derek
09.01.07,22:38
Prosím Vás chcela by som Vás poprosiť o radu. Jak som minule uviedla chcela by som začať podnikať, ale neviem v čom. Niektorý mi poradili, že si mám urobiť prieskum trhu to som aj urobila. Na trhovisku sú dva stánky s textilom jeden s kozmetikou a ostatné zelenina. Ja by som asi začala s textilom, ale chcela by som ho dovážať s Poľska, Maďarska. Teraz naviem , že keď nakupím tovar zo zahraničia jak to z dokladujem napr. pre daňovníkov a či niečo platím na colnici. Viem, že sa teraz veľmi nekontrolujú hranice, ale ide mi o donesený tovar. Predsa ho nemôžem predávať len tak. Vopred ďakujem.
Kolenčík
10.01.07,15:27
Podnikať s tovarom dovezeným s Poľska by som neodporučal, pretože oni ho vozia z trhov z Maďarska, Turecka, Číny a pod. Čo Poliak, to obchodník, či kšeftár, ale aj v Poľsku majú výborný tovar, ale ten je v cenách EU.
mysimis
10.01.07,16:29
Nech už nakupuješ kdekoľvek, nezabudni na doklad o zaplatení. Potrebuješ ho na zdokladovanie pôvodu tovaru. Pokiaľ bude doklad v cudzej mene, prepočítaš si ho kurzom nbs.
Janka6685
10.01.07,16:43
Nech už nakupuješ kdekoľvek, nezabudni na doklad o zaplatení. Potrebuješ ho na zdokladovanie pôvodu tovaru. Pokiaľ bude doklad v cudzej mene, prepočítaš si ho kurzom nbs.

Na Ukrajine majú značkový textil za perfektné ceny. Problém je len v tom, že som tam nevidela ERP. Predavači na trhu asi ani netušia, čo je to doklad o kúpe a predaji:p
mysimis
10.01.07,16:58
Taký perfektný značkový tovar kúpiš aj v Maďarsku .....vyrobený v Indonézii
Janka6685
10.01.07,17:29
Taký perfektný značkový tovar kúpiš aj v Maďarsku .....vyrobený v Indonézii

Za také ceny ako na Ukrajine?