neta1
08.01.07,11:11
Zdravim všetkých. Viete mi niekto poradiť, či je v Košiciach nejaký obchod pre ľavákov? Mám totiž obe deti "ľavé" :) ....aj ja som ľaváčka a mám problém zohnať niečo pre túto kategóriu v Ke.
Ďakujem za radu.
willma
08.01.07,12:52
V BA existuje, a mám taký dojem, že prevádzkujú aj internetový obchod
dari1
08.01.07,13:10
kukučka
08.01.07,13:39
xgusto
08.01.07,14:21
Zavidim Ti, uz za cias Zizku mal vodca "obe ruky lave" dokaz toho bol na starych 20 Kcs bankovkach (modrych) na ikone - ten co niesol vlajku mal obe ruky lave. V BA je obchod na Medenej (www.lavak.sk) jedine prakticke co maju su noznice pre lavaka, nastenne hodiny so zrkadlovym cifernikom a zvinovaci meter pre lavaka. (Ja aj ked som lavak nevidim na vecnom pere rozdiel pre pravaka a lavaka (ponukaju tiez)).
janaGT
09.01.07,05:14
Moja 8-ročná dcéra je ako jediná z celej rodiny ľaváčka - už od malička som na nej sledovala, že chytá všetko do ľavej ručičky, doktorka mi vtedy vravela, že ju treba preorientovať na pravú ručičku - no ja som sa nedala a zostala ľaváčka.
A čo sa týka napr. nožníc - kúpila som jej originál pre ľavákov - a predstavte si, že ona ich ani len nevie chytiť! A tak isto aj pero, používa klasické pre pravákov.
Inak iné problémy nemá, len to, že pri písaní písmenká jej nesmerujú vpravo, skôr rovno alebo doľava. A hovorí sa, že ľaváci veľmi pekne píšu - pri tejto mojej je to asi výnimka - píše ako kocúr!!!