Andrea.S.
08.01.07,13:17
Dobrý deň,


Prerábam svoj kúpený byt a v schránke som si našla odkaz že som bezohľadná a že na mňa podávajú sťažnosť za rušenie nočného kľudu. Je pravda že raz sa to stalo, keď robotníci potrebovali niečo dorobiť a posúvali sa rebríkom, je mi to ľúto, ale stalo sa a už nič nezmôžem. Chcela som sa spýtať, aký je postup pri takejto sťažnosti? To si ma predvolajú?

A druhá otázka ak je tu nejaký šikovný právnik dá sa podať tresné oznámenie na susedu, za urážku napísala mi vraj som rychlozbohatlík a bezohľadná .... Je to viac-menej anonym ale mne je jasné ktorá konkrétna suseda mi to napísala.....


ďakujem
Zoltán Kovács
08.01.07,12:45
Dobrý deň,


Prerábam svoj kúpený byt a v schránke som si našla odkaz že som bezohľadná a že na mňa podávajú sťažnosť za rušenie nočného kľudu. Je pravda že raz sa to stalo, keď robotníci potrebovali niečo dorobiť a posúvali sa rebríkom, je mi to ľúto, ale stalo sa a už nič nezmôžem. Chcela som sa spýtať, aký je postup pri takejto sťažnosti? To si ma predvolajú?

A druhá otázka ak je tu nejaký šikovný právnik dá sa podať tresné oznámenie na susedu, za urážku napísala mi vraj som rychlozbohatlík a bezohľadná .... Je to viac-menej anonym ale mne je jasné ktorá konkrétna suseda mi to napísala.....


ďakujem

Tak túto situáciu ti nezávidím. Ešte ani nebývaš a už sú susedské vzťahy naštrbené. Neviem, či ti stojí za to podávať trestné oznámenie. Musíš si uvedomiť, že asi s tými susedmi budeš dlhšie spolunažívať, ako pár mesiacov. A keď podáš to trestné oznámenie, tak ti susedia urobia zo života peklo. Spoja sa proti tebe, a to asi nepotrebuješ.

Ja by som asi napísal ospravedlnenie a vylepil na vchodové dvere, a zároveň by som ich požiadal o strpenie nepríjemnosti, ktoré im spôsobuješ počas prerábky bytu.

Veď dobré medziľudské vzťahy sú na nezaplatenie.
Chobot
08.01.07,12:49
Dobrý deň,


Prerábam svoj kúpený byt a v schránke som si našla odkaz že som bezohľadná a že na mňa podávajú sťažnosť za rušenie nočného kľudu. Je pravda že raz sa to stalo, keď robotníci potrebovali niečo dorobiť a posúvali sa rebríkom, je mi to ľúto, ale stalo sa a už nič nezmôžem. Chcela som sa spýtať, aký je postup pri takejto sťažnosti? To si ma predvolajú?

A druhá otázka ak je tu nejaký šikovný právnik dá sa podať tresné oznámenie na susedu, za urážku napísala mi vraj som rychlozbohatlík a bezohľadná .... Je to viac-menej anonym ale mne je jasné ktorá konkrétna suseda mi to napísala.....


ďakujem

Pozri diskusiu o nočnom kľude tu:

http://www.porada.sk/t36662-susedia-a-hluk-v-byte-do-22-00-a.html

Je to síce z opačného pohľadu, ale podstata je tam napísaná. Zaujímavé, že zadávateľom témy bola Tvoja menovkyňa andreaS (že by suseda?:rolleyes: ).

S tou žalobou za urážku by som si to premyslel. Bude Ťa to stáť kopec nervov, času a peňazí a výsledok bude neistý.
Andrea.S.
08.01.07,12:49
hmmm to máš pravdu samozrejme voči ostatným ľuďom mi je to ľúto, ale špeciálne táto babka čo viem robila strašné problémy aj bývalým majiteľom môjho bytu (samozrejme som sa to dozvedela až neskôr) Úplne ich vraj terorizovala a zakazovala sa im sprchovať po 10 hod. a pod. Samozrejme chybu som urobila ja musím si predsa len pozrieť aj ten domový poriadok, ale je to niekedy naozaj ťažké bývať v starom baráku, kde ešte len buchneš dole dvermi na aute a babka je už v okne.
Andrea.S.
08.01.07,12:54
Chobot: aspoň ju skúsim snáď postrašiť, uvidím čo sa bude diať.....

Inak s tou Andreou-náhoda menovkyňa keďže ona bola členm od 10/04 keď ja som o porade ani nechyrovala a ja až v 3/06.

No musím počkať ako sa to bude ďalej riešiť......
misomiso
08.01.07,19:09
Nie som pravnik, ale tie terminy, ktore si uviedla isto nebudu zalovatelne. Okrem toho, cim viac sa do ***** vrta, tym viac smrdi... Babku by som ignoroval.
IVETA N
08.01.07,19:39
Mali sme vo vchode obdobný problém, lenže suseda bola ,,šikovná,, najskôr
ako išla robiť prerábku šla na bytový podnik a vypýtala si súhlas kde mala vymedzený čas, ,,od kedy do kedy,, a tak jednej milej pani susede klapla sánka naprázdno
korduľa
25.01.07,08:40
na tvojom mieste by som si s tym vobec nerobila hlavu, my sme prerabali byt - burali sa panelove priecky, predstav si ten hluk a podobne, dal sa oznam na dvere nocny klud je od 10. samozrejme potom sa uz nerobilo, ale mame plavajucu podlahu a pani pod nami sa stazuje permanentne ze rusime nocny klud, pretoze cez tu podlahu vsetko pocut,bola som na mestskom urade, kde sa stazovala aj u spravcu domu, ale bohuzial nic s tym nenarobila. je pravda, ze sa rozhadzu vztahy so susedmi, ale nebudes prva ani posledna, kto preraba byt. takze ta osoba co ti to vlozila do schranky je implicitne zaujata - takze asi jej to robi dobre. nechaj to tak. a na podavanie trestných oznameni sa vykasli. o tom je byvanie v panelaku alebo obytnom dome, kde je viacej bytov, ludia musia ratat s tym, ze si budu pocut vsetko.
bulnova
25.01.07,11:35
V našom vchode nemáme podobné problémy. Bývame tu už 28 rokov a teda
treba už mnohé poopravovať, aj prerobiť. Skoro celé leto bolo počuť vŕtať,
búrať okná a priečky, prinajhoršom šuchot pri stierkovaní. Nikto sa na nikoho
nesťažoval - veď aj jeho to neminie.
Ja na Vašom mieste by som sa tvárila akože nič a navštívila susedov zo všet-
strán bytu s ospravedlnením a prosbou o pochopenie, ak sa "to trošku predĺži".
Posťažuj sa na robotníkov a uvidíte, že to pomôže. Do očí Vám nikdo nadávať
nebude a možno z najväčších hundrošov sa vykľujú najlepšie "duše". Dobré
slovo robí zázraky. Veď tam chcete žiť, nie ?
pasikavykon
07.05.08,12:33
Zdravim, mam podobny problem.
Nastahoval som sa do bytovky, ktoru obyvaju postarsi obcania. Pekna kludna stvrt, cely stastny ze budem mat klud... To som vsak este nevedel, kolko srandy ma postretne hned zo zaciatku.
Ako prve som sa opovazil zaparkovat auto na volnom, neoznacenom parkovacom mieste pred bytovkou... spokojne si malujuc byt pri otvorenom okne pocujem, ako sa niekto vehementne rozhorcuje pred domom. byvam na 3. poschodi, tak nie je problem pocut uplne vsetko. Vytrcim hlavu z okna a pozeram ako sa daky postarsi ujo rozhorcuje ze kvoli mojemu autu nemoze prejst do garaze, pricom za autom mal priestoru ze by som tadial presiel s obrnenym transporterom OT64... no nic, zisiel som dole a auto v klude preparkoval na ine volne neoznacene miesto. To vsak uz z okna trcal dochodca zaujaty predchadzajucim konfliktom, upozornujuci ma na to ze tam vraj parkovat nemozem. Tak som mu odvetil ze za par minut aj tak idem prec a vratil sa do bytu. V ten den mi este stihla domovnicka prezradit, ze prave ja budem parkovavat na 50m vzdialenom parkovisku, pricom priamo pred domom je hned niekolko zvacsa volnych, neoznacenych, verejnych parkovacich miest. ach jaj, to je tak ked si niekto robi narok na verejny majetok... Den ubehol a na druhy den som potreboval pripevnit v kuchyni 2 skrinky = 4 diery do betonu. 2 som bez povsinutia vyvrtal cca o 1800 a potom som siel este dokupit par veci a vratil som sa o 2015 cca. povedal som si ze to uz nebudem odkladat, lebo mam toho este dost, tak som sa rozhodol ze dve dalsie diery dovrtam. trvalo to cca ani nie 20 sekund cisteho casu a pisalo sa 2039... v tom momente buchod treskot rachot... otvorim dvere a tam nasra** dedo v zupane, ktory na mna zacal doslova vrieskat ze ako sa to opovazujem vrtat, ze to je nehoraznost a ze sa to robi cez den atd atd... nepustil ma ani k slovu, akurat som mu stihol povedat ze robim len 2 diery ktore mi este aj domovnicka odsuhlasila a ze je len poldeviatej a ze mam este hodinu aj pol cas. nato nadavajuc odysiel naspat do svojho bytu a zabuchol dvere...
a odvtedy ma kazde rano caka papierovy odkaz na dverach so vsetkym moznym a zo zasady vsetko co sa udeje vo vchode je moja chyba. ked niekto necha otvorene vchodove, alebo vytahove dvere, mne sa zjavi papier vyhrazny na dverach. Ked sa vratim z roboty a potrebujem si oprat tak mi pracka bezi priblizne do pol deviatej vecer... samozrejme rano oznamna dverach aky som hulvat. Dost casto pracujem dlho do noci, resp rana na pocitaci a mam pustenu telku. mam ju pustenu tak, ze ledva rozumiem slovam co tam vravia, no napriek tomu ma uz rano caka papier na dverach anonymny... chapem ak by to bolo hlasne a vyrusovalo by to, ale jednoducho ta hlasitost sa ani nahodou nemoze priblizovat k dB ktore su urcene pre nocny klud. proste radost... a to sa este povazujem za velmi slusneho a ustretoveho cloveka, co riesenia problemov tyka. ale ked namiesto priamej konfrontacie mi neustale lepia bezmenne papiere na dvere, nie je sa o com dohadovat. asi si tam pripevnim zosit priani a staznosti, aspon sa bude menej plytvat papierom a usetrime lesy... vysvetlujem si to cele tym, ze jednoducho ludia na dochodku nemaju co na robote, len vymyslat strategie a plany ako niekomu nieco nechaju vyzrat. namiesto toho by mohli travit cas citanim vzn ktore mesto produkuje prave na regulaciu takychto pripadov...

heh, az teraz som si vsimol ze prispievam do 1.5 roka starej temy...
arizona
08.05.08,05:40
To nevadí,problémy so susedmi sú stále aktuálne...
mamminta
08.05.08,05:56
heh, az teraz som si vsimol ze prispievam do 1.5 roka starej temy...

možno zdadanie temy stare je.....ale je to aktualne

tiez mam problem so susedmi, ale uplne ineho razu...

byvame v rodinnom dome v odlahlej casti mesta a ludia su tu fajn (uz som si zvykla, ze vsetci vsetko vedia)
moje problemy su skor "duchovneho" :D :D :D stylu.
nasa suseda (inak aj SBSka volana) ma oci vsade. vsetko musi vediet: ak ma manzel nahodou v praci nejaky prestoj a je blizko domu, tak si jednoducho odbehne... no a hned mu vola sef: "Jaro, kde si? DOMA Aj som si myslel, volala tvoja suseda" a pod.
to ale nie je vsetko... v poslednej dobe je presvedcená, ze moj a jej manzel nieco spolu maju :eek: :eek: :eek:
no a ohen na streche :D :D :D


" nikdy nehovor, že niečo nejde.....
vždy sa nájde nejaký blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to..."
Lydka R
08.05.08,05:57
Nedá mi neprispieť do tejto témy, aj keď tie najhoršie chvíle už máme dúfam za sebou. Po 8 rokoch tlačenia v jednoizbovom byte s 2 deťmi sme konečne kúpili veľký byt. Kupovali sme ho dosť narýchlo, samozrejme sme si všetko neoverili a až keď sme dostali kľúče od bytu, zistili sme, že nad nami býva početnejšia rómska rodina. To sa nedá tuná pár slovami napísať, čo sme prežívali. Keďže u nich nikto nevstával ráno do práce, tak tanec na temperamentné cigánske piesne trval až kým sa nadránom načisto neunavili. A keď sa začali hádať, no radšej nepíšem. Boli sme s nervami úplne v koncoch. Ja som sa s nimi chodila vytrvalo vadiť (to je mierne slovo), no mali ma jemne povedané v paži. Najlepšie boli hádky na druhý deň rovno pred panelákom pod oknami. K tomu večné vytápanie - ďalšie vadenie... To trvalo asi 3 roky. A potom sa jedného dňa polovica obyvateľov odsťahovala do zahraničia, vodu si dali na moje naliehanie opraviť. A dnes sused, ktorý mi pravidelne s patričným komentárom zabuchoval dvere ich bytu pred nosom , počká na mňa s výťahom, pridrží dvere a slušne pozdraví. Takže to je príklad, ako sa menia susudské vzťahy. No neviem na ako dlho, preto plánujeme čo najskôr z bytu vypadnúť.
Takže na záver, váž si susedov, ktorí ti len vypisujú lístočky. :)
korduľa
09.05.08,08:17
z vlastnej skusenosti poradim, milo sa usmievat a zdravit kazdemu, ber to tak, ze oni naozaj nemaju co robit a je to take rozptylenie. prejde ich to, pretoze vzdy sa deje nieco ine, nove zaujimavejsie.
Martasch
09.05.08,08:36
Robím dôverníčku v našom činžiaku a tátu problematiku poznám z oboch strán. Moja rada: niekde v spoločných priestoroch, kde máte uverejnené oznamy, oznám aj ty, že prerábaš byt a ospravedlň sa za to, že budeš susedov rušiť hlukom ap. /ver mi, funguje to, nenarobíš si nepriateľov hneď od začiatku a keď sa nejaký aj tak nájde, je to zvyčajne večný nespokojenec/. Na druhej strane, snaž sa úpravy robiť pred nočným kľudom.
malalulu
09.05.08,08:49
Zdravim, mam podobny problem.
Nastahoval som sa do bytovky, ktoru obyvaju postarsi obcania. Pekna kludna stvrt, cely stastny ze budem mat klud... To som vsak este nevedel, kolko srandy ma postretne hned zo zaciatku.
Ako prve som sa opovazil zaparkovat auto na volnom, neoznacenom parkovacom mieste pred bytovkou... spokojne si malujuc byt pri otvorenom okne pocujem, ako sa niekto vehementne rozhorcuje pred domom. byvam na 3. poschodi, tak nie je problem pocut uplne vsetko. Vytrcim hlavu z okna a pozeram ako sa daky postarsi ujo rozhorcuje ze kvoli mojemu autu nemoze prejst do garaze, pricom za autom mal priestoru ze by som tadial presiel s obrnenym transporterom OT64... no nic, zisiel som dole a auto v klude preparkoval na ine volne neoznacene miesto. To vsak uz z okna trcal dochodca zaujaty predchadzajucim konfliktom, upozornujuci ma na to ze tam vraj parkovat nemozem. Tak som mu odvetil ze za par minut aj tak idem prec a vratil sa do bytu. V ten den mi este stihla domovnicka prezradit, ze prave ja budem parkovavat na 50m vzdialenom parkovisku, pricom priamo pred domom je hned niekolko zvacsa volnych, neoznacenych, verejnych parkovacich miest. ach jaj, to je tak ked si niekto robi narok na verejny majetok... Den ubehol a na druhy den som potreboval pripevnit v kuchyni 2 skrinky = 4 diery do betonu. 2 som bez povsinutia vyvrtal cca o 1800 a potom som siel este dokupit par veci a vratil som sa o 2015 cca. povedal som si ze to uz nebudem odkladat, lebo mam toho este dost, tak som sa rozhodol ze dve dalsie diery dovrtam. trvalo to cca ani nie 20 sekund cisteho casu a pisalo sa 2039... v tom momente buchod treskot rachot... otvorim dvere a tam nasra** dedo v zupane, ktory na mna zacal doslova vrieskat ze ako sa to opovazujem vrtat, ze to je nehoraznost a ze sa to robi cez den atd atd... nepustil ma ani k slovu, akurat som mu stihol povedat ze robim len 2 diery ktore mi este aj domovnicka odsuhlasila a ze je len poldeviatej a ze mam este hodinu aj pol cas. nato nadavajuc odysiel naspat do svojho bytu a zabuchol dvere...
a odvtedy ma kazde rano caka papierovy odkaz na dverach so vsetkym moznym a zo zasady vsetko co sa udeje vo vchode je moja chyba. ked niekto necha otvorene vchodove, alebo vytahove dvere, mne sa zjavi papier vyhrazny na dverach. Ked sa vratim z roboty a potrebujem si oprat tak mi pracka bezi priblizne do pol deviatej vecer... samozrejme rano oznamna dverach aky som hulvat. Dost casto pracujem dlho do noci, resp rana na pocitaci a mam pustenu telku. mam ju pustenu tak, ze ledva rozumiem slovam co tam vravia, no napriek tomu ma uz rano caka papier na dverach anonymny... chapem ak by to bolo hlasne a vyrusovalo by to, ale jednoducho ta hlasitost sa ani nahodou nemoze priblizovat k dB ktore su urcene pre nocny klud. proste radost... a to sa este povazujem za velmi slusneho a ustretoveho cloveka, co riesenia problemov tyka. ale ked namiesto priamej konfrontacie mi neustale lepia bezmenne papiere na dvere, nie je sa o com dohadovat. asi si tam pripevnim zosit priani a staznosti, aspon sa bude menej plytvat papierom a usetrime lesy... vysvetlujem si to cele tym, ze jednoducho ludia na dochodku nemaju co na robote, len vymyslat strategie a plany ako niekomu nieco nechaju vyzrat. namiesto toho by mohli travit cas citanim vzn ktore mesto produkuje prave na regulaciu takychto pripadov...

heh, az teraz som si vsimol ze prispievam do 1.5 roka starej temy...

To je ako námet do "Paneláka"
BKJURAJ
09.05.08,12:38
VSETCI SUSEDIA SU VELMI CHYTRI. STAT SA MOZE HOCIKOMU HOCICO. PODAJ NA KONKRETNU OSOBU TRESTNE OZNAMENIE MYSLIM SI ZE DA SA TO DOTIAHNUT DOST DALEKO AK JE TO PISANE RUKOU, MOZE SAS NA TO POZRIET AJOSOBA V TRESTNOPRAVNOM KONANI:):):):):):):):):):). INAKSIE.....RECI SUSEDOV A OHOVARANIE JE NORMALNA VEC TOHO SA CLOVEK NEZBAVY
zuzi1
09.05.08,16:40
Ja bývam v paneláku, za ktorým je ihrisko pre deti. Deň, čo deň sa tam stretávame všetky susedky a susedia, ktorí máme deti od 3 do 10 rokov. Vždy je nás tam okolo 15. Našim milým susedom to neskutočne prekáža a hocikedy na nás vykrikujú rôzne veci. Robili to dovtedy, kým sa raz jeden z nás nenahneval a vyšším tónom hlasu im nepovedal pár teplých slov. Nezabudol podotknúť, že keby sme boli za blokom do 22.00 je to len naša vec a ich do toho nič nie je.
Odvtedy máme pokoj a v lete sme tam veru aj do 21.00. Stačilo len zvýšiť hlas a hneď bolo po probléme.
BKJURAJ
09.05.08,18:48
Ja bývam v paneláku, za ktorým je ihrisko pre deti. Deň, čo deň sa tam stretávame všetky susedky a susedia, ktorí máme deti od 3 do 10 rokov. Vždy je nás tam okolo 15. Našim milým susedom to neskutočne prekáža a hocikedy na nás vykrikujú rôzne veci. Robili to dovtedy, kým sa raz jeden z nás nenahneval a vyšším tónom hlasu im nepovedal pár teplých slov. Nezabudol podotknúť, že keby sme boli za blokom do 22.00 je to len naša vec a ich do toho nič nie je.
Odvtedy máme pokoj a v lete sme tam veru aj do 21.00. Stačilo len zvýšiť hlas a hneď bolo po probléme.

AJ TO JE DOBRE RIESENIE. :):):):):):):):):):)
arizona
09.05.08,19:07
ja som ako dieťa tiež bývala v činžiaku,kde jednej susede vadilo všetko.Vykrikovala z balkóna na deti nech nebehajú, nech nehádžu loptu a pod.V zime zas vykrikovala na vodičov, ktorí nemohli ráno naštartovať.Potom začala z balkóna oblievať deti.Všetci ju tak milovali, že si nestačila dávať opraviť vytrhnutú schránku,odtrhnutý zvonec a čistiť dočarbané dvere. A stále dookola...
Ale keď k nej došli jej vnúčatá,tak ich vítala tak, aby celý barák počul...ich decká vystrájali, ale to jej nevadilo:o
mamminta
27.05.08,08:38
aby som zaktualizovala moj problem.........

nas problem dosiel do stadia, kedy to uz riesi mestska policia...
vykrikuje po nas, nadava nam (aj vulgarne), odpluva si pred nami a pod.
uz nevladzem..... :mee: :mee: :mee:
mamminta
09.06.08,10:24
aktuálne:
zajtra máme sedenie pred "zmierovacou komisiou". Vie mi niekto poradiť, čo ma čaká?
arizona
09.06.08,10:45
aktuálne:
zajtra máme sedenie pred "zmierovacou komisiou". Vie mi niekto poradiť, čo ma čaká?

...každý donesie fľašu šampusu a budete sa zmierovať so susedou a komisiou:D:D...


mamminta,sorry, to len na uvoľnenie:)
držím Ti palce a drž sa !
aluska haluska
02.12.08,05:57
ahojte, no dnes som si nasla tuto temu a som velmi prekvapena, kolko ludi ma taky isty problem ako ja.
v septembri sme si kupili celkom schopny byt, ale treba ho poprerabat, takze najprv sme zacali so stierkami a malovanim. v novembri sme zacali robit podlahy, a to je uz asi kapanek problem...
moj drahy urobil spalnu za pol dna, co je super, ale s obyvackou sa hrame uz treti den. najprv vsetko ok, nikdy sme nerobili neskor ako po pol 8, co je podla mna v jporiadku ved nocny klud je az od 22,00...ale to som este nemohla vediet ze nad nami byva daky zaujaty dedko, ktory si rad vypije a je agresivny. takze jedneho mileho vecera, mimochodom na druhy den vrtania do panelu prisiel a trieskal nam na dvere, ze oni tam ziju uz 28 rokov, a ze ak chceme toto robit tak tam kludne zit nebudeme a nech tahame do riti, ze sme laznici a strcil do mojho priatela tak, ze preletel cez pol chodby. bol tam aj moj buduci svokor, ktory ho poslal domov, ze nemame zaujem o hadky a ze nie je nocny klud. zostala som uplne vyklepana, nemam rada taketo veci. nestalo sa to totiz prvy krat, pretoze ked sme raz niesli z obchodu podlahu sa nam smykla a padla na chodbe na zem, uz vtedy vyletel ze sme laznici a robime buchot a to bol den.
ked som prisla domov, povedala som to nasim. bola som uplne hotova. moj otec sa s nim pozna z prace, tak sa nasr..l, ze na druhy den isiel so mnou za nim domov. samozrejme sa zatajil a neotvoril dvere. isli sme do nasho bytu, dokoncili podlahu a potom sme isli znova hore. konecne otvorila jeho trafena zena, ktora mam dojem ze ho este nahuckava aby nam nieco vykrikoval. asi to nie su normalni ludia ale ja neptrebujem mat problemy so susedmi aj ked su mi ukradnuti. otec im vysvetlil, ze si nezela aby nas urazal alebo fyzicky napadal... a viete co povedal? vraj nemal prekrocit prah bytu. no tak to ma uz dozralo. volala som domovnikovi, ten povedal ze je to stary gestapak, ktoreho je najlepsie si nevsimat, ale to sa neda, ked vam robi problemy. povedal mi ze ak sa to bude opakovat mam zavolat policiu ale myslite ze mi to pomoze? ja nemam peniaze na zvys aby som ho tahala po sudoch za napadnutie a urazky, ja si chcem len dokoncit byt... a to este nevie ten dedko s babkou, ze na jar zaciname s kupelnou... nehnevajte sa ze vam tu pisem take litanie, ale potrebovala som sa niekomu vyrozpravat... mam hrozne nervy a taketo veci tazko prezivam... som blba povaha :))) caute a dik za tuto temu
brekeke88
27.02.11,12:48
Neviem ako to je riešene ale možno Ti pošta pride na mail tak Ti odpišem moj pripad... sused zrekonštruoval cely byt ... a bolo v pohode aj my sme prerabali takze som to pochopil ze kazdy si prerobiť a byvať v peknom... všade dal dlažbu a parkety...
Co sa nestalo jeho manzelka na materskej dovolenke začala použivať mechanicku metlu a po tej dlažbe to je jednoducho bengal... hlavne ked to niekto robi o7,00 rano... možno to bol aj pavuk kt použivaju male deti ale to je nepodstatne ... to ze padla dietaťu hračka na zem až na infarkt som neriešil... dobre 2r to vydržim ... ale ked ma stale budila den čo den tak som to nevydržal... mali by si tu ludia uvedomiť všetci čo su tu taki mudri ze nie všetci ludia robia od 7-16 a aj oni maju narok sa vyspať a oddychnuť si...
išiel som za nimi niekoľkokrat a snažil som sa im to diplomaticky vysvetliť ... bohužial... nepomohlo ...
tak jedneho pekneho dna ked som bol už uplne vyčerpany a neoddychnuty mi praskli nervy... chytil som mileho suseda a nedopadlo to prenho dobre ... a ja som sa po 6 hodinach na policii vyspal...
zaver je asi taky ze sa cela rodinka odstahovala a su tu susedia kt maju pekny zrekonštuovany byt...
takze rada pre Vas všetkych kt robite rekonštrukciu
1/ ohlaste to na bytovom družstve čo je povinnost mimochodom zo zakona
2/ urobte vyvesku pre susedov ze budete rekontruovať je to slušnost
3/ za dotknutymi susedmi aj osobne hovorte ...
4/ ak vas sused poprosi ze sa chce vyspať nezente to do extremov... lebo chodby v baraku byvaju tmave ...
a nikoho zdravie nestoji za jeden koberec kt si date do izby... kym mate deti...
vdaka:)
misoft
27.02.11,16:20
Všetko to tiež záleží nielen na ohľaduplnosti, ale aj na pochopení situácie.
Ja som prerábal (dávnejšie) obývačku. Potrebovala obnovu, ktorá zahŕňala aj omietky, vymaľovanie a novú podlahu. Robil som to síce v lete, ale omietku som urobil ja 1 deň. Na druhý deň som vymaľoval a až potom som robil plávajúcu podlahu. Žiaľ, akosi som zle "rozpočítal" čas a okolo 21:45 som zistil, že mi chýba dorobiť ešte asi 1/3 plávajúcej podlahy. Zrazu zazvoní dolný sused, že vraj čo robím. Keď videl "rozbombardovanú" obývačku, otočil sa, vybehol ešte asi k trom susedom, za chvíľu sa vrátil a "Makáme, kým to nedokončíme!" On totiž tých susedov obehal, povedal im, že budeme robiť ešte asi hodinu, všetci to prijali a mi dvaja sme to potom v pohode zvládli za 45 minút!
Takže tu sa ukázala spolupatričnosť a pochopenie. A od vtedy sú susedské vzťahy (okrem jednej susedy oproti) veľmi dobré. Nikomu nervy nepraskali, pomáhali sme jeden druhému a práca bola urobená skôr.
sito
27.02.11,16:42
Od 22, 00 hod do 6 ,00 hod. Že vraj povinný!?

Ak nedodržuje? Trpieť! Prípadne, mestská polícia, alebo štátna polícia.

Minister vnútra bude spať vo vnútri?!!!

Bez hluku, beeeez hluku?!
lubko6394
28.02.11,06:13
Mne sa aj tak zdá, že to rušenie susedov nie je len problém 22-06, problémom väčšiny problémov je plávajúca podlaha resp. dlažba. Ja viem v tých zrekonštruovaných bytoch to vyzerá pekne, len sa akosi pozabudne, že tieto podlahy majú aj svoje akustické vlastnosti, ktoré Vašim susedom vôbec nemusia byť príjemné.
MAVEL
28.02.11,06:32
Od 22, 00 hod do 6 ,00 hod. Že vraj povinný!?

Ak nedodržuje? Trpieť! Prípadne, mestská polícia, alebo štátna polícia.

Minister vnútra bude spať vo vnútri?!!!

Bez hluku, beeeez hluku?!

vsetko podstatne tu uz bolo napisane a najrozumnejsou vecou je naozaj ospravedlnenie a mozno este lepsie osobne. A ak sa bude este niekto hnevat, mala pozornost (mozno flasa vina). A ak aj potom, tak si nikto nepomoze.

inak piatok a sobotu je noicny klud od 23hod.

Co sa tyka stazovania na policiu, oni mozu prist a maximalne dohovorit. Nic viac. Nemaju totiz merace hlucnosti. A nedokazu rusenie. Tie maju len hygienici a ti meraju len v pracovnom case. Takze vsetko je len o tom ako si rozhadat alebo udobrit susedov.