M3G
08.01.07,17:03
Vraj pri pristúpení nového spoločníka treba:
- vyhlásenie štatutárneho orgánu o zmene rozsahu splatenia vkladu spoločníka
a
- vyhlásenie štatutárneho orgánu o zmene rozsahu splatenia základného imania.

Nikde som o tom nenašiel zmienky, nemáte náhodou niekto predstavu, ako to má vypadať? Vyhlásenie o rozsahu splatenia vkladu poznáme ale toto :confused:
josh
08.01.07,18:53
konatel vyhlasuje, ze sa zmenil rozsah splatenia vkladu spolocnika z doterajsich XXXX na XXXX, cim sa zmenil rozsah splatenia zakladneho imania z doterajsiech XXX na XXX.
asi tak :)
M3G
09.01.07,07:21
Vďaka.

Zaujímalo by ma ešte, že z akého dôvodu je toto vyhlásenie dávané pri pristúpení nového spoločníka, pričom vklad splatil v plnej výške pred podaním návrhu na zmenu a pri terajších spoločníkoch sa vklad nemenil.
josh
09.01.07,08:47
Tak to Ti nepoviem, lebo toto je nutne iba vtedy, ak sa meni rozsah splatenia vkladov (napriklad, ze ZI spolocnosti je 200.000,-Sk, dvaja spolocnici splatili po 50.000,-Sk pri zalozeni a za pol roka splatili aj zvysok, tym sa meni rozsah splatenia).
Ak sa nemeni vyska ZI alebo rozsah splatenia, taketo by nemali ziadat. Ibaze by to nevedeli :)
d3 !Ur3
09.01.07,14:50
Bolo by potrebné, keby si napísal, či nový spoločník do spoločnosti pristúpil:
1. na základe zmluvy o prevode obchodného podielu bývalého spoločníka, alebo
2. prevzatím záväzku na vklad.

Ad 1) Nie je potrebné predmetné vyhlásenie, ale sa vyžaduje oznámenie zmeny v osobe spoločníka príslušnému registrovému súdu,
Ad 2) Je potrebné rozhodnutie spoločnosti o zvýšení základného imania a následné oznámenie zmeny príslušnému registrovému súdu.
d3 !Ur3
09.01.07,14:51
k bodu 2, zároveň sa vyžaduje oznámenie konateľa o rozsahu splatenia vkladu nového spoločníka.
M3G
09.01.07,17:10
k bodu 2, zároveň sa vyžaduje oznámenie konateľa o rozsahu splatenia vkladu nového spoločníka.

Je to bod 2. Meniť sa bude základné imanie pristúpením nového spoločníka prevzatím záväzku na nový vklad. Chápem, že sa mení ZI, takisto aj rozsah splatenia(tj. treba vyhlásenie o zmene rozsahu splatenia ZI), ale nechápem načo treba vyhlásenie o zmene rozsahu splatenia nového spoločníka, keďže na valnom zhromaždení sa spoločník zaviazal, že pri podpise zmluvy splatí celý svoj vklad a takisto je vydané vyhlásenie správcu vkladu, v ktorom je uvedené, že pristupujúci spoločník splatil 100% svojho vkladu, t.j. žiadna zmena sa už nekoná..

Že vraj mi to vrátia, keď tam nebudú tieto vyhlásenia, ktoré som hore uviedol.
d3 !Ur3
09.01.07,18:45
Ak spoločník splatil vklad pri podpísaní zmluvy, potom konateľ musí vyhlásiť len toto splatenie a vyhlásení o ZMENE rozsahu splatenia vkladu nového spoločníka som ešte nepočul. Podľa mňa je to nezmysel a nie je to potrebné. Pozri sa podľa vyhlášky MS SR povinnou prílohou k návrhu je len vyhlásenie konateľa o splatení vkladu spoločníka. Inak povedané, ak priložíš toto vyhlásenie, potom by ti to vrátiť nemali. Pokiaľ mi pamäť siaha, u nás platí právo písané a ja nepoznám žiadnu normu, ktorá by to druhé nezmyselné oznámenie vyžadovalo.

Text neprešiel jazykovou úpravou. Autor neprešiel žiadnou úpravou, aj keď by sa nejaká možno zišla. :-)
M3G
09.01.07,20:08
Tiež som o tom nepočul a zostal som z toho vedľa, ale v prílohe na konci je zoznam dokumentov, ktoré treba priložiť pri zmene spoločníka a táto konkrétne sa tam nachádza :eek:. Taktiež som si všimol, pri vyhľadávaní v google.sk, že ju už niektoré firmy prikladali a sú súčasťou zbierky listín.
Najlepšie je, že ani právnik o tom nevedel. Ja neviem, už sa z toho Obchodného registra iba smejem:). Inak dnes mi vrátili túto spoločnosť, s tým , že tam presne chýbajú tie dve vyhlásenia, ako som spomenul a bolo mi predtým avizované.