wewe0
09.01.07,22:13
Dobry den,

uz isty cas sa stretavam s pojmom "studentska spolocnost" co ma byt akasi forma virtualnej spolocnosti. Vobec sa mi nedari si zistit informacie ohladne tejto zalezitosti a ocenil by som keby mi mohol niekdo povedat daco viac.
Viem, ze sa zakladaju na strednych skolach a ze studenti s nimi mozu podnikat, no to je vsetko asi.
Kdo, kde a ako zaklada a ci vobec nieco zaklada... netusim :(

Dakujem,

Erik.
camelfly
10.01.07,05:49
Dobry den,

uz isty cas sa stretavam s pojmom "studentska spolocnost" co ma byt akasi forma virtualnej spolocnosti. Vobec sa mi nedari si zistit informacie ohladne tejto zalezitosti a ocenil by som keby mi mohol niekdo povedat daco viac.
Viem, ze sa zakladaju na strednych skolach a ze studenti s nimi mozu podnikat, no to je vsetko asi.
Kdo, kde a ako zaklada a ci vobec nieco zaklada... netusim :(

Dakujem,

Erik.

Pokiaľ viem, študenti si vymyslia názov spoločnosti a všetko čo k tomu patrí a peniaze získané predajom akcií použijú ako vstupenky pri podnikaní. Touto snahou sa snažia oboznámiť študentov s podmienkami trhovej ekonomiky a naučiť ich previesť znalosti z teórie do praxe v podnikaní a popri tom si jednotlivý študenti odskúšajú svoje predpoklady pre rôzne manažérske činnosti. Zvolení akcionári majú právo spolurozhodovať na riadení prostredníctvom valného zhromaždenia. Na konci činnosti sa vkladateľom vrátia peňažné prostriedky naspäť spolu s dividendami. Počas školského roku študenti pracujú podľa vopred vypracovaného plánu. Veľmi obľúbené sú vždy očakávané predajné akcie, v rámci ktorých členovia študentských spoločností predávajú vlastné produkty.
Svoje výrobky a služby ponúkajú v škole svojim spolužiakom, žiakom celej školy a profesorom. Pokúšajú sa hlavne o to, aby vyrábané výrobky a služby boli úspešné a aby akcionárom prinášali zisk.

-napríklad aj služba fotografovania, za ktorou nasledovali diskotéky, predaj v bufete a iné mnohé činnosti, produkty s ktorými chcú študenti tzv. podnikať. Majú vytvorené marketingové oddelenie na zisťovanie spokojnosti kde posudzujú všetky námety na zlepšenie, ktoré prichádzajú od ich školských zákazníkov aby to viedlo k zvýšeniu záujmu o služby či ich výrobky.
Myslím že je to veľmi dobrá myšlienka na školách.

-založenie a fungovanie by malo byť na základe Zmluvy o združení podľa Občianskeho zákonníka § 829 a majú ju ešte zaregistrovanú v Junior Achievement Slovensko JASR je to Mládež pre budúcnosť

- študenti pri založení vložia svoje vklady a dostanú svoje akcie ;)
wewe0
10.01.07,16:16
Dakujem za vycerpavajucu odpoved :)
camelfly
10.01.07,17:10
Dakujem za vycerpavajucu odpoved :)
nie je zac ;)