Leontin
08.01.07,19:46
Chcem zalozit novu sro a ako vklad spolocnika do nej pouzit nehnutelnost. Na tuto nehnutelnost je zobraty uver, ktory sa pouzil na jej rekonstrukciu. Tato nehnutelnost je majetkom FO, mam ju zaradenu v obchodnom majetku (uplatnujem vydaje, odpisy a ine).
Ako mam postupovat s vkladom do sro?
Mam si nechat urobit znalecky posudok na nehnutelnost? Alebo vyska hodnoty nehnutelnosti bude jej zostatkova hodnota? A co ten uver? Ovplyvni mi nejako vysku ocenovanej nehnutelnosti alebo vysku sumy vkladu do sro?
Cecilia
08.01.07,20:07
Pri nepeňažnom vklade je nutný znalecký posudok, podľa ktorého sa určí hodnota nepeňažného vkladaného majetku. V znaleckom posudku sa uvedie forma ocenenia, popis majetku a jeho hodnota.
Leontin
09.01.07,09:21
Pri nepeňažnom vklade je nutný znalecký posudok, podľa ktorého sa určí hodnota nepeňažného vkladaného majetku. V znaleckom posudku sa uvedie forma ocenenia, popis majetku a jeho hodnota.

Je to celkom logicke, ale chcem sa spytat, ako to bude s odpismi? Odpisy budu pokracovat podla povodneho planu? A ako sa to prejavi na strane FO-zivnostnika? (dane a podobne)
A keby som tuto nehnutelnost predal do SRO, tak predpokladam, ze cenou bude dohodnuta kupnopredajna cena a nie znalecka. Ale FO ak je zivnostnik a ma to zahrnute v obchodnom majetku by platil dan z prijmu.
Leontin
12.01.07,16:54
Halo, nevie niekto poradit, ako sa prejavi obchodny majetok prechodom od SZCO do SRO?