Mitchko
08.01.07,14:08
Zdravym vsetkych.
Chcem popri autodoprave kupit aj mensi bager na vykopove prace.Potrebujem na to licenciu, ale na skusky ma pripustia len ak mam min. 400hod. praxe na bagri.Je to pravda? dakujem
Bobos
20.01.07,09:05
Ahoj, možno celkom nerozumiem Tvojej otázke. Tiež riešim nákup zemného stroja do firmy a získal som informácie o tom, že jediné čo potrebujem, je mať v predmete podnikania terénne úpravy a obsluhu stroja s preukazom strojníka.
Pokiaľ by si mal len problém s vybavením preukazu strojníka, viem pomocť.
Kolenčík
20.01.07,12:13
Musíš absolvovať školenie obsluhy vybraných stavebných strojov a zariadení u firmy resp. PFO, ktorá má oprávnenie na výchovu a vzdelávanie v tejto oblastí v zmysle Zákona č. 124/2006, skupiny 8. Oni Ti vysvetlia podrobnosti o vzdelávani ako aj odbornej praxe ako je to pri školení vozičkárov, lešenárov,poľnohospodárske stroje, motorové píly a pod. Nájdeš ich v rámci svojho regiónu
Lubomir Keckes
05.02.07,17:14
Ked chces kupit iba bager potrebujes strojnicky na rypadla ale ak kupis unyverzalny stroj(JCB,TEREXatd.) tak potrebujes stroj.na rypadlo,nakladac a ked ma stroj aj paletove vidli potrebujes strtoj. na vysokozdvizny vozyk.
nico75
11.02.13,17:28
Vie mi niekto poradit co vsetko potrebujem ak si chcem urobyt strojnicky preukaz na kolesove-pasove nakladace a rypadla.dakujem za info a radu.