IVEB
10.01.07,09:05
Potrebovala by som pomoc , či je nejaké predtlačené tlačivo - vzor na Žiadosť zamestnanca o vystavenie Potvrdenia o príjme ,alebo stačí ak zamestnanec požiada písomne zamestnávateľa o vystavenie takého potvrdenia ?
liba2
10.01.07,08:21
Potrebovala by som pomoc , či je nejaké predtlačené tlačivo - vzor na Žiadosť zamestnanca o vystavenie Potvrdenia o príjme ,alebo stačí ak zamestnanec požiada písomne zamestnávateľa o vystavenie takého potvrdenia ?Je povinnosťou zamestnávateľa takéto potvrdenie vystaviť (viď Zákonník práce), teda nečakám až zamestnanec požiada.
IVEB
10.01.07,08:54
Ospravedlňujem sa , ale zle som zadala otázku. Ja som mala na mysli takých zamestnancov , ktorým ako zamestnávateľ nebudem vykonávať ročné zúčtovanie , lebo si ho budú robiť napr. sami alebo iný zamestnávateľ.Vtedy som povinná vystaviť takéto potvrdenie do 5.2.2007 na základe žiadosti zamestnanca. A práve o tú žiadosť mi ide.
Jozef Mihál
10.01.07,08:59
Oficiálne tlačivo nie je, avšak vo "Vyhláseni" v oddieli VI. sa uvedie, že bolo vydané alebo zaslané "Potvrdenie".

Ak bolo vydané, zamestnanec potvrdí jeho prijatie podpisom, ak zaslané, mzdová účtovníčka dá svoj podpis za zamestnávateľa.
liba2
10.01.07,09:10
IVEB, ja to potvrdenie dám každému zamestnancovi hneď po skončení PP (po poslednej výplate).
DanielaSL
10.01.07,09:15
IVEB, ja to potvrdenie dám každému zamestnancovi hneď po skončení PP (po poslednej výplate).

Ja to robím tiež takto ako Libuška.... vystavím ich dvojmo , jedno si zakladám ja , jedno pre zamestnanca. Na poslednej strane Vyhlásenia si zapíšem akou formou to zamestnanec prebral. Keď osobne , tak mám tam jeho podpis.
brm
10.01.07,10:52
Ja to robím tiež takto ako Libuška.... vystavím ich dvojmo , jedno si zakladám ja , jedno pre zamestnanca. Na poslednej strane Vyhlásenia si zapíšem akou formou to zamestnanec prebral. Keď osobne , tak mám tam jeho podpis.
tak by sme to veru mali robiť...ale potom nejaký si snaživec povie že nás nasrdí a vymyslí nové tlačivko...a my trdlá môžme znovu tlačiť hory papierov a žhaviť poštu....