kalkulka
09.01.07,06:32
Pozdravujem všetkých, riešim dilemu, či je povinnosť podať DP k dani z motorových vozidiel alebo nie. V r. 2006 sme nakúpili vozidlá, čiže bol pohyb a zmenil sa počet vozidiel. Lenže Košický samosprávny kraj na rok 2007 zmenil aj sadzby dane z MV. Je v tomto prípade povinnosť podať daňové priznanie za r. 2007? Mám informácie od kompetentných osôb, kde jedna tvrdí áno a tá druhá nie. Takže neviem čo si vybrať.
Katarína STR
09.01.07,05:34
Daň z motorových vozidiel v roku 2007

Daňovník, ktorý mal daňovú povinnosť k dani z motorových vozidiel v zdaňovacom období r. 2006 a táto povinnosť naďalej trvá aj v roku 2007, pričom u neho nenastali zmeny skutočností rozhodujúcich na určenie alebo vyrubenie dane, nie je povinný do 31. januára 2007 podať daňové priznanie, ale je povinný daň zaplatiť v súlade s § 91 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov.
dracica
09.01.07,05:38
presne tak ak tie autá používate na podnikanie /na dosahovanie zdaniteľných príjmov/, tak máš povinnosť uhradiť túto daň...
kalkulka
09.01.07,05:40
Ja som sa však pýtala, či mám povinnosť znova podať daňové priznanie a to z dôvodu, že došlo k zmene sadzieb a zmene počtu vozidiel. Skúste mi odpovedať.
Katarína STR
09.01.07,05:43
Ale veď som ti odpovedala.
..pričom u neho nenastali zmeny skutočností rozhodujúcich na určenie alebo vyrubenie dane..

Hovorí sa o zmenách u teba, nie o zmene na strane štátu, teda sadzby.

Takže z dôvodu zmeny sadzby sa nepodáva daňové priznanie.
dracica
09.01.07,05:44
Ja som sa však pýtala, či mám povinnosť znova podať daňové priznanie a to z dôvodu, že došlo k zmene sadzieb a zmene počtu vozidiel. Skúste mi odpovedať.

ale veď sadzby sa zvyšujú každým rokom, alebo niekde možno aj znižujú to závisí na samotnej samospráve...ale ak máš tie autá prihlásené tak ju musíš uhradiť, inak budete platiť pokutu
Peterka
09.01.07,05:45
Zmena sadzieb - nie je potrebné podávať DP ale ak sa zmenil počet vozidiel- DP sa podáva do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti a prelom rokov nená nič spoločné s podávaním DP.
kalkulka
09.01.07,05:53
No viete, tiež si myslím, že nemám povinnosť podať DP. Povinnosť som si splnila v r. 06 a zmena sadzby v zmysle zákona nezakladá povinnosť na podanie DP. Ale daňová poradkyňa mi radí podať DP, lebo vraj daňový úrad teraz začal vyrubovať pokuty za cestnú daň, vraj z dôvodu zmien počtu motorových vozidiel. Tak preto sa pýtam. To, že máme zaplatiť to mi je jasné.
Volala som aj na daňový úrad a tam mi vraveli, že nemusím podávať DP.
dracica
09.01.07,05:56
Stiahnite prosim Vas niekto zákon, ktorý ustanovuje kedy je danovník povinný podať priznanie k DzMV
Viera.M.
09.01.07,06:02
Ja som sa však pýtala, či mám povinnosť znova podať daňové priznanie a to z dôvodu, že došlo k zmene sadzieb a zmene počtu vozidiel. Skúste mi odpovedať.
Ak v Tvojom prípade došlo k zmene počtu vozidiel, na ktoré si povinná platiť DzMV, máš povinnosť podať DP... a následne aj uhradiť predpísanú výšku dane...
Reprografia
09.01.07,06:02
Zdravím,
najprv prajem všetko naj v novom roku všetkým členom Porady.
Čo sa týka podania Daňového prizania - riešila som tento problém minulý rok a bolo mi povedané na DÚ, že nie je na škodu podať priznanie aj v januári, aj keď bolo podané v predchádzajúcom roku pri zmenách. Nič sa tým nepokazí. Ja som to tiež tak spravila a v sprievodnom liste som napísala: z dôvodu prehľadnosti ....
Katarína STR
09.01.07,06:03
Zákon č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov.
kalkulka
09.01.07,11:31
Ďakujem všetkým za rady.
fidlikant
09.01.07,16:15
...podla mojich skusenosti je vzdy lepsie podat v zakonnej lehote danove priznanie a zaplatit dan ako ho nepodat a cakat co sa stane... napr.som bol na DU 5 v BA a chcel som zaplatit dan za 12 dni za rok 2006 a v kancelarii styku s verejnostou mi bolo povedane, ze staci podat 1x a potom iba platit podla novych sadzieb, avsak v podatelni mi zase dama tvrdila, ze pokial sa danove priznanie za DzMV podava iba za pomernu cast roku treba podat aj dalsie na cely dalsi rok a potom iba platit, tak som to tam rovno vypisal este raz s novou sumou a podal aj druhe ... pre istotu - a mam pokoj. (dufam)
M0NIKA
09.01.07,19:18
Dnes som bola na DÚ Bratislava IV. Moja otázka znela, či musím nanovo podávať DP k dani z MV. Teta mi povedala, že pokiaľ sa nemenilo nič okrem sadzby, DP znovu vypisovať nemusím.

Zobrala som si od nich aj sadzobník, ak sa mi podarí ho sem prilepiť, bude tu.
Pozor - jedná sa o Bratislavu!!!
johny18
16.01.07,08:56
V juli 2006 sme nakupil niekolko aut, danove priznanie som vtedy podal. V novembri 2006 sme kupili do firmy dalsie auto, aj vtedy som danove priznanie podal. Odvtedy sa nic viac nemenilo, takze danove priznanie za rok 2007 uz nemusim podavat? Iba vypocitam si sam dan a zaplatim ju?
Tweety
16.01.07,08:57
V juli 2006 sme nakupil niekolko aut, danove priznanie som vtedy podal. V novembri 2006 sme kupili do firmy dalsie auto, aj vtedy som danove priznanie podal. Odvtedy sa nic viac nemenilo, takze danove priznanie za rok 2007 uz nemusim podavat? Iba vypocitam si sam dan a zaplatim ju?
Presne tak, nemusíš už podávať, iba daň zaplatiť.
Johanka
16.01.07,08:57
Áno .....:)