zuzanask
08.01.07,14:47
chcem sa spytat ci si ako zivnostnik uctujuci v jednoduchom uctovnictve, neplatca dph mozem evidovat v uctovnictve cestovne....napriklad ked idem na urady do mesta....lebo moja prevadzka je v dedinke 8 km od mesta.
a cestovne napriklad na vystavy do ba si mozem uplatnit?
Milan Benka
08.01.07,13:50
chcem sa spytat ci si ako zivnostnik uctujuci v jednoduchom uctovnictve, neplatca dph mozem evidovat v uctovnictve cestovne....napriklad ked idem na urady do mesta....lebo moja prevadzka je v dedinke 8 km od mesta.
a cestovne napriklad na vystavy do ba si mozem uplatnit?

Ak preukážeš, že cesta súvisí s podnikaním (so zabezpečením a udržaním príjmov) tak áno. Aj na úrady, aj na výstavy.
skaspa
08.01.07,13:52
chcem sa spytat ci si ako zivnostnik uctujuci v jednoduchom uctovnictve, neplatca dph mozem evidovat v uctovnictve cestovne....napriklad ked idem na urady do mesta....lebo moja prevadzka je v dedinke 8 km od mesta.
a cestovne napriklad na vystavy do ba si mozem uplatnit?
áno, môžete si uplatniť náklady na PHM a pri pracovných cestách (napr. na tie výstavy) aj stravné podľa zákona o cestovných náhradách aj samozrejme aj vedľajšie výdavky, ktoré súvisia s pracovnou cestou napr.ak je výstava 2 dni tak aj noclažné, parkovné...
ak využíva vlastné auto nezaradené v obchodnom majetku, tak aj základnú sadzbu za prejdené km - v súčasnosti 6,20 Sk.
zuzanask
08.01.07,15:06
dakujem, viete mi povedat v akom zakone to je?
Milan Benka
08.01.07,15:55
dakujem, viete mi povedat v akom zakone to je?

V zákone o dani z príjmu §19/2e)