ADA
22.12.04,14:16
Ahoj všetci,

rada by som Vás poprosila o radu. Chcela by som sa opýtať, či na manžela, ktorý je dobrovoľne nezamestnaný platí si sám zdravotnú poisťovňu aj odvody do soc. poisťovne a nikde celý rok nepracoval môžem v mojom DP za rok 2004 použiť nezdaniteľnú čiastku 80832 SK a či je to nutné niečím doložiť k Daňovému priznaniu. Za odpoveď skúseným v tejto oblasti ďakujem.
ORLEN
22.12.04,13:34
Ano. Podľa mňa by úplne stačilo notársky overené čestné prehlásenie vášho manžela, že nemal žiaden príjem.
Susan
22.12.04,15:40
Ano. Nepotrebuje ani notarom overene cestne prehlasenie! Je to na daňovníkovi, či uvedie pravdu!
Jozef Mihál
22.12.04,15:49
Súhlas so Susan. (...alebo SsS).
Paula
01.03.05,07:47
Lustrácia príspevkov k čestnému prehláseniu ma teraz priviedla k otázke "Ktorý účastník DP resp. RZD dáva čestné prehlásenie o nulovom príjme?" Ak žiada úľavu na manželku SZČO, dáva prehlásenie on alebo jeho manželka? Našla som v príspevkoch obidve možnosti :)
P.S. k prvému príspevku: škoda, že sa samoplatcovstvo partnera nedá zahrnúť do výdavkov
Luna
01.03.05,08:45
K manželom som sa dozvedela jednu zaujímavú vec.Suseda si uplatňuje manžela ako vyživovanú osobu.Manžel dal čestné prehlásenie,že nemal žiadny príjem za rok 2004.Ekonómka jej kázala doniesť SOBÁŠNY list. Na jednom školení som sa na toto pýtala a odpoveď znela,áno treba dokladovať sobášným listom,že ste manželia.Už nestačí podpísať vyhlásenie ,že manžel,manželka nemajú príjem,treba to aj takto dokladovať,že sú manželia .
vladan
01.03.05,09:04
aj ja som si pýtala od zamestnanca sobášny list ... držala som sa zákona o dani z príjmov a to § 37 ods. 1a)
Luna
01.03.05,09:09
Tak si robila dobre.Ja som sa nato pýtala na školení,kde nás bolo asi 50 a iba jedna o tom vedela,že to takto terba dokladovať.