miska1629
08.01.07,15:01
Dobrý deň všetkým:-)))
chcela by som vás poprosiť o informáciu, či je potrebné vystavovať predfaktúru ak tovar resp. je splatný na dobierku.
Naša audítorka hovorí,že nemožem priamo vystaviť faktúru ale najskôr predfaktúru a až po zaplatení dobierky, následne faktúru. Pri úhradach prevodom stačí priamo faktúra.

Myslím,že je to zdvojená práca. Čo vy na to s tými predfakúrami??hmmm

Díky za odpoved:-)))
Zoltán Kovács
08.01.07,14:02
Dobrý deň všetkým:-)))
chcela by som vás poprosiť o informáciu, či je potrebné vystavovať predfaktúru ak tovar resp. je splatný na dobierku.
Naša audítorka hovorí,že nemožem priamo vystaviť faktúru ale najskôr predfaktúru a až po zaplatení dobierky, následne faktúru. Pri úhradach prevodom stačí priamo faktúra.

Myslím,že je to zdvojená práca. Čo vy na to s tými predfakúrami??hmmm

Díky za odpoved:-)))

Keď som objednával tovar na dobierku, vždy bola vložená do balíka ostrá faktúra. Zatial som sa nestretol s predfaktúrou. Tiež si myslím, že je to papierovačka navyše, zbytočná.
lenkak
08.01.07,19:53
Ja tiež dostanem rovno faktúru a dokonca tovar ani nejde cez sklad firmy, ale rovno do skladu obch. partnera. Stretávam sa aj s predfaktúrou, ale vo väčšine firiem mám rovno faktúry.
Takisto je to aj s dobierkou.
Sabety
09.01.07,19:14
Vykonávame predaj tovaru formou poštových zásielok tovaru pre občanov aj pre podnikateľov. Fakturáciu vykonávame následovne:
Fakturácia pre podnikateľov sa riadi ustanoveniami § 411 a 412 OZ a faktúra s uvedením dňa dodania tovaru je zhodná s dňom odovzdania tovaru prepravcovi t.j. pošte. Z uvedeného vyplýva, že faktúru o dodaní tovaru prikladáme k zásielke.
U fakturácie pre občanov sa riadime ustanoveniami § 614 ods. 3 ObčZ, kedy vlastníctvo prechádza na kupujúceho prevzatím veci na mieste ním určenom (z hľadiska DPH vystavujeme faktúry aj napriek tomu, že nie je povinnosť ich vystavovať § 71 DPH). Na faktúrach pre občanov neuvádzame dátum dodania tovaru, pretože tento nastáva až dňom prevzatia dobierky na pošte.
Uvedenú skutočnosť sme konzultovali aj na DÚ.