ojka
09.01.07,11:30
Viem mi niekto poradiť, kde by som zohnala program. Mám vo foťáku videonahrávku vo formáte Quick Time Movie a chcela by som si to zálohovať na CD alebo na DVD len mi to nejde. Máte s tým nejakú skúsenosť?
chlap
09.01.07,10:36
Viem mi niekto poradiť, kde by som zohnala program. Mám vo foťáku videonahrávku vo formáte Quick Time Movie a chcela by som si to zálohovať na CD alebo na DVD len mi to nejde. Máte s tým nejakú skúsenosť?

Nejde ti čo ? Zálohovanie na CD alebo prehravanie videa v počítači.

Ja osobne odhadujem, že ti nejde spustiť to video a v tom prípade si nainštaluj tento program: http://tahaj.sme.sk/software/251 alebo tento oficiálny: http://www.slunecnice.cz/product/QuickTime-7/

Slúži na prehrávanie videosúborov typu QuickTime.
Hlinkovx
09.01.07,10:37
napíš..skôr..akú to má koncovku..než cez čo to prehrávaš..
myslím..že by to nemal byť problém prekonvertovať to na iný formát..
ojka
09.01.07,10:42
Práveže tam mám problém. Keď si kliknem na fotky je tam JPEG ale ak kliknem na tú tahrávku je tam len QuickTime Movie a veľkosť. V počítači mi to ide spustiť ale nejde mi to nahrať na CD ani DVD. A teraz som zistila, že je tam číslo a potom .MOV
chlap
09.01.07,10:44
Práveže tam mám problém. Keď si kliknem na fotky je tam JPEG ale ak kliknem na tú tahrávku je tam len QuickTime Movie a veľkosť. V počítači mi to ide spustiť ale nejde mi to nahrať na CD ani DVD. A teraz som zistila, že je tam číslo a potom .MOV

Aký program používaš na nahrávanie na CD / DVD ?
Hlinkovx
09.01.07,10:45
tak z mov do bez problémov prekonvertuješ napr. do Avi...alebo iného formátu..
len musíš mať ten správny softík
skús si pozrieť
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=conver+mov+to+avi&meta=
Hlinkovx
09.01.07,10:47
jednoducho tvoj prehrávač nepodporuje ten formát mov..a stačí to prekonvertovať do podporovaného
Chobot
09.01.07,10:49
Práveže tam mám problém. Keď si kliknem na fotky je tam JPEG ale ak kliknem na tú tahrávku je tam len QuickTime Movie a veľkosť. V počítači mi to ide spustiť ale nejde mi to nahrať na CD ani DVD. A teraz som zistila, že je tam číslo a potom .MOV

Tie fotky sú vo formáte JPEG, ktorý dokážu zobraziť skoro všetky prehliadače (IrfanView, ACDSee, ...).

Videoklip je vo formáte MOV, čo je štadard, ktorý pochádza od spoločnosti APPLE. Prehráva ho štandardne aplikácia Quick Time Movie (odkazy na inštaláciu máš vyššie), ale prehraje ho aj iná aplikácia - Windows Media Player, BSPlayer, ....

Ako sa to pokúšaš nahrať na CD alebo DVD? Ak máš napaľovačku, tak to napáľ ako súbor (Data CD) v tom istom formáte. Kvôli napaľovačke nie je potrebné meniť formát súboru. Alebo prečo Ti to nejde nahrať na CD? Popíš bližšie, ako postupuješ.
Hlinkovx
09.01.07,10:52
ja si skôr myslím..že to v pc ide..ale prehrávač ako taký to nepodporuje..tu nejde o to..že to nejde napáliť..
chlap
09.01.07,10:55
ja si skôr myslím..že to v pc ide..ale prehrávač ako taký to nepodporuje..tu nejde o to..že to nejde napáliť..

Podľa príspevku č.4 je problém práve v tom, že to nejde napáliť (spustiť to vraj ide) .


...V počítači mi to ide spustiť ale nejde mi to nahrať na CD ani DVD...
ojka
09.01.07,11:15
No teraz som Vás asi poplietla. Skúsila som to napáliť ako data. Tak to mi ide , ide mi to spustiť aj v počítači ale ja som chcela vedieť či mi to pôjde aj na DVD lebo fotky, tie si môžem pozerať na DVD ale táto nahrávka nejde. Ináč mám WinOnCD 6. Sory ja som taký samouk laik. Neviem sa tak správne vyjadrovať.
Hlinkovx
09.01.07,11:17
prekonvertuj to ..na avi alebo priamo na dvd..a pôjde ti to..
Chobot
09.01.07,11:42
prekonvertuj to ..na avi alebo priamo na dvd..a pôjde ti to..

Záleží od DVD prehrávača, či Ti podporuje DivX formát. Ak nie, tak to musíš napáliť ako VideoCD alebo ako Video DVD, nie ako dataCD alebo data DVD.
ojka
09.01.07,11:50
Keď to chcem dať ako video tak mi to nejde. Asi musím zohnať ten software.
Hlinkovx
09.01.07,11:50
zato som radšej uviedla avi... to väčšinou prečítajú všetky dvdčká.. s tým divX je to už iné
noel.g
09.01.07,18:22
Viem mi niekto poradiť, kde by som zohnala program. Mám vo foťáku videonahrávku vo formáte Quick Time Movie a chcela by som si to zálohovať na CD alebo na DVD len mi to nejde. Máte s tým nejakú skúsenosť?


prípadne si zaobstaraj program:Total Video Converter a ten dokáže prekonvertovať takmer všetko na čo si len spomenieš.
Madam Kurie
10.01.07,16:51
Výborný programček na prekonvertovanie je Canopus pro coder. Ide o to ,že formáty používané vo foťákoch sú atypické - rôzne počty obrázkov za sekundu, dátové rýchlosti atď. ono je najlepšie - pokiaľ to chceš len pozerať občas , ponechať tak ako to je. Stiahni si Player Quick Time do počítača a nebudeš mať s prehrávaním problém. trebárs odtiaľto : http://www.apple.com/quicktime/download/win.html
DON
11.01.07,11:01
Práveže tam mám problém. Keď si kliknem na fotky je tam JPEG ale ak kliknem na tú tahrávku je tam len QuickTime Movie a veľkosť. V počítači mi to ide spustiť ale nejde mi to nahrať na CD ani DVD. A teraz som zistila, že je tam číslo a potom .MOV

Ja tomu nerozumiem ale si myslim ze je dobry napad nainstalovat si ten Quick Time player ako uviedol chlap alebo nejaku simulaciu Quick Timu!!!:D
DON
11.01.07,11:05
ja tomu nerozumiem ze ti to nejde napalit! tak si to skor stiahni do PC a potom to skus!!! Sice to nepomoze!!
dodo336
26.01.07,15:22
Tak pouzi program na napalovanie, trebars NERO, ten je rozsireny a lahko dostupny

pekny den
Soňula
13.06.08,06:49
ahojte,

dúfam, že mi niekto poradí, mám tento istý problém. Video s fotáku som si stahla do Quick Time Movie, napálila na CD. V počítačí mi ide video bez problémov. Ale ja by som to video rada ukázala návšteve v obývačke, kde mám klasicky prehrávač DVD /aj DiviX atď/. Lenže mi to nejde. Ako si môžem prekonvertovať tieto videa vo formate MOV napr.do spomínaneho AVI ? Ak by niekto vedel postup. Moc by mi to pomohlo. Dík.
Soňula
13.06.08,07:09
ahojte,
ešte sa vrátim k mojej otázke. Niaky konventor by som si stiahla do PC
z linku, ktorý je uvedený v tejto téme, len by som potrebovala postup, ako to " prekonvertujem". Dík.
Chobot
13.06.08,07:23
ahojte,
ešte sa vrátim k mojej otázke. Niaky konventor by som si stiahla do PC
z linku, ktorý je uvedený v tejto téme, len by som potrebovala postup, ako to " prekonvertujem". Dík.

Neviem, aký soft si si stiahla, ale stiahni si tento: Total Video Converter. (http://www.freedownloadscenter.com/Multimedia_and_Graphics/Video_and_Animation_Tools/Total_Video_Converter_Download.html)

Je v podstate free a jeho použitie je intuitívne, ak vieš čo len trochu anglicky, tak nie ej problém konvertovať súbory.
Soňula
13.06.08,08:42
chobot ďakujem,

idem to skúsiť /konvertovať/.
Soňula
13.06.08,09:07
Nejde mi to. Na CD mám napálene tie videa vo formáte MOV. Ako ich " dám do tohto programu" ? Potom si vyberiem formát, ako si napálim to video v novom formáte? Potom si tie videa napálim na iný disk DVD-R ? Prosím o odpoveď, možno to pomôže aj ostatným.Dík.
mpca
13.06.08,11:15
Mno mal som chvlilu cas tak pomozem:
Treba k tomu najlepsie tento freeware: Pazera Free MOV to AVI Converter 1.0 (http://www.softpedia.com/progDownload/Pazera-Free-MOV-to-AVI-Converter-Download-91893.html) a potom postupovat ako som sa to snazil ukazat tu: Konvertovanie v Pazera... (http://www.urbarhybe.sk/navod.swf.html)

Kodek WMV by mali prehrat vsetky dvd prehravace ba aj niektore mp4-ky,,
ostatne nastavenia nechame na auto,,, vacsinou to postaci...

PS: ten navod sa neda otvorit vo firefoxe a asi ani v opere lebo chce podporu ActiveX, takze len internet explorer,, :(
Chobot
16.06.08,14:26
Nejde mi to. Na CD mám napálene tie videa vo formáte MOV. Ako ich " dám do tohto programu" ? Potom si vyberiem formát, ako si napálim to video v novom formáte? Potom si tie videa napálim na iný disk DVD-R ? Prosím o odpoveď, možno to pomôže aj ostatným.Dík.

Samotný soft ti všetko neurobí. Ten slúži len na konvertovanie.

Najprv si teda ulož to video na HDD, trebárs na pracovnú plochu. Potom si otvor tú aplikáciu. Tam klikni na "New Task" a následne na "Import files". Potom si vyber to tvoje video.

Následne sa ti otvorí nové okno "Convert to" , kde si vyberieš výstupný formát. V tomto prípade vyber "DivX/Xvid Avi" a daj konvertovať. Aplikácia ti skonvertuje video a uloží do predvoleného priečinka. Pokiaľ chceš zmeniť predvolený priečinok, urob to ešte pred načítaním videa tlačítkom "Default Converted Folder".

Následne tento nový súbor (už s koncovkou .avi) si napáliš nejakým štandardným napaľovacím softvérom na DVD disk a dáš do DVD prehrávača.
Soňula
18.06.08,05:36
chobot opäť ďakujem za pomoc. Už mi to ideee.
Ešte mám malí problémik, ktorý zhodou okolností sa vyriešil tu na porade:http://www.porada.sk/t65614-problemy-s-dvd.html, ale s tým si už niak poradím. Ešte raz dík.
Chobot
18.06.08,10:40
chobot opäť ďakujem za pomoc. Už mi to ideee.
Ešte mám malí problémik, ktorý zhodou okolností sa vyriešil tu na porade:http://www.porada.sk/t65614-problemy-s-dvd.html, ale s tým si už niak poradím. Ešte raz dík.

Aký to máš konkrétny problém? Pomalú napaľovačku? Je to v notebooku?
Soňula
19.06.08,05:39
Mám napapovačku v notebooku PHILIPS DVD RW sdvd8441. Až pri tejto práci / keď som si chcela prekonvertované video napáliť na DVD/ som zistila, že keď idem napalovať na DVD disk, dám "skopírovať súbor", zobrazí sa mi správa, že pri kopírovaní došlo k chybe. Tak som skúsila napáliť to moje video/prípona AVI/ na CD-R, čo sa úspešne napálilo. Keď som si dala tento disk doma do prehrávača, video-obraz bol super, ale zvuk k tomuto videu bol "zmutovaný". Takže tak. V tej téme "problémy s DVD" som sa dozvedela, že viacerí majú takýto problém s touto napalovačkou. treba stahnuť niaky soft, ktorý je tam uvedený. No a na toto nemám odvahu, alebo vedomosti. Ak by si mal niaky osvedčený návod na túto vec, tak ho rada úvítam. Som rada, že takto pomáhaš. / Aj bod by som ti dala-ale v tejto téme sa nedávajú-už som to skúšala/
Chobot
19.06.08,07:08
Mám napapovačku v notebooku PHILIPS DVD RW sdvd8441. Až pri tejto práci / keď som si chcela prekonvertované video napáliť na DVD/ som zistila, že keď idem napalovať na DVD disk, dám "skopírovať súbor", zobrazí sa mi správa, že pri kopírovaní došlo k chybe. Tak som skúsila napáliť to moje video/prípona AVI/ na CD-R, čo sa úspešne napálilo. Keď som si dala tento disk doma do prehrávača, video-obraz bol super, ale zvuk k tomuto videu bol "zmutovaný". Takže tak. V tej téme "problémy s DVD" som sa dozvedela, že viacerí majú takýto problém s touto napalovačkou. treba stahnuť niaky soft, ktorý je tam uvedený. No a na toto nemám odvahu, alebo vedomosti. Ak by si mal niaky osvedčený návod na túto vec, tak ho rada úvítam. Som rada, že takto pomáhaš. / Aj bod by som ti dala-ale v tejto téme sa nedávajú-už som to skúšala/

Píšeš, že si dala "skopírovať súbor". Z toho usudzujem, že si chcela napáliť na disk cez Správcu súborov (Windows Explorer). Bohužiaľ tento podporuje len napaľovanie CD diskov, napaľovanie na DVD disky nepodporuje. Na to, aby si niečo napálila na DVD v internej napaľovačke, potrebujdeš nejaký iný soft na napaľovanie (napr. Nero, Acohol120,...).

S tým zmutovaným zvukom - nie som si istý, či je to skutočne v tom, že je to na CD. Prehrávaču je to jedno, na akom médiu je súbor, či je to CD alebo DVD. Skús to CD prehrať na nejakom inom PC, či tam bude zvuk v poriadku. Ak áno, tak asi tvoj stolný DVD prehrávač nepodporuje plne prehrávanie dátových CD.

Skôr, než začneš problém odstraňovať, treba všetko poskúšať a zistiť, kde je chyba.
Soňula
20.06.08,05:21
Tak mi to Chobot nedalo, urobila som všetko odznova, /vybrala súbor, potom konvertovať, skopírovať súbor na CD-R.../, po vložení do DVD prehrávača všetko išlo bez problému aj so zvukom! /predtým som urobila chybu, vybrala som si nesprávny formát z ponuky AVI/Takže Ti opäť ďakujem. Máme doma z toho radosť, chcem si veľa vecí pofotiť aj "nafilmovať".Ďakujem.
Katabaticky
21.06.08,19:10
v tychto casoch sa ti absolutne neoplati zalohovat na cd :)

cena cd je +- 7 korun
cena dvd +- 8 korun
kapacita cd 700 MB
kapacita dvd 4400MB
cize cena za ulozenie 1 GB dat je
cd 10 sk
dvd 1.8 sk

tak skus popremyslat ;)
Chobot
23.06.08,07:09
v tychto casoch sa ti absolutne neoplati zalohovat na cd :)

cena cd je +- 7 korun
cena dvd +- 8 korun
kapacita cd 700 MB
kapacita dvd 4400MB
cize cena za ulozenie 1 GB dat je
cd 10 sk
dvd 1.8 sk

tak skus popremyslat ;)

Ty na to pozeráš z hľadiska ceny. Iní to môžu brať inak, napr. že každú jednu dovolenku chcú mať na jednom médiu - osobitne. Na to bohato stačí jedno CD, nejaký krátky film v .avi a pár desiatok fotiek. Nechaj ľudí, nech si sami vyberú médium ;).
Katabaticky
23.06.08,10:41
ahaaaaaaaaaaaa to ma nenapdalo :)

ja pozeral nie na cenu ale aby to zaberalo co najmenej miesta takze aj prepalujem zalohy ked sa tam nieco este zmesti len aby som mal 1 placku namiesto 2 :D
Chobot
23.06.08,13:17
ahaaaaaaaaaaaa to ma nenapdalo :)

ja pozeral nie na cenu ale aby to zaberalo co najmenej miesta takze aj prepalujem zalohy ked sa tam nieco este zmesti len aby som mal 1 placku namiesto 2 :D

mimotemy
Poznám jedného chlapíka, čo si stiahnuté DVD ripy ukladá na samostatné CD média, pekne v obale a aj si k tomu vytlačí cover a ten založí do toho klasického obalu na CD. Má ich asi 800.:D
Katabaticky
23.06.08,20:48
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:.......:ee k::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused:.......:confused::co nfused::confused::confused::confused::confused::co nfused::confused:
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:.......:ee k::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

klobuk dole ked ma tolko miesta asi vyhodil kniznicu a ma cdnicu ;)
Orim
25.06.08,06:20
Vo veľa prípadocj je na vine DVD prehrávač. Aj ja mám doma jeden taký. Priniesla si ho dcéra zo zahraničia. Ide dobre ale len na originály DVD. Ostatné (napálené) vraj nevie čítať, aspoň tam také niečo vypisuje. Našťastie všetko čo nešlo som si odkladal. Keď si syn šiel kupovať DVD dal som mu nejaké napálené DVD a poradil aby zobral taký kde to všetko pôjde čo je na tých DVD. V predajni to vyskúšali a bolo.

U neho nie je problém, že by niečo nešlo prehrať, zatiaľ. :)
duves
25.06.08,07:24
Keď si syn šiel kupovať DVD dal som mu nejaké napálené DVD a poradil aby zobral taký kde to všetko pôjde čo je na tých DVD. V predajni to vyskúšali a bolo.

U neho nie je problém, že by niečo nešlo prehrať, zatiaľ. :)
To netreba tak skusat. Staci si precitat specifikaciu o mechanike a kupit to trebars aj cez internet. Nikde netreba behat a skusat prehravanie napalenych filmov.
dalid
11.09.08,06:46
Ahojte, viete mi dat tip akym softom by som vedel prekonvertovat DVD (teda súbory v adresároch VIDEO TS a AUDIO TS) do AVI-cka?
To iste potrebujem spravit aj s videom vo formate .MOV

Dakujem za radu.
Chobot
11.09.08,07:31
Ahojte, viete mi dat tip akym softom by som vedel prekonvertovat DVD (teda súbory v adresároch VIDEO TS a AUDIO TS) do AVI-cka?
To iste potrebujem spravit aj s videom vo formate .MOV

Dakujem za radu.

Kopec rád máš vyššie (príspevok som ti presunul do tejto témy), tak len pre zopakovanie: je na to veľa softov, napr.

Total Video Converter. (http://www.freedownloadscenter.com/Multimedia_and_Graphics/Video_and_Animation_Tools/Total_Video_Converter_Download.html)

alebo rôzne DVD Rippery (http://www.freedownloadscenter.com/Search/newsearch.php3?Q=dvd%20rip&page=1&Category=).

Pozri aj túto tému

http://www.porada.sk/t84760-uprava-videa.html

nájdeš tam pár užitočných rád.
dalid
12.09.08,09:15
Dakujem,

uz mam stiahnuty soft. Cez vikend ak sa k tomu dostanem poskusam:D
RobertR
26.10.08,13:01
Mohli by ste mi poradiť, ako môžem preformátovať súbor s koncovkou .mov na
.avi ?? Ďakujem !
duves
26.10.08,14:56
Mohli by ste mi poradiť, ako môžem preformátovať súbor s koncovkou .mov na
.avi ?? Ďakujem !
X-ty krat: Total video converter.
RobertR
04.11.08,18:34
Chcel by som sa spýtať, ako preformátovať súbor s koncovkou .mswmm na .avi ?
Chobot
05.11.08,13:41
Chcel by som sa spýtať, ako preformátovať súbor s koncovkou .mswmm na .avi ?

Otázku dom ti presunul do príslušnej témy. A teraz k tvojej otázke - nijako.

Súbor s koncovkou .mswmm nie je ani video ani audio súbor. Neobsahuje žiadne audio ani video. Je to súbor aplikácie Windows Movie Maker a je to súbor projektu - Windows Movie Maker Project.

Tzn., že keď vo Windows Movie Maker robíš nejakú editáciu (napr. videa z dovolenky) a máš kopec krátkych stiahnutých scén a tie potom upravuješ, tak nemusíš dokončiť prácu, môžeš si uložiť rozrobenú prácu a pokračovať inokedy. WMM práve v súbor .mswmm uloží odkazy na tie scény, editačné značky a pod. Neukladá samotné video. Preto s tým súborom môžeš urobiť jedine to, že otvoríš projekt znovu vo WMM a dokončíš editáciu a potom na konci vytvoríš buď .avi súbor alebo DVD disk alebo to exportuješ do iného formátu.
seat
05.11.08,20:03
Možno sa to snažíš napálíť ako video cd alebo nejak podobne urob to iba ako data cd alebo dvd
robo050
25.01.09,00:32
Mne foťák tiež dáva videá do .MOV, jednoducho som prepísal (správnejšie - premenoval) koncovku súboru z .MOV na .avi a všetky videá môžem po napálení prehrávať v DVD-prehrávači. Windows Media Player mi to síce neprehrá, ale kto by ho už len používal ???:) Na počítači prehrávam všetky videá cez KMPlayer...
Fero11
25.01.09,04:18
Bud si isty, ze to ostane v mov (quick time), avi ma len koncovku. Je jedno jaku to ma koncovku, mozes si dat kludne koncovku aj robo stale ti to player prehraje, ak to chces mat skutocne avi tak http://www.dadajax.net/prevod-videa-mov-do-avi/
Chobot
25.01.09,19:58
Mne foťák tiež dáva videá do .MOV, jednoducho som prepísal (správnejšie - premenoval) koncovku súboru z .MOV na .avi a všetky videá môžem po napálení prehrávať v DVD-prehrávači. Windows Media Player mi to síce neprehrá, ale kto by ho už len používal ???:) Na počítači prehrávam všetky videá cez KMPlayer...

Ako napísal Fero, prepísaním koncovky vôbec nič nepomôžeš. KMPlayer je totiž natoľko "inteligentný", že napriek inej koncovke rozozná typ súboru (v tomto prípade .mov) a prehrá ti to ako .mov. Samotný súbor nie je konvertovaný do .avi.

WMP je ešte inteligentnejší (aj keď ten .mov neprehrá), lebo občas sa ma spýta (najmä u zábavných videí, čo dostanem mailom), že súbor je iného typu, ako je jeho prípona, či má opraviť názov prípony.
lady.saw
27.01.09,13:04
chcela by som sa spýtať stiahla som si film v českom dabingu ... čo mám robiť aby mi ten film šiel aj na DVD - čku ? Vopred ďakujem :)
Fero11
27.01.09,13:51
ide o to co su tam titulky natvrdo, alebo v ext. subore. zalezi ci tvoj DVD player podporuje aj avi (divx, xvid) potom to staci napalit klasicky na DVD, ak nie musis nahravku konvertovat do mpeg2 a potom DVD authoring
daduska3596
11.06.09,06:52
PROSIIIM newie mi niekto poradit ako mam preformatovat video???
Flinstone
11.06.09,07:01
z akého formátu na aký... to je dosť podstatný údaj...
Fero11
11.06.09,07:18
skor by som povedal, z je to ten najpodstatnejsi udaj
Chobot
11.06.09,07:28
PROSIIIM newie mi niekto poradit ako mam preformatovat video???

Kým niečo doplníš, prečítaj si celú tému. Tvoju otázku som presunul do témy, ktorá tu už existuje a bolo tam veľa poradeného.