inge57
09.01.07,13:49
Ahojte! Prosím Vás začínam pracovať v účtovnom programe Omega, sedem rokov som pracovala s MRP. Chcem si nastaviť celý program, ale nikde neviem nájsť možnosť nahratia si našich výrobkov - sme výrobcovia. Ide mi o to, že ak vystavujem faktúrku, tak v MRP som si zadala napr. položka č. 1 a už mi automaticky nahodilo položku pod týmto číslom + našu predajnú cenu. Dá sa niečo také aj Omege? Ak áno, tak ako? Ďakujem
babenko1
09.01.07,12:52
vždy máš všade F7.. tam si môžeš navoliť všetky vaše výrobky... aj s cenami.. pokiaľ tu nechceš v omege viesť aj sklad... vtedy odpisuješ priamo zo skladových kariet...
LubenaK
09.01.07,19:57
Treba si nadefinovať sklad a v ňom skladové položky - výrobky a tie potom vo faktúre vyberať cez položky zo skladu. V cenových úrovniach si upraviť výpočet predajnej ceny a v režime účtovania sa dá prednastaviť predajná cena. Túto potom program automaticky prednostne ponúka ako predajnú cenu. Tá sa dá v každom prípade ešte zmeniť aj priamo na faktúre. Ak si kúpila program iba teraz, tak do troch mesiacov od kúpy máš nárok na úvodné zaškolenie zadarmo na pobočke Krosu alebo priamo v Žiline. Tam sa to všetko vysvetľuje.