BRUSNO
10.01.07,08:25
Už vám všetkým vrátili preplatky z ročného zúčtovania zdravotného poistenia?
Lebo mne zatiaľ ešte nie, a keď som dnes volala do poisťovni, tak mi to vraj musia preveriť na centrále v BA, ale že som zrejme mala zle vyrátané zúčtovanie, lebo oni preplatky už vracali v starom roku.
Lenže ja som od júna 2006 v tom, že zúčtovanie som mala vyrátané ok a že som mala preplatok. Ak poisťovňa zistila pri kontrole môjho zúčtovania chybu, mala sa mi ozvať? Alebo som mala ja obhaňať poisťovňu do 30.9.2006?
Ďakujem za príspevky. Katarína
karka
10.01.07,12:07
:D Myslim ze to nevie ani poistovna.
Jana Motyčková
10.01.07,13:33
Poisťovňa bola povinná vrátiť preplatok do 30.9. (možno bol posunutý termí, ale myslím, že nie). Problém môže byť v tom, že poisťovňa je povinná vrátiť preplatok po zúčtovaní vzájomných pohľadávok a záväzkov. Ale ak si myslíte, že žiaden neuhradený záväzok tam nemáte, môžete si uplatniť nárok na preplatok na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

(ZZP_§19_ods.12)
monyka
10.01.07,13:36
ročné zúčtovanie ZP sa robí aj zamestnancom? a kedy?
tinaM
10.01.07,13:41
ročné zúčtovanie ZP sa robí aj zamestnancom? a kedy?
Prečítaj si dnešný príspevok na DRAK porade od p. Mihála. Máš tam všetky povinnosti mzdovej účtovníčky aj termíny. Je to výborná vec!!!
katkaj
10.01.07,13:41
ročné zúčtovanie ZP sa robí aj zamestnancom? a kedy?

Samozrejme že ročné zúčtovanie sa robí aj zamestnancom :eek: pre tento rok je aktuálny termín 30.6.2007. Minulý rok bola povinnosť do 30.6.2006
monyka
10.01.07,13:45
Čítala som to ale tam bolo písané o potvrdení o zdaniteľnej mzde a ročné zúčtovanie dani nie o Ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia. Nie. Ak sa mýlim tak ma opravte.
tinaM
10.01.07,13:53
Čítala som to ale tam bolo písané o potvrdení o zdaniteľnej mzde a ročné zúčtovanie dani nie o Ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia. Nie. Ak sa mýlim tak ma opravte.
Ospravedlňujem sa, teraz pozerám, že sa pýtaš na ZP.;)
katkaj
10.01.07,13:54
Čítala som to ale tam bolo písané o potvrdení o zdaniteľnej mzde a ročné zúčtovanie dani nie o Ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia. Nie. Ak sa mýlim tak ma opravte.

Ale predsa ročné zúčtovanie ZP nebola jednorázová záležitosť. Bohužial :cool:
Bude sa opakovať každý rok ;)
BRUSNO
11.01.07,05:50
Len mňa zaujíma, či v prípade, že som ozaj zle vyrátala zúčtovanie a poisťovňa na to prišla - mala mi to dať vedieť alebo ako?! Ak by mi do 29.9.2006 oznámili, že mám nedoplatok tak by som sa určite nebránila ho zaplatiť
Jana Motyčková
11.01.07,07:01
Zákon neurčuje postup, ak bolo RZZP vykonané zle. Treba písomne požiadať ZP o vysvetlenie, prečo nebol preplatok vrátený, prípadne oznámiť to ÚDZS.
Pohar
11.01.07,07:14
ak bolo zle, nemalo by sa podat opravne tlacivo?
Barbara
11.01.07,07:16
Prečítaj si dnešný príspevok na DRAK porade od p. Mihála. Máš tam všetky povinnosti mzdovej účtovníčky aj termíny. Je to výborná vec!!!

ad MONYKA , ale bezplatne sa dostaneš do DRAK-a len do 31.1.2007. Po tomto termíne keď nemáš zaplatenú čiastku, tak do draka sa nedostaneš!!!:o
BRUSNO
11.01.07,07:23
Lenže ja do dnes neviem či bolo zúčtovanie urobené zle - teda neviem či mám preplatok alebo nedoplatok. Kolegyňa volala do VŠZP - tiež jej vyšiel preplatok ale nič jej do konca roka nič neprišlo - ani vrátenie peňazí ani oznámenie, že bolo zúčtovanie urobené zle - povedali jej, že oni sú povinní obvolávať ľudí. Ja som v Spol.zdravot.p. - mám tam volať za hodinu - natrafila som na ochotnú pani - pozrie mi kde je chyba.
uzivatel2
11.01.07,07:48
Problematiku vrátenia preplatkov sme riesili aj v casti AKTUALITY - NEWS -Termín vysporiadania.... Písala som na úrad, odpoved je v uvedenej casti, prísp. 82. Písala som poistovni, nereagovali, po mesiaci som písala znova poistovni, priložila som aj vyjadrenie úradu, do 2 dní bola odpoved na svete, ze mám RZZP v poriadku a preplatok mi poukážu v najbližšich dňoch. Zas presiel dalsi mesiac a nič.
Asi zas pride na rad urad. Proti poisťovni je človek bezmocný.
Jozef Mihál
11.01.07,07:59
Ako občania - poistenci, zamestnávatelia, máte práva rovnocenné s právami poisťovní. Ak Vám poisťovňa nevrátila do 31.10.2006 preplatok z RZZP za rok 2006 a Vy máte istotu, že nemáte žiadne staré nedoplatky alebo dlhy, okamžite a bez váhania sa sťažujte na www.udzs.sk