maccox
09.01.07,09:52
Dobry den,

Chcel by som sa opytat ci ma niekto na skusenosti s peticiami a konkretne s elektronickymi peticiami. Nejaky zakon vseobecne o petici a nejake prakticke skusenosti ? Je zavazna a kolko hlasov treba zohnat, aby sa nieco mohlo zmenit. Je elektronicka peticia osetrena v zakone ?
Pamatam si "elektronicku peticiu" ohladom Druheho piliera, aby ostal rozdeleni 9 do socialnej a 9 percent do DSS. Ako to bolo s tymto ?

Diky

Martin
Chobot
09.01.07,10:34
Dobry den,

Chcel by som sa opytat ci ma niekto na skusenosti s peticiami a konkretne s elektronickymi peticiami. Nejaky zakon vseobecne o petici a nejake prakticke skusenosti ? Je zavazna a kolko hlasov treba zohnat, aby sa nieco mohlo zmenit. Je elektronicka peticia osetrena v zakone ?
Pamatam si "elektronicku peticiu" ohladom Druheho piliera, aby ostal rozdeleni 9 do socialnej a 9 percent do DSS. Ako to bolo s tymto ?

Diky

Martin

Je to zákon č. 85/1990 o petičnom práve. Osobitne o elektronických petíciách nepojednáva, ide o všeobecné petičné právo. Priamo petíciou zvyčajne nič nezmeníš, len vyvoláš inú akciu podľa osobitných zákonov, napr. petíciou s 350.000 podpismi vyhlási prezident referendum.

Tá stránka o dôchodkoch je tu:

http://www.zachranmedochodky.sk/index.php

Skús kontaktovať zakladateľov petície, možno Ti poradia viac.