Tatik
08.01.07,11:50
Prosím kto mi poradí. Našiel som si nové zamestnanie, dohodli sme sa dátume kedy som mal do nového zamestnania nastúpiť (dohoda bola len ústna, prísľub bol na 100%) na tomto základe som dal v starom zamestnaní výpoveď (dohodou). Asi hodinu po prijatí mojej výpovede (v starom zamestnaní) mi novy zamestnávateľ oznámil že ma do zamestnania nemôže prijať. Čo mam robiť?
Tweety
08.01.07,10:52
Prosím kto mi poradí. Našiel som si nové zamestnanie, dohodli sme sa dátume kedy som mal do nového zamestnania nastúpiť (dohoda bola len ústna, prísľub bol na 100%) na tomto základe som dal v starom zamestnaní výpoveď (dohodou). Asi hodinu po prijatí mojej výpovede (v starom zamestnaní) mi novy zamestnávateľ oznámil že ma do zamestnania nemôže prijať. Čo mam robiť?
Skúste sa so zamestnávateľom dohodnúť na zrušení dohody.
Katarína STR
08.01.07,10:54
Je to naozaj od novej firmy, ktorá ťa mala prijať nekorektné.
Skús mu zavolať a povedať, že aj ústna dohoda je dohoda a ty si už dal výpoveď na základe ich prísľubu.
Uvidíš, čo ti povie. Ale asi moc nepochodíš, ak nie je seriózny.

Na druhej strane sa skús v pôvodnom zamestnaní dohodnúť so šéfom na stiahnutí výpovede. Skús mu vysvetliť dôvod.
Tatik
08.01.07,10:59
Skúste sa so zamestnávateľom dohodnúť na zrušení dohody. Áno, skúšal som to, starý zamestnávateľ ma prijme ale už ako nového zamestnanca z menšou hodinovou mzdou.
Tweety
08.01.07,11:01
Áno, skúšal som to, starý zamestnávateľ ma prijme ale už ako nového zamestnanca z menšou hodinovou mzdou.
No máš smolu, ale je to lepšie, ako by si mal ostať nezamestnaný. Čiže akceptuje dohodu a uzavrieš nový PP?
Tatik
08.01.07,11:02
Ano, akceptuje.
Tweety
08.01.07,11:04
Ano, akceptuje.
Ostáva to už len na tvojom rozhodnutí, buď to príjmeš, alebo si budeš hľadať niečo lepšie. Držím prstíky.;)
belanicka
08.01.07,11:05
no tak to je ozaj smola,ale mne sa stalo presne to iste........
tak len asi zostat u stareho zamestnavatela.
Tatik
08.01.07,11:07
Ostáva to už len na tvojom rozhodnutí, buď to príjmeš, alebo si budeš hľadať niečo lepšie. Držím prstíky.;) Asi si budem hľadať niečo iné, lebo sami viete ako je to stou dohodu. Mám smolu. Za podržanie Vám veľmi ďakujem.