filka
09.01.07,12:09
Prosím vie niekto viac poradiť v tejto veci?Nasla som takyto clanok:

Podľa novely Obchodného zákonníka schválenej 12. decembra 2006 v NR SR, bude musieť od 1.2.2007 právnická osoba alebo fyzická osoba preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo, alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom...

Avsak nikde nie je uvedené kde a ako to bude musiet pravnicka osoba preukazat.Odoslat list vlastnictva na OR?
V zbierke som este novelu nenasla...
Milan Benka
09.01.07,11:32
Prosím vie niekto viac poradiť v tejto veci?Nasla som takyto clanok:

Podľa novely Obchodného zákonníka schválenej 12. decembra 2006 v NR SR, bude musieť od 1.2.2007 právnická osoba alebo fyzická osoba preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo, alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom...

Avsak nikde nie je uvedené kde a ako to bude musiet pravnicka osoba preukazat.Odoslat list vlastnictva na OR?
V zbierke som este novelu nenasla...

Máš to tu napísané: písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti .....

Niečo podobné som dával už pred rokom na živn. register, keď som zakladal s.r.o. ( nestačila im nájomná zmluva, chceli aj tento súhlas)

Presný postup preukázania bude upravený po uverejnení v zbierke.
Chobot
09.01.07,11:39
Prosím vie niekto viac poradiť v tejto veci?Nasla som takyto clanok:

Podľa novely Obchodného zákonníka schválenej 12. decembra 2006 v NR SR, bude musieť od 1.2.2007 právnická osoba alebo fyzická osoba preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo, alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom...

Avsak nikde nie je uvedené kde a ako to bude musiet pravnicka osoba preukazat.Odoslat list vlastnictva na OR?
V zbierke som este novelu nenasla...

Ešte si to ani nájsť nemohla, lebo novela nebola zverejnená, účinnosť nadobudne až 1.2.2007. Pre informáciu som pripojil znenie, ktoré schválila NR. Myslím, že to bude upravené v nejakej vyhláške alebo v predpise, ktorý upravuje náležitosti podkaldov pre OR.
dvd
03.07.07,06:17
mohli by ste niekto, kto už to má napísané poskytnúť vzor "Súhlasu vlastníka nehnuteľnosti"?
ďakujeme