali na našej budove a kontrétne výmena inštalácii sanitačnej a dekoratívnej vykonanie kanalizačných prác. Poliak nám fakturoval bez DPH. Fakturoval správne mi sme platcami DPH na Slovensku.
Mikolajova
10.09.07,05:27
Prosím Vás neviete náhodou ako postupovať v príspevku 8?
Jana Acsová
10.09.07,07:19
Prosím Vás potrebujem si potvrdiť jednu vec došla mi dnes fa od Poľského platcu DPH ohľadne prác, ktoré vykonali na našej budove a kontrétne výmena inštalácii sanitačnej a dekoratívnej vykonanie kanalizačných prác. Poliak nám fakturoval bez DPH. Fakturoval správne mi sme platcami DPH na Slovensku.
Správne. Miestom dodania je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza - Slovensko. Osobou povinnou platiť daň je tuzemský subjekt ... zdaniteľná osoba, teda aj Vy ako platiteľ dane.
ANNAP
09.11.07,10:33
mám faktúru z ČR , kde nám fakturujú :
programové vybavenie a oživenie vakového vjazdu
dodávka a montáž čidiel hladiny
dodávka a montáž ochrán

na túto faktúru si uplatnili aj DPH, mne sa to zdá, že je to nesprávne pretože montáž a tovar prebehla na Slovensku a mala by som to samozdaniť alebo nie? prosím o Váš názor
Vladimír Ozimý
09.11.07,10:35
ak ste platiteľom tak nevidím prečo vám vystavovali s dph...malo dôjsť k prenosu daňovej povinnosti...určite by som žiadal vystavenie novej fa alebo dobropis na výšku dph
ANNAP
09.11.07,10:45
Vladimír, volala som s pani z ČR, nevie mi zdôvodniť prečo fakturovala z DPH a chce potvrdenie mojej verzie, na ktorý § slov. zákona DPH sa odvolať ktorý hovorí o prenose daňovej povinnosti, zrejme to aj v českom zákone bude to isté, dopredu vďaka
Vladimír Ozimý
09.11.07,10:50
u nás montáž je definovaná v par. 13 ods 1 písm b) a náväzne par. 69 ods 2)...dokonca pri montáži a inštalácii ani nemusíte byť platiteľ v SR a fy z EU vystavuje bez DPH, zdaniteľná osoba je povinná odviesť túto daň...
nika.sum
05.12.08,08:07
Dobry den, chcela by som si upresnit vyznam §15 ods.4 Miestom dodania kult., umel.,....sluzieb vratane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonavajú. Takze ak slovenska firma platca DPH vystaví fakturu za akciu kt. sa kona mimo unie tiez slovenskej firme (platcovi ci neplatcovi) vystavi ju bez DPH, lebo to nie je predmetom dane na Slovensku ale v state kde sa tato akcia uskutocnuje?
nika.sum
09.12.08,08:08
Prosim je moje pochopenie spravne?
nika.sum
10.12.08,12:50
Dobry den, chcela by som si upresnit vyznam §15 ods.4 Miestom dodania kult., umel.,....sluzieb vratane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonavajú. Takze ak slovenska firma platca DPH vystaví fakturu za akciu kt. sa kona mimo unie tiez slovenskej firme (platcovi ci neplatcovi) vystavi ju bez DPH, lebo to nie je predmetom dane na Slovensku ale v state kde sa tato akcia uskutocnuje?

Dobry den, neviem, ci sa pytam taku hlupost alebo mi nikto nevie poradit. Ja viem, ze ste vsetci zaneprazdnení. Ale prosim prosim skuste mi este odpovedat na hore citovanu otazku. Z DU sa mi tiez neozvali vraj do 30 dní, ale ked to potrebujem teraz.