andreaS
27.12.04,15:40
Kamarat ma na zivnostenskom liste len dve cinnosti a to Zamocnictvo a kovacstvo. Podla mna su remeselne a teda by si mohol uplatit pausalne vydavky 60%. Avsak pri kovacstve som si neni ista, pretoze v prilohe je "kovoobrabanie"... poradi mi niekto?
Luckasari
27.12.04,16:03
ja by som pripojila svoju otázku, či je možné montážne a zváračské práce zahrnúť do remeselných živností? tiež mi ide o tých 60% paušálnych výdavkov, ale zvárač ako taký v zozname remeselných živnostiach vymenovaný nie, mohol by tam patriť? alebo nie? ...
Heni
27.12.04,16:24
mojmu znamemu povedali na DU, že zvárač nie, lebo nie je uvedený v tých remeselných živnostiach...
Luckasari
27.12.04,16:38
Heni fakt? máš to ozaj overené? (náhodou to nebudeš mať asi niekde na papieri ...)
kamarátkin známy z DÚ totiž povedal, že zvárač by tam mohol patriť, ja som ho hľadala v zozname, ale nenašla, tak som si povedala že nie, ale keď on toto povedal, tak som sa vás tu skúsila opýtať ...
Heni
27.12.04,16:44
to je, keď povedia: "... by tam mohol patriť..." :(
nie, na papieri to nemám :(

lepšie by bolo spýtať sa tam, odkiaľ ťa budú kontrolovať...
alebo potom pridať k tomu ešte nejakú "pravú" remeselnú živnosť a potom by síce vykonal zváračské práce ale fakturoval by napr. zámočnícke...
Luckasari
27.12.04,16:57
ďakujem Heni :-)
no taká som smutná, ako tá fialová hlavička - táto http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif

trošku som sa už potešila, že som si to poriešila, a teraz mám "zamiešané karty", ... no budem pátrať ďalej ...
Manual
27.12.04,21:26
Pripájam sa k overenemu postupu na DU, že zvaračské práce do rem. činností nepatria.
Po dohode s odberatelom to riešime tak, že faktúrujeme miesto zvaračských prác kurenárske práce a podobne, čo má uvedené tiež v živ.liste. Plynár kurenár tiež zvaruje. A sme spokojní obaja. Skús to takto obísť až sa bude dať
andreaS
28.12.04,04:58
Na moju otazku nevie nikto odpovedat? Dufam, ze sa niekto najde.
Zuziana
28.12.04,15:19
remeselná živnosť, z ktorej má daňovník príjem!!! - teda za túto činnosť fakturuje musí byť uvedená v prílohe živnostenského zákona remeselné živnosti. Táto príloha bola však v preibehu roka novelizovaná a niečo sa tam pomenilo. Takže je nutné aby bola v prílohe aj 1.1.2004 aj 31.12.2004. Upozorňovala nás na to lektorka na školení- metodička DÚ. želám pekný deň
andreaS
29.12.04,05:47
vsak ako hovorim, so zamocstvom neni problem, to tam je.. avsak to kovacstvo - neviem, ci ho mozem povazovat za remeselne, ak sa v prilohe nenachadza pod tymto slovom, ale v prilohe je uvedene kovoobrabanie.... podla mojho laickeho nazoru kovacstvo = kovoobrabanie... ale rada by som si to nechala odsuhlasit

v podstate je tento zivnostnik spokojny uz s tym, aka dan mu vychadza pri pausalnych vydavkoch 25%... tak ak nikto nebude vediet, tak si uplatni tych 25% ale ak ma narok na 60% tak by to bolo samozrejme este lepsie :)
Oxana
29.12.04,18:46
remeselná živnosť, z ktorej má daňovník príjem!!! - teda za túto činnosť fakturuje musí byť uvedená v prílohe živnostenského zákona remeselné živnosti. Táto príloha bola však v preibehu roka novelizovaná a niečo sa tam pomenilo. Takže je nutné aby bola v prílohe aj 1.1.2004 aj 31.12.2004. Upozorňovala nás na to lektorka na školení- metodička DÚ. želám pekný deňPripájam sa i ja k tejto téme otázkou - ako má postupovať elektroinštaláter - do 30.6.2004 bola i táto rem. činnosť uvedená v prílohe ŽZ, k 31.12.2004 tam už nie je. Je to normálne, v priebehu roka meniť podmienky zdaňovania? Doklady si neodkladal v domnení, že si bude uplatňovať 60% pauš. výdavky. Tak to určite nepôjde - polovicu roka 60% a druhú polovicu 25%? Alebo že by...
kea
30.12.04,12:45
Dobry den. Moj brat ma podobny problem. Taktiez fakturuje zvaracske prace, ale v zivnostenskom liste ma napisane zamocnictvo. Bol sa opytat na danovom urade, ci moze mat 60%. Povedali mu, aby doniesol zo zivnostenskeho uradu "potvrdenie, ze zvaracske prace su zaradene do zamocnictva v remeselnych cinnostiach". Jasne, ze na zivnostenskom mu nic nedali a povedali, ze to iba oni maju zaradene zvaracske prace pod zamocnictvo, ale nevyplyva to so ziadneho vyhlasenia ani zakona. Takze keby nepatrili zvaracske prace do remeselnych cinnosti, potom kde patria. Ak ich beru ako volnu zivnost, tak by mal byt tiez nejaky zoznam. Ak to vlastne je s volnymi zivnostami?
felixh
12.02.05,11:00
tu je to uplne jasne cely rok 25% !!!
felixh
12.02.05,11:13
ja by som pripojila svoju otázku, či je možné montážne a zváračské práce zahrnúť do remeselných živností? tiež mi ide o tých 60% paušálnych výdavkov, ale zvárač ako taký v zozname remeselných živnostiach vymenovaný nie, mohol by tam patriť? alebo nie? ...
Prosim Vas ak niekto poznate zakon resp.vyhlasku alebo iny predpis , ktory riesi zaradenie ZVARACSKYCH PRAC do kategorie remeselnych zivnosti podla prilohy č.1 zivnost. zakona pod SKUPINA 101 - Vyroba kovov a kovovych zariadeni 1.Zamočnictvo PEKNE PROSIM AK TAKE NIECO VOBEC EXISTUJE DAJTE TEN ODKAZ NA PORADU Dakujem
Yvvetta
12.02.05,11:50
Nike
12.02.05,14:45
Pripájam sa i ja k tejto téme otázkou - ako má postupovať elektroinštaláter - do 30.6.2004 bola i táto rem. činnosť uvedená v prílohe ŽZ, k 31.12.2004 tam už nie je. Je to normálne, v priebehu roka meniť podmienky zdaňovania? Doklady si neodkladal v domnení, že si bude uplatňovať 60% pauš. výdavky. Tak to určite nepôjde - polovicu roka 60% a druhú polovicu 25%? Alebo že by...Aha tak toto sa udialo 1.7. Na školení p.Miháliková upozorňovala, že za rok 2004 vypadli elektrikári z remeselných činností a môžu mať iba 25% paušál. Je to určite nespravodlivé.
Zuziana
13.02.05,08:43
V prílohe Živnostenského zákona musí byť na začiatku roka i na konci roka. Tí čo odtiaľ vypadli v priebehu roka majú smolu (elektoinštalatéri). Môžu si uplatniť len 25 %
idris-TV
28.10.09,10:46
elektrikár, elektrikárske práce - aký je to druh živnosti od 1:01:2009
Dík em
akina
28.10.09,13:23
elektrikár, elektrikárske práce - aký je to druh živnosti od 1:01:2009
Dík em
Takáto formulácia živnosti sa už neuvádza, zákon pozná defíniciu remeselnej živnosti: montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technic.zariadení,
alebo viazanej živnosti:
- opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení
- revízia vyhradených elektrických zariadení.