galmar
09.01.07,13:26
dobry den, znama sa na mna obratila ohladom DP za rok 2006. ma opravu obuvi a chce uplatnit puasalne vydavky. chcem sa optytat , moze si uplatnit len 40%, lebo aby mohla mohla mat 60% musi mat remeslnu cinnost a podla prilohy zivn. zakona som ju tam nevedela zaradit.
zacala podnikat len v oktobri 2006 a ma velazriadovacich vydavkov, ja by som si na jej mieste uplatnila vsetky vydavky, lebo by jej vysla strata, ktoru by mohla umorovat aj dalsom obdobi a po jej umoreni by som presla na pausal, co vy na to?
poradite aj co za DP a spracovanie pytat?

dakujem
Marína
09.01.07,12:32
dobry den, znama sa na mna obratila ohladom DP za rok 2006. ma opravu obuvi a chce uplatnit puasalne vydavky. chcem sa optytat , moze si uplatnit len 40%, lebo aby mohla mohla mat 60% musi mat remeslnu cinnost a podla prilohy zivn. zakona som ju tam nevedela zaradit.
zacala podnikat len v oktobri 2006 a ma velazriadovacich vydavkov, ja by som si na jej mieste uplatnila vsetky vydavky, lebo by jej vysla strata,Uvažuješ správne. ktoru by mohla umorovat aj dalsom obdobi a po jej umoreni by som presla na pausal, co vy na to?
poradite aj co za DP a spracovanie pytat?
Na to sú rôzne názory a kritéria. Pozri si:
http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html?highlight=ko%B5ko+p%FDta%BB

dakujem
Odpoveď v citáte.