Volvox
22.12.04,14:06
Zdravím budem asi trochu dlhší ale potreboval by som to súrne nakoľko doteraz som bol ten šťastnejší a trápil som sa výlučne iba so slovenskou DPH a o zahraničí som ani nechyroval.

1. Česká firma (A) dodáva výrobnú linku pre slovenskú firmu (B). Naša firma (C) je v subdodávateľskom vzťahu k firme A, to znamená že my túto linku pre nich montujeme. Čiže firma A privezie komponenty sem na Slovensko a my ich zmontujeme a inštalujeme v mieste určenia (SR - firma C). Následne tieto vykonané práce faktúrujeme firme A.
Tieto práce faktúrujeme so slovenskou DPH.
Je to správne? A prečo?

2. súvisí s hore uvedeným.
Pri montáži tej linky sme potrebovali požičať vysokozdvižné plošiny. My sme ich nevedeli zohnať, ale firme A sa to podarilo. Objednali ich z Nemecka pod svojim menom a teraz nám ich prefaktúrovali. Vystavili FA za prenájom a prepravu plošiny z GER do SR. Túto FA vystavili bez DPH.
Je to správne? A aký je môj ďaľší postup ohľadom DPH a priznania alebo iných mojich povinností?

Idem sa vŕtať v zákone a súčasne dúfam že sa nájde nejaká dobrá múdra osoba čo poradí.
Veľmi pekne ďakujem Vx
accad
26.12.04,17:25
k bodu 1.
Podľa § 15
ods.1) Miesto dodania služieb je miesto, kde má dodávateľ služby (firma C) sídlo..., ak sa v odsekoch 2 až 10 a v § 16 neustanovuje inak.
ods.6) Miestom dodania služieb ... a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú (SR) podľa § 16 ods.7
Podľa § 16
ods.7) Miestom dodania služieb ... ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby člesnký štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali (SR).

k bodu 2.
Podľa § 69 ods.4) - ide o samozdanenie služby, pri ktorom má platiteľ dane právo na odpočet.