bučo
08.01.07,18:54
Ahojte, JU, neplatca DPH
Mám takýto problém. Za rok 2005 som zaúčtovala 8 splátok Quatro v celkovej sume 28800, účtovala som to ako drobný majetok. Lenže ked som to účtovala môj zákazník nevedel nájsť zmluvu o požičke, ibe mi povedal že majetok je len do sumy 30000,ale podla zmluvy dohodnuté bolo 10 splátok po 3600,--. To som sa dozvedela až neskôr, ked našiel tú zmluvu. Priniesol mi len 8 dokladov o zaplatení a tvrdil že je to všetko a ja som účtovala 8*3600 ako drobný majetok. Lenže zistujem, že to malo byť 10*3600 ako nedanový náklad, zaradiť, odpisovať. Myslíte že sa bude dať táto moja chyba obhájiť pri daňovej kontrole.
Dakujem
ekopo
08.01.07,18:17
"chyba" sa nikdy nedá obhájiť. Buď je alebo nie je. Ale myslím, že v tomto prípade je dôležité v akej hodnote bol drobný majetok a či sa nejedná vlastne o pôžičku zo strany Quatra a následne splácanie pôžičky aj s úrokmi.
P.S. Nikdy sa neúčtuje na základe tvrdenia!!!!!!!
Zita5
08.01.07,20:16
Ahojte, JU, neplatca DPH
Mám takýto problém. Za rok 2005 som zaúčtovala 8 splátok Quatro v celkovej sume 28800, účtovala som to ako drobný majetok. Lenže ked som to účtovala môj zákazník nevedel nájsť zmluvu o požičke, ibe mi povedal že majetok je len do sumy 30000,ale podla zmluvy dohodnuté bolo 10 splátok po 3600,--. To som sa dozvedela až neskôr, ked našiel tú zmluvu. Priniesol mi len 8 dokladov o zaplatení a tvrdil že je to všetko a ja som účtovala 8*3600 ako drobný majetok. Lenže zistujem, že to malo byť 10*3600 ako nedanový náklad, zaradiť, odpisovať. Myslíte že sa bude dať táto moja chyba obhájiť pri daňovej kontrole.
Dakujem

Myslím , že tu nebude čo obhajovať , nakoľko skutočne nemôžeš učtovať , na základe toho čo Ti majiteľ povedal , prvoradé pred účtovaním bolo , prehliadnuť si uzatvorenú zmluvu a založiť ju do účtovníctva , ako podklad a preukázanie zaobstarania majetku potrebného na dosahovanie a udržanie si podnikateľských príjmov .Jedine si chybu uznať so všetkým čo k tomu patrí .Ťažko tu vyjadriť názor na to, či sa uvedená chyba dá alebo nedá obhájiť , už sa stala a DK sú nie vždy všetci rovnakí .

Iste že Ti verím , že Ťa to teraz mrzí , ale v budúcnosti si dáš pozor , a hlavne nikdy mu neúčtuj na základe jeho hovoreného slova .Priznám sa , že sa mi zdá , akoby Ti tie posledné 2 doklady zatajil , nakoľko iste vedel , že do 30 000 to môžeš uplatniť v nákladoch . A tým Ťa asi trošku podviedol , alebo zmiatol .

Alebo zváž a rozmýšľaj o DDP .Skutočne je tu ťažko radiť .