rommy
08.01.07,10:57
Ahojte poraďáci,
potrebovala by som poradiť. Účtujem vo firme, ktorá predáva nové autá a stane sa že niekedy príde nové auto a nemá napr. stierače, my ich zo skladu vydáme na auto spíšeme protokol že tam chýbali a posielame faktúru do čiech. Doteraz nám ju uhrádzali bez dph. Teraz nám napísali, že máme vystavovať interné faktúry sami na seba v nákupnej cene a bez dph. Chcem sa opýtať ako sa takáto faktúrka zaúčtuje a či môžeme vystavovať faktúry sami na seba?
AHA
08.01.07,15:05
Nechápem prečo by ste mali sami pre seba vystavovať internú faktúru
veď Vám stačí výdajka zo skladu do spotreby.
rommy
08.01.07,15:51
Nám ano ale z poisťovne pýtajú doslova: internú faktúru, ktorú obchodník vystaví výlučne na seba v nákupnej cene a bez dph, okrem iného... Poslali nám ich smernicu, kde majú vypísané tieto svoje nároky aké faktúry im máme posielať...
AHA
08.01.07,16:04
To že to pýtajú od vás z poisťovne ešte neznamená, že je to takto správne
veď vy sami sebe faktúrovať nemôžte. (jedine ak by viac závodov tak áno ináč nie). Je to iba môj názor ale myslým, že je to logické.
Orsz
08.01.07,16:15
To že to pýtajú od vás z poisťovne ešte neznamená, že je to takto správne
veď vy sami sebe faktúrovať nemôžte. (jedine ak by viac závodov tak áno ináč nie). Je to iba môj názor ale myslým, že je to logické.

AHA, myslím, že možnosť fakturácie sám sebe je možná, i keby som to takto doslova nenazvala, ale účtovala by som to interným dokladom pre vnútorné zúčtovanie. Čo povieš:p?
rommy
08.01.07,16:16
A teraz mám s tým robiť čo?
Orsz
08.01.07,16:31
A teraz mám s tým robiť čo?

Vytvorte si vlastnú internú smernicu ako odvolávku na ich smernicu o vykonávaní nimi požadovaných faktúr. Nevidím tam problém s daňami, alebo ty áno?
AHA
08.01.07,16:36
AHA, myslím, že možnosť fakturácie sám sebe je možná, i keby som to takto doslova nenazvala, ale účtovala by som to interným dokladom pre vnútorné zúčtovanie. Čo povieš:p?
Presne takto som to myslela veď vystavým výdajku zo skladu a výpíšem
interný doklad, že bol použitý do spotreby len by to nebola faktúra.:eek:
rommy
08.01.07,16:37
Takže môžem vystaviť internú faktúru, o ktorej budem účtovať len cez interný doklad a zaúčtujem ju 378/642?
Orsz
08.01.07,16:39
Takže môžem vystaviť internú faktúru, o ktorej budem účtovať len cez interný doklad a zaúčtujem ju 378/642?

Podľa mňa to tak môže byť - je to logické.
rommy
08.01.07,16:45
A mám tie faktúry vystavovať sebe? Nebude s tým problém?
Orsz
08.01.07,22:07
A mám tie faktúry vystavovať sebe? Nebude s tým problém?

Neuvádzala by som odberateľa celkom ako firmu s náležitosťami, ale napr. ako stredisko 8, alebo prevádzka, alebo ako SKLAD č. na adrese. No dá sa to rôzne.
rommy
09.01.07,06:07
Dobre skúsime to tak ďakujem za rady a pomoc :D