Mata1
10.01.07,10:44
Ahojte,

poradte mi prosim, ked idem podavat danove priznanie pravnickej osoby, ktora pocas celeho roku 2006 nevykonavala ziadnu cinnost, k tomuto danovemu priznaniu podavam aj nulovu suvahu a nulovy vykaz ziskov a strat a aj poznamky?

Je este nieco co sa k tomu priklada, alebo co sa nemusi prikladat (poznamky)?

Dakujem
Monika Kováčová
10.01.07,19:25
nulovú súvahu určite nepodávaš, minimálne účtuješ o založení spoločnosti, zriaďovacích poplatkoch a pod.
Johanka
10.01.07,19:36
... hádam aj základne imanie majú.
Monika Kováčová
10.01.07,19:37
... hádam aj základne imanie majú. ... no to splatenie ZI som myslela tým účtovaním o založení spoločnosti... :):):)
Johanka
10.01.07,20:14
Podľa zadanie som myslela, že už existovali celý rok 2006 :) .
V každom prípade minimálne súvaha nebude obsahovať samé nuly.
Milan Benka
10.01.07,20:22
Myslím, že pri založení im vznikli nejaké náklady, takže ani výkaz ziskov a strát nebude nulový.
Uľa
18.01.07,08:07
Aj ja by som sa chcela opýtať, čo sa týka daňového priznania FO. FO bol do marca zamestnaný a od apríla SZČO. Za obdobie SZČO nemal žiadne vlastné príjmy len výdavky (zdravotné poistenie, telefón). Bude to v poriadku? nebude to DÚ divné, že podniká a nemá žiadne príjmy?? Ďakujem
Julča
18.01.07,08:34
nulovú súvahu určite nepodávaš, minimálne účtuješ o založení spoločnosti, zriaďovacích poplatkoch a pod.

Ja mám podobný probém. S.r.o. bola založená v roku 2005, za rok 2005 vykázala stratu a koncom roka 2005 si pozastavila činnosť na dva roky. V roku 2006 nevykazovala žiadnu činnosť. Oznámenie o pozastavení činnosti odovzdala aj na daňovom úrade. Má podávať daňové priznanie alebo nie?
riordan
18.01.07,10:30
Myslím si, že podať daňové musí, aj S a V. Aj na sud podať SaV. Výsledovka 0-vá, ale S so zostatkami.
Stanka
18.01.07,13:43
Urcite nebude nic nulove ani vykazy ani VZaS ani Suvaha.urcite boli nejake naklady spojene so zalozenim spolocnosti.(kolky, notar, poplatky, notarske zapisnice)Minimalne tie naklady zauctujes do nakladov, potom ich zaradis do majetku, vykonas aktivaciu dlhodobeho nehmotneho majetku a mozes odpisovat tie naklady ale je to len na firme ci sa rozhodne ich odpisovat. A ak je PO musi mat ucet a na nom "by mohli mat prostriedky" min. bankove poplatky + dan z úrokov.
blcha
16.02.07,13:17
Aj ja mám takú spoločnosť a môžem potvrdiť, že skutočne ani súvaha ani výsledovka NIE SÚ NULOVÉ. Tak isto treba vypracovať poznámky - ak pre nič iné tak preto, aby sa tam napísalo, že spoločnosť nevykonávala žiadnu činnosť.

Akurát maturujem nad tým, čo napísať v daňovom priznaní v tabuľke F "Hlavná, prevažná činnosť" ak hlavnou činnosťou bolo ničnerobenie? Poradíte?
ZuzanaP
16.02.07,13:21
Ja tam stále píšem to isté, aj keď je DP nulové, je to s. r. o. z BA a daňový úrad zatiaľ nič nevytkol. Nulové DP som podala za túto s. r. o. už 2 krát.
ADRIANA33
16.02.07,18:51
Aj ja by som sa chcela opýtať, čo sa týka daňového priznania FO. FO bol do marca zamestnaný a od apríla SZČO. Za obdobie SZČO nemal žiadne vlastné príjmy len výdavky (zdravotné poistenie, telefón). Bude to v poriadku? nebude to DÚ divné, že podniká a nemá žiadne príjmy?? Ďakujem
Ja mám podobné tri prípady, ale myslím si, že dnes nikoho nezaujíma, ak žiješ aj zo vzduchu. DÚ to možno bude čudné, ale ak niekto nie je úspešný v podnikaní, tak je to jeho problém, nie problém :cool: DÚ.
Johanka
16.02.07,20:05
Aj ja mám takú spoločnosť a môžem potvrdiť, že skutočne ani súvaha ani výsledovka NIE SÚ NULOVÉ. Tak isto treba vypracovať poznámky - ak pre nič iné tak preto, aby sa tam napísalo, že spoločnosť nevykonávala žiadnu činnosť.

Akurát maturujem nad tým, čo napísať v daňovom priznaní v tabuľke F "Hlavná, prevažná činnosť" ak hlavnou činnosťou bolo ničnerobenie? Poradíte?
Ja mám poblém s vyplnením aj pri nenulových :D . Občas tam aj nič nenapíšem, nikdy nežiadali doplniť ...
apo
17.02.07,00:56
Aj ja mám takú spoločnosť a môžem potvrdiť, že skutočne ani súvaha ani výsledovka NIE SÚ NULOVÉ. Tak isto treba vypracovať poznámky - ak pre nič iné tak preto, aby sa tam napísalo, že spoločnosť nevykonávala žiadnu činnosť.

Akurát maturujem nad tým, čo napísať v daňovom priznaní v tabuľke F "Hlavná, prevažná činnosť" ak hlavnou činnosťou bolo ničnerobenie? Poradíte?

Podľa živnostenského listu si vyber jednu ktorá sa Ti najviac páči, ale myslím si, že keď nenapíšeš nič tiež sa nič nestane. Ja vypĺňam daňové priznanie cez stránku DRSR a ak by ma nepustilo ďalej kým tam dačo neuvediem tak by som spravil tak ako radím hneď na začiatku.

Inak vrelo doporučujem používať stránku DRSR na vyplňovanie formulárov DP. Zožere mi to jeden toner do laserky ale je to rýchle a bezchybné. Dúfam, že pre rok 2006 tie formuláre DR rozchodí, zatiaľ som robil iba jednu FO b, dosť komplikovanú tak som ako pomôcku vyplnil starý formulár pre rok 2005.

apo
evina
19.02.07,08:03
Má prosím Vás niekto vedomosť, kde by som našla editovateľné tlačivá DP pre PO, lebo dnešným dňom začínam mať pocit, že DRSR sprístupní tieto tlačivá 29.3.2007.
Cez weakend sa na ich stránku nedalo dostať, tak som si zbytočne myslela, že tých pár riadkov sa im už podarilo prerobiť, ale zrejme je to náročná technická záležitosť ako píšu...:eek:
mysimis
19.02.07,08:06
Má prosím Vás niekto vedomosť, kde by som našla editovateľné tlačivá DP pre PO, lebo dnešným dňom začínam mať pocit, že DRSR sprístupní tieto tlačivá 29.3.2007.
Cez weakend sa na ich stránku nedalo dostať, tak som si zbytočne myslela, že tých pár riadkov sa im už podarilo prerobiť, ale zrejme je to náročná technická záležitosť ako píšu...:eek:

Evina, asi nás čaká prácne vypisovanie DP PO ručne:confused: .:mee:
Paula
19.02.07,08:08
Evina, asi nás čaká prácne vypisovanie DP PO ručne:confused: .:mee:

mimotemy , ani do tých Evinou spomínaných to nenaskáče bez našich rúk:)
apo
19.02.07,08:52
Má prosím Vás niekto vedomosť, kde by som našla editovateľné tlačivá DP pre PO, lebo dnešným dňom začínam mať pocit, že DRSR sprístupní tieto tlačivá 29.3.2007.
Cez weakend sa na ich stránku nedalo dostať, tak som si zbytočne myslela, že tých pár riadkov sa im už podarilo prerobiť, ale zrejme je to náročná technická záležitosť ako píšu...:eek:

Ak súrne potrebuješ urobiť DP použi vzor pre rok 2005. Jediné čo musíš urobiť je to, že zadáš odpočítateľnú položku pre rok 206 a pôjdeš ďalej aj keď bude zažltená. Celkový výsledok bude OK. Milionárske zmeny platia až na budúci rok.

apo
Monika Kováčová
19.02.07,09:31
Ak súrne potrebuješ urobiť DP použi vzor pre rok 2005. Jediné čo musíš urobiť je to, že zadáš odpočítateľnú položku pre rok 206 a pôjdeš ďalej aj keď bude zažltená. Celkový výsledok bude OK. Milionárske zmeny platia až na budúci rok.

apo

evina je žhavá po DP PO. :)
evina
19.02.07,09:35
Pre FO už som použila KROS, Tí to pekne a bezplatne zvládli pred strážcami zákona :):)
Vianocka
20.02.07,17:27
Prosím, stretli ste sa už s takýmto problémom?
Na základe prevodu obchodných podielov prešla s.r.o.-čka "do rúk" nových majiteľov. S.r.o. vznikla 11.03.2005, prevod obch. podielov sa uskutočnil na základe Zmluvy 14.12.2006. Noví majitelia ma poverili vedením účtovníctva.
Fajn, myslím si, mám novú firmu, ale ako som začala študovať všetky účtovné dokumenty a prezerať daňové priznanie a výkazy, ostala som v nemom úžase:

1) pôvodní majitelia podali nulové daňové priznanie - kde sa stratili ziraďovacie výdavky?
2) v súvahe Aktíva = 0
Pasíva = 200 (tis.)
3) v Spoločenskej zmluve z 15.12.2005 je uvedené, že spoločnosť vytvorila rez.fond vo výške 5% ZI pri svojom vzniku, ktorý bude uložený na viazanom osobitnom účte v peňažnom ústave - o takomto počine nie je vôbec účtované, účet v banke (žiaden) nebol zriadený. V súvahe teda o RF nie je žiaden údaj.
4) v Poznámkach nie sú vyplnené žiadne číslené údaje, čo nekorešponduje ani len s tými hlúposťami, ktoré sú v Súvahe.

Prosím, ako mám účtovne vyriešiť tieto problémy, okrem toho že zistené skutočnosti oznámim súčasnému konateľovi.
Ak je to možné, tak SÚRNE. Ďakujem.
Vianocka
20.02.07,18:19
Prosím, nevie nikto poradiť?
Mala by sa k tomu vyjadriť Valná hromada?
evina
20.02.07,18:24
Prosím, stretli ste sa už s takýmto problémom?
Na základe prevodu obchodných podielov prešla s.r.o.-čka "do rúk" nových majiteľov. S.r.o. vznikla 11.03.2005, prevod obch. podielov sa uskutočnil na základe Zmluvy 14.12.2006. Noví majitelia ma poverili vedením účtovníctva.
Fajn, myslím si, mám novú firmu, ale ako som začala študovať všetky účtovné dokumenty a prezerať daňové priznanie a výkazy, ostala som v nemom úžase:

1) pôvodní majitelia podali nulové daňové priznanie - kde sa stratili ziraďovacie výdavky?
2) v súvahe Aktíva = 0
Pasíva = 200 (tis.)
3) v Spoločenskej zmluve z 15.12.2005 je uvedené, že spoločnosť vytvorila rez.fond vo výške 5% ZI pri svojom vzniku, ktorý bude uložený na viazanom osobitnom účte v peňažnom ústave - o takomto počine nie je vôbec účtované, účet v banke (žiaden) nebol zriadený. V súvahe teda o RF nie je žiaden údaj.
4) v Poznámkach nie sú vyplnené žiadne číslené údaje, čo nekorešponduje ani len s tými hlúposťami, ktoré sú v Súvahe.

Prosím, ako mám účtovne vyriešiť tieto problémy, okrem toho že zistené skutočnosti oznámim súčasnému konateľovi.
Ak je to možné, tak SÚRNE. Ďakujem.

No nestretli, ale čo už?:)
osobne by som si v softe ja podľa dostupných informácií "založila spoločnosť/, to znamená, keď nič iné, tak vloženie tých 200 tis. do pokladne. Zriadovacie výdavky/ak nie sú doklady/ by som, teda konatelia, musia oželieť, RF by som vyvtorila ako pohľadávku voči spoločníkom a konateľ musí rozhodnúť, či vytvorí nový účet, alebo čo s tým, no a dala by som do poriadku rok 2006. To je také prvé čo ma napadlo.

P.s. naučila som sa v tejto práci, že takmer nikdy z nich nič nevyrieši za mňa a konatelia budú určite očakávať, aby si to vyriešila Ty za nich...:
Johanka
20.02.07,18:34
Nezúfaj, to je iba taký mierny chaos.
Odpoviem Ti z mojich skúseností:
1. niektorí spoločníci ani netušia, že sa účtuje o zriaďovacích výdavkoch a jednoducho doklady neodložia, s tým Ty nič nenarobíš ...jednoducho to nerieš
2. Aktíva sú zle, treba opraviť súvahu za rok 2005.
3. Myslím si, že spoločníci ani netušili čo podpisujú - a preto ani nie je splnené to, čo je v spoločenskej zmluve o rezervnom fonde uvedené. Upozornila by som nových spoločníkov na túto skutočnosť, nech zjednajú nápravu.
4.Ak spoločnosť nevykonávala žiadnu činnosť , v poznámkach ani nie je čo veľmi vypisovať ... základné údaje o spoločnosti a tabuľku o zmenách vlastného imania.

Neviem, čo z tohto treba riešiť účtovne. Čo sa týka aktív, to hádam z účta vyčítaš, ako bolo splatené ZI. Rezervný fond by mal byť v účtovníctve ako upísaný, ale nesplatený ....
Vianocka
20.02.07,18:52
Evina a Johanka, ďakujem, že ste ma v tom nenechali samú. Tiež som toho názoru, že musím opraviť súvahu z roku 2005. Len neviem, akou formou. Mám len v roku 2006 jednoducho doplniť údaje za "Bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie" tak, ako mali byť správne? Alebo vyplniť novú Súvahu za rok 2005 a tú predložiť na DÚ s nejakým vysvetľujúcim sprievodným listom?

V tejto súvislosti sa chcem ešte spýtať nasledovné: kedysi DÚ upozorňoval daňovníka na chyby vo výkazoch. To sa už dnes nerobí?

Ďakujem.
evina
20.02.07,18:56
Evina a Johanka, ďakujem, že ste ma v tom nenechali samú. Tiež som toho názoru, že musím opraviť súvahu z roku 2005. Len neviem, akou formou. Mám len v roku 2006 jednoducho doplniť údaje za "Bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie" tak, ako mali byť správne? Alebo vyplniť novú Súvahu za rok 2005 a tú predložiť na DÚ s nejakým vysvetľujúcim sprievodným listom?

V tejto súvislosti sa chcem ešte spýtať nasledovné: kedysi DÚ upozorňoval daňovníka na chyby vo výkazoch. To sa už dnes nerobí?

Ďakujem.

Ja by som si ju normálne nahodila do roku 2005 /akokeby som to ja robila/, vytlačila a doporučila konateľovi zaslať dodatočné D/ plus dodatočné výkazy, t.j-. nepotrebuješ žiadny sprievodný list, normálne by si podala listiny znova.. myslím, že DÚ už na "fatálnu chybu" neupozorňuje:)

Predpokladám, že pri tom neporiadočku neposlali predmetnú uzávierku ani do zbierky listín, tak by som tie výkazy zaslala aj tam (tie opravené/.
Johanka
20.02.07,18:57
Musíš opraviť súvahu za rok 2005.
Len malé doporučenie - nezaťažuj sa, aj tak sa vďaky nedočkáš. Oprav čo je opraviteľné, upozorni konateľa na rezervný fond a venuj sa účtovaniu v reálnom čase . Osobne by som vôbec nepátrala po príčinách vzniknutých nedostatkov - považujem to za zabitý čas a premrhanú energiu :) .
Vianocka
20.02.07,19:26
Dievčatá ešte raz veľká vďaka a posielam po bodíku.
Vianocka
20.02.07,19:29
Zase som niečo naučila, nevedela som, že nemôžem dať bodík obom. Napravím to nabudúce. Ale vzhľadom k tomu, že ste mi poradili obe a je to pre mňa veľká podpora, mohol by administrátor zvážiť prideľovanie bodíkov.