sybila3
09.01.07,13:24
Ahojte chcela by som sa opýtať, teraz mi dodali doklady z 30.9.2006, sme štvrťroční platci dph, môžem to zaúčtovať do nákladov s nulovou dph? Proste by som dala výdaje bez vplyvu na dph? môže to tak byť alebo nie? díky
Zita5
09.01.07,12:25
Ahojte chcela by som sa opýtať, teraz mi dodali doklady z 30.9.2006, sme štvrťroční platci dph, môžem to zaúčtovať do nákladov s nulovou dph? Proste by som dala výdaje bez vplyvu na dph? môže to tak byť alebo nie? díky


Môžeš uplatniť vo 4 štvr.2006, pokiaľ už nemáš odvzdané DP DPH .
sybila3
09.01.07,12:33
Lebo fa, keď občas mi donesú nejaké zabudnuté tak dávam, ale som nevedela, či bloky tak môžem dať. ďakujem
sybila3
13.01.07,12:05
Mám tu niekoľko blokov z pokladne, ale strašne slabo je na nich vidieť, čo je na nich, môžem zaúčtovať aj také, ale za nejaký čas na nich nebude nič vidieť, mala som snahu ich aj fotiť, ale kopírka mi ich ofotí ešte horšie ako originál...........čo s tým
Zita5
13.01.07,12:11
Mám tu niekoľko blokov z pokladne, ale strašne slabo je na nich vidieť, čo je na nich, môžem zaúčtovať aj také, ale za nejaký čas na nich nebude nič vidieť, mala som snahu ich aj fotiť, ale kopírka mi ich ofotí ešte horšie ako originál...........čo s tým


Treba upozorniť podnikateľa , že je to na vlastnú zodpovednosť , alebo sa dohodnúť s dodávateľom , nech vydajú k tomu faktúru a prehlásenie , že tovar bol zaplatený blokom z RP vedeným pod číslo xxxxx.

Alebo .....ja som to tak už použila ofotiť bloky a zaniesť na opečiatkovanie a podpis dodávateľovi,predajcovi a pod.
sybila3
13.01.07,12:15
ďakujem, ale už ich vidím, ako ich budú nosiť na opečiatkovanie. Povedala som im, že budem účtovať len viditeľné doklady.
Zita5
13.01.07,12:18
ďakujem, ale už ich vidím, ako ich budú nosiť na opečiatkovanie. Povedala som im, že budem účtovať len viditeľné doklady.

Ja som to veru môjmu klientovi spravila buď -alebo , všetky tankovačky som z jednej čerpačky ofotila , k tomu priložila VPD a poslala som ho 30 km od nášho mesta to vybaviť , mal radosť .Všetko opečiatkovali a potvrdili .
dracica
13.01.07,14:36
Ahojte chcela by som sa opýtať, teraz mi dodali doklady z 30.9.2006, sme štvrťroční platci dph, môžem to zaúčtovať do nákladov s nulovou dph? Proste by som dala výdaje bez vplyvu na dph? môže to tak byť alebo nie? díky

Ja by som chcela zareagovat na otázku: možem to zaúčtovať do nákladov s nulovou dph?? Asi si myslela zaúčtovať základ aj DPH do nákladov (neuplatniť DPH)..Ak mám blok z ERP napr. PHM základ 1000 sk,- 190 sk,- je DPH, spolu 1190 sk,-
Podľa mňa si nemôžeš zaúčtovať 1190 sk,- ako 501 dan. náklad, ale 1000 sk,- ako 501 dan. náklad a 190 sk,- 548 nedaň. náklad..
Opravte ma ak sa mýlim
korduľa
23.07.07,06:34
chcela by som reagovat na tuto temu, ide mi o to, ze permanentne mi dodavaju neskoro doklady, vzdy som si dph uplatnovala v dalsom mesiaci, kedze sme mesacny platcovia, mala som debatu na tuto temu so skusenejsou uctovnickou, ktora ma upozornila, ze vzdy treba dat opravne priznanie dph, vo vasich prispevkoch som citala dokonca, ze dan zo stareho dokladu treba zauctovat ako nedanovy naklad. nesuhlasim s tym, v zakone to nikde nie je spomenute, nevidim dovod preco by si podnikatel nemohol uplatnit svoj narok v dalsom zdanovacom obdobi, ved napokon stat to svoje dostane aj tak. Zitkinom prispevku som nasla jediny suhlas, ze si to moze uplatnit v dalsom obdobi, takze predpokladam, ze aj nazory sa roznia, skusala som volat na DU, ale nepodarilo sa
emgeton
23.07.07,06:43
Re: korduľa


(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.


Odpočet pri faktúrach:
1. V období. keď nárok na odpočet vznikol, alebo v prvom období nasled. po ňom.
2. V období, keď dostanete doklad - faktúru, ak ste nemohli uplatniť postup podľa 1.

Pri dokladoch ERP a pod.:
postup iba podľa bodu 1.
korduľa
23.07.07,06:53
perfektne, dakujem velmi pekne
heja3
23.07.07,07:20
Prosím vás o radu - podnikateľ mi priniesol faktúru v 07/2007, ale dátum dodania bol 04/2007. Je mesačný plátca DPH. Mám urobiť dodatočné za 04/2007 alebo sa to môže dať do 07/2007?
emgeton
23.07.07,07:25
Prosím vás o radu - podnikateľ mi priniesol faktúru v 07/2007, ale dátum dodania bol 04/2007. Je mesačný plátca DPH. Mám urobiť dodatočné za 04/2007 alebo sa to môže dať do 07/2007?

Ak viete preukázať, že fa bola doručená až teraz (napr. obálka s peč. pošty a pod) tak to zaradíte do DPH teraz (7/2007). V prípade, že faktúru len podnikateľ držal v šuflíku, tak správny postup by bolo DDP za 4 alebo 5 /2007.
heja3
23.07.07,07:30
Podnikateľ to nedržal v šuflíku, len stále naháňal dodávateľa a ten je taký moták, urobil to až teraz s aprílovým dátumom.

Emgeton dík, jasná otázka - jasná odpoveď.:) Pomohol - la si mi. Ďakujem.