Calinka
08.01.07,12:36
Prosím poraďte! Po dlhších nezhodách so šéfom pribudla dnes "posledná kvapka" a rozhodla som sa odísť. Chcem si rozoslať žiadosti, takže by som potrebovala odísť vtedy, keď dostanem nejaké miesto. Na moje terajšie pracovné miesto sa dosť ťažko zaúča a zaučiť dokážem niekoho len ja, lebo som tu od vzniku firmy a nikto iný nikdy túto robotu nerobil. Chcela by som sa so šéfom dohodnúť tak, že mu zaučím svojho nástupcu pod podmienkou, že ak dostanem iné miesto, tak rozviažeme pracovný pomer dohodou a môžem dozaúčať po poobediach, napr. na Dohodu o vykonaní práce.
Dá sa spraviť nejaká "Dohoda o rozviazaní pracovného pomeru", kde by tieto podmienky boli uvedené?
Ďakujem
liba2
08.01.07,11:41
Dohodnúť sa dá všeličo, len podstatné je to, že s tým musia súhlasiť obidve strany. A ja nepredpokladám, že tvoj doterajší zamestnávateľ pristane na zaúčaní na DVP, teda za úhradu, z čoho vychádza, že asi nebude s tvojim návrhom súhlasiť. Ale želám ti, aby ti to vyšlo :)
Calinka
08.01.07,11:47
Myslím, že súhlasiť bude :) ono mu veľmi ani nič iné neostane :-D. Len či to bude doklad, ktorým sa budem môcť oháňať, ak by to porušil. Ja nemám povinnosť niekoho zaúčať na svoje miesto. To by mal robiť môj nadriadený - čiže on. To, že on to nevie, nie je môj problém! :)
Calinka
08.01.07,11:51
A ešte k tomu asi pred mesiacom doslova vyštval kolegiňu, ktorá jediná mala aký-taký prehľad o mojej práci, ostali mi tu len dvaja noví ľudia, ktorí ešte nevedia ani svoju prácu. A keď som sa ho spýtala, ako chce riešiť moju prípadnú PN, tak povedal, že on nevidí problém v tom, že by ma niekto nemohol zaskočiť :). Takže tým pádom ma to prestalo trápiť úplne! :) Nemusí mi platiť tú Dohodu o vykonaní práce, ja ho k tomu, že niekoho zaučím nútiť nebudem :)
liba2
08.01.07,11:57
mimotemy nebuď smutná... vyrieši sa to :)
Calinka
08.01.07,12:08
moc ďakujem za radu ;-) Je mi to trochu ľúto.. som tu od založenia firmy - 8 rokov.
Tweety
08.01.07,12:10
moc ďakujem za radu ;-) Je mi to trochu ľúto.. som tu od založenia firmy - 8 rokov.
Nie je to veru ľahké, ale,na druhej strane, ak si nájdeš niečo lepšie, odídeš, ak bude súhlasiť s dohodou, tak raz dva, potom si bude musieť problém so zaúčaním riešiť sám.
lenkak
08.01.07,19:03
skús sa s ním dohodnúť na dohode, a pritom sa popozerať na novom mieste. A potom sám zbadá, či si vo firme znamenala. Mne z jednej firmy vyvolávali dva mesiace, a pritom som mesiac zaúčala, ale vždy sa im niečo pokazilo, šéfka ma presviečala aby som ešte zostala. Síce mesiac som bola bez roboty, ale poznáš to, keď nervy pretečú...
Našla som robotu, kde si vážia čo porobím.
Držím palce, aby si si našla prácu, kde si Ťa budú vážiť.
Calinka
08.01.07,19:15
Moc vďaka, to dúfam aj ja :-). Celý deň lovím na nete nejaké ponuky, ale väčšina je len v Blave :-(. Ale hádam sa niečo nájde :-) Rozpošlem žiadosti a uvidím...
lenkak
08.01.07,19:23
napíš odkiaľ si.
Calinka
08.01.07,19:51
od Prievidze
Calinka
15.01.07,12:51
Tak výpoveď bez dátumu mám už podpísanú. Takže môžem odísť, kedy budem potrebovať. Teraz ešte zohnať nejakú dobrú robotu :-).