dadia1
08.01.07,18:01
dobrý večer Poradáci !!!

začala som robit jednoduche učtovnictvo v Alfe - ako ste mi tu poradili. všetko som tam nahadzala, myslim, že to išlo hladko. len teraz mi nastal malý problemik. ale určite mi niekto z vás poradi ;)
na PC na ktorom som to robila nemam tlačiaren :mee:
takze ked si dam tlač na obrazovku, tak mi vyjde úhladný penažný dennik. ale ako s ním na iný počitač v takejto nezmenenej forme , aby som ho mohla vytlačit. ako si ho uložim na disketu a prenesiem do ineho PC :eek: ??

vopred dakujem za radu.
tinaM
08.01.07,17:11
dobrý večer Poradáci !!!

začala som robit jednoduche učtovnictvo v Alfe - ako ste mi tu poradili. všetko som tam nahadzala, myslim, že to išlo hladko. len teraz mi nastal malý problemik. ale určite mi niekto z vás poradi ;)
na PC na ktorom som to robila nemam tlačiaren :mee:
takze ked si dam tlač na obrazovku, tak mi vyjde úhladný penažný dennik. ale ako s ním na iný počitač v takejto nezmenenej forme , aby som ho mohla vytlačit. ako si ho uložim na disketu a prenesiem do ineho PC :eek: ??

vopred dakujem za radu.
Do disketovej jednotky vložíš disketu a dáš si zálohovať účtovníctvo. Budeš tam mať všetko. Tak to môžeš preniesť do iného počítača, ale v druhom počítači by mal byť tiež nahratý program Alfa presne tá istá verzia, ako je v Tvojom počítači.
dadia1
08.01.07,17:22
a žiadnym inym spôsobom to nejde? nerada by som si v praci nahravala účtovníctvo Alfa. keby mi na to došiel šefko, tak by ho asi porazilo
dadia1
08.01.07,17:24
a este jeden problem mam. ak sa da prosim poradte.
dala som si členenie na analytiku. pridala som si do čiselnika nazvy členenia. a ked som nahadzovala doklady , tak som to tam tiež hodila. ale v PD to nikde nevidim. fnuk
tinaM
08.01.07,17:28
a este jeden problem mam. ak sa da prosim poradte.
dala som si členenie na analytiku. pridala som si do čiselnika nazvy členenia. a ked som nahadzovala doklady , tak som to tam tiež hodila. ale v PD to nikde nevidim. fnuk
V peň.denníku to nevidieť. Daj si "prehľad príjmov a výdavkov textovo", potom si klikni napr. na prev.réžiu a vpravo budeš mať členenie.
Zita5
08.01.07,17:29
a este jeden problem mam. ak sa da prosim poradte.
dala som si členenie na analytiku. pridala som si do čiselnika nazvy členenia. a ked som nahadzovala doklady , tak som to tam tiež hodila. ale v PD to nikde nevidim. fnuk


V PD to neuvidíš , klikni na prehľad príjmov a výdavkov a tam to budeš vidieť .
Manual
08.01.07,17:30
Ak Alfu nemáš nainštalovanú aj v druhom PC, tak na PC kde nemáš tlačiareň dáš tlač napr. PD na obrazovku. V ľavom hormom rohu máš tlačítko export a zvol si tam formát PDF a prevedie sa ti PD do tohto formátu. Potom v ľavom hornom rohu máš tlačítko diskety, klikni naň a ulož si PD vo formáte PDF na disketu. Potom vezmi disketu a daj ju do PC kde je tlačiareň a z diskety môžeš tlačiť PD. A takto si môžeš poprenášať čo potrebuješ vytlačiť.
tinaM
08.01.07,17:32
a žiadnym inym spôsobom to nejde? nerada by som si v praci nahravala účtovníctvo Alfa. keby mi na to došiel šefko, tak by ho asi porazilo
Zober si šéfovú tlačiareň domov.:) :) :)
Možno je aj iný spôsob, ale ja ho nepoznám. Možno poradí iný.
dadia1
08.01.07,17:40
Ak Alfu nemáš nainštalovanú aj v druhom PC, tak na PC kde nemáš tlačiareň dáš tlač napr. PD na obrazovku. V ľavom hormom rohu máš tlačítko export a zvol si tam formát PDF a prevedie sa ti PD do tohto formátu. Potom v ľavom hornom rohu máš tlačítko diskety, klikni naň a ulož si PD vo formáte PDF na disketu. Potom vezmi disketu a daj ju do PC kde je tlačiareň a z diskety môžeš tlačiť PD. A takto si môžeš poprenášať čo potrebuješ vytlačiť.


Perfektné. dakujem ti velmi pekne. uz som sa bála, ze som to tam nahadzovala zbytočne :confused:

este raz vdaka. uz som si to uložila
dadia1
08.01.07,17:43
dakujem vam všetkým, že ste mi poradili. myslim, ze sa tu este parkrat objavim s otazkami , kym mi bude všetko jasne. som len čerstvý začiatočnik .

dakujem vam a prajem krasny večer.
Manual
08.01.07,17:43
Perfektné. dakujem ti velmi pekne. uz som sa bála, ze som to tam nahadzovala zbytočne :confused:

este raz vdaka. uz som si to uložila
Ale treba mať v PC Acrobat, ako píše Alfa pred zálohovaním.:)
apsgroup
21.03.07,13:03
Prosím Vás, peňažný denník treba tlačiť po mesiacoch, alebo može byt aj spolu celý rok??? Už som asi dopletená podlľa hlavnej knihy.
LubenaK
22.03.07,21:57
Stačí aj na konci roku, keď je všetko zaúčtované. Skôr treba iba pri nejakých kontrolách a pod.