daniek
08.01.07,10:34
Aké dátumy musí obsahovať povinne faktúra ktorú vystavuje podnikateľ - fyzická osoba účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva, neplatca dph.
Faktúru vystavuje právnickej osobe s.r.o., platiteľovi dph.
Na faktúre uvádza FO dátum vystavenia faktúry a dátum splatnosti. Vraj tam chýba ešte nejaký tretí dátum - to tvrdí PO.
tinaM
08.01.07,09:37
Aké dátumy musí obsahovať povinne faktúra ktorú vystavuje podnikateľ - fyzická osoba účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva, neplatca dph.
Faktúru vystavuje právnickej osobe s.r.o., platiteľovi dph.
Na faktúre uvádza FO dátum vystavenia faktúry a dátum splatnosti. Vraj tam chýba ešte nejaký tretí dátum - to tvrdí PO.
Dátum dodania tovaru alebo služby.
evina
08.01.07,09:45
Aké dátumy musí obsahovať povinne faktúra ktorú vystavuje podnikateľ - fyzická osoba účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva, neplatca dph.
Faktúru vystavuje právnickej osobe s.r.o., platiteľovi dph.
Na faktúre uvádza FO dátum vystavenia faktúry a dátum splatnosti. Vraj tam chýba ešte nejaký tretí dátum - to tvrdí PO.
PO chýba dátum dodania, resp. dátum daňovej povinnnosti z hľadiska DPH, ktorý však Vy ako neplatitelia DPH nemusíte uvádzať - vystavujete faktúry bez DPH.
Podľa § 10 Zákona o účtovníctve Vaša faktúra musí obsahovať

d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
daniek
08.01.07,09:45
a keď je to faktúra za služby za mesiac tak dávam dátum dodania posledný deň mesiaca za ktorý faktúrujem?
nina100
08.01.07,10:10
posledný deň, kedy si službu vykonal napr. ja dávam takto: službu vykonáva od 3.12. - 22.12., tak dátum dodania je 22.12.2006
daniek
08.01.07,10:16
a musím dátum dodania ako neplatiteľ dph uvádzať?
Jana Acsová
08.01.07,10:48
a musím dátum dodania ako neplatiteľ dph uvádzať?Odpoveď som mala obsiahlu ... ale server ma nepustil, takže len stručne:
Ak sa chcete vyhnúť problémom napríklad s preukázaním vzniku účtovného prípadu (ak nie je zmluva, dodací list, preberací protokol, súpis prác atď.) tak uvádzanie tohto dátumu možno len doporučiť (v dátumoch, v texte, v poznámke ... forma nie je predpísaná).
Beata
08.01.07,10:49
a musím dátum dodania ako neplatiteľ dph uvádzať?
Už to napísala evina:

Vy ako neplatitelia DPH nemusíte uvádzať - vystavujete faktúry bez DPH.
Podľa § 10 Zákona o účtovníctve Vaša faktúra musí obsahovať

d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia

Ja napríklad dátum dodania uvádzam, hoci nie som platiteľ DPH. Totiž ALFA mi ho automaticky nahodí.
daniek
09.01.07,05:18
Ja napríklad dátum dodania uvádzam, hoci nie som platiteľ DPH. Totiž ALFA mi ho automaticky nahodí.[/quote]

a mne ho práveže Pohoda nedovolí uvádzať okno nie je pre neplatiteľa dph aktívne ale keď to môžem uviesť aj do textu tak to nebude žiadny problém.
Ďakujem.
sklenkova
23.03.07,15:22
som neplatca,môžete mi niekto povedať ako mám určiť splatnosť faktúry,ked niektorí chcú napr.30 dní od doručenia (nemôžem vedieť kedy zasielku preberú)
nie je na to zákon,ja zvyčajne vypočítam 30 dní + 3 dni na doručenie,ale zasielka môže byť na poste aj 18 dní
Andyke
24.03.07,07:26
som neplatca,môžete mi niekto povedať ako mám určiť splatnosť faktúry,ked niektorí chcú napr.30 dní od doručenia (nemôžem vedieť kedy zasielku preberú)
nie je na to zákon,ja zvyčajne vypočítam 30 dní + 3 dni na doručenie,ale zasielka môže byť na poste aj 18 dní

Na faktúre môžete kľudne uviesť splatnosť 33 dní. (My s niektorým odberateľom máme dohodnuté oveľa dlhšie splatnosti v zmluve :45,60 dní)
T1971
18.04.07,06:28
Ak dám na faktúru dátum dodania 30.03.2007 môžem dať dátum vyhotovenia 17.04.2007?
ekopo
18.04.07,06:47
FA má byť vystavená do 15 dní od dátumu zdaniteľného plnenia.