Ada25
09.01.07,22:09
Mám problém so zaúčtovaním faktúry za internet, ktorá je vystavená na našu adresu ale majiteľ teda IČO DIČ patrí inej firme je to dohoda medzi dvoma firmami. Šéfka ho platí z firemného účtu, ja som sa s tým ešte nestretla neviem ako to účtovať, alebo čo s tým vlastne ďalej, firma je nezisková organizácia
AHA
10.01.07,07:17
Ak na faktúre nie sú uvedené Vaše fakturačné údaje tak ju nemôžte dať do nákladov a ak šéfka to platí z Vášho účtu tak Vám vzniká voči tej firme pohľadávka. Predpokladám, že tá firma na ktorú je internet nemá s poskytovateľom internetu zmluvu, že tento poskytnúť Vám. Ale ak by aj mala tak faktúru za internet by Vám mala vystaviť firma, ktorá má zmluvu s poskytovateľom internetu.
liba2
10.01.07,07:27
... či tam nejde o formu sponzorstva.... :confused:
Ada25
12.01.07,20:06
Ďakujem za odpovede, ale skutočne neviem, čo s tým ďalej, nie je to sponzorstvo, ale keby som to tak zobrala, tak čo s tým môžem urobiť... ako pohľadávku voči inej firme to účtovať nemôžem sme neziskovka bez možnosti vystavenia fa, pretože...
AHA
16.01.07,08:42
Tak to zaúčtuj na 5 ako daňovo neuznaný náklad.
Zita5
16.01.07,08:51
Ďakujem za odpovede, ale skutočne neviem, čo s tým ďalej, nie je to sponzorstvo, ale keby som to tak zobrala, tak čo s tým môžem urobiť... ako pohľadávku voči inej firme to účtovať nemôžem sme neziskovka bez možnosti vystavenia fa, pretože...


Treba konzultovať so šéfkou , z akého dôvodu to takto bolo dohodnuté , resp. nejakú písomnú dohodu a z toho potom vychádzať resp. veci okolo inernetu prispôsobiť k požiadavkám oboch strán .
Kto inernet používa, len Vaša firma , alebo aj druhá strana ?


Ale i napriek tomu ak je Fa na inú firmu , je to nedaňový výdavok .