Betina2
10.01.07,11:00
Robím sklady v Pohode a zaujíma ma, či a ako sa naskladňuje cez cudzie meny, napr. v EUR. Cez ktorý formulár je to možné a ako to treba nastaviť. Viem, že vydávať faktúry a výdajky v cudzej mene tam ide, ale ešte som to nerobila. Ako je to s príjmom na sklad. Jednotková cena je tam pri príjme vždy v SK?
Mám príjmový doklad-faktúru (Rechnung) z RAK. na hot.úhradu v EUR. Výdavok mám v pokladni zúčtovaný cez kurz NBS v deň úhrady (položky som preniesla z príjemky). Ako faktúru som to nerobila, len cez pokladňu ako výdavok z pokladne v EUR (fa aj úhrada su v ten istý deň) Aj naskladnenie má byť v ten istý deň. Sú tam jednotlivé položky (nové, musím ich na sklad založiť) + samostatne vyčíslená DPH. Skúšala som to naskladniť cez príjemku položkovite v EUR s RAK DPH 20% rozpočítanou ako vedľajšie výdavky, ale na sklade mi to potom figuruje ako zásoba v SKK ale so sumami, čo súhlasia s čiastkami v EUR. Niekde asi robím chybu, možno v nastavení. Nemáte s tým niekto skúsenosti?
renatan
11.01.07,09:16
Naskladnenie v EUR urobíš tak isto, ako by si robila aj faktúru. Tzn. vojdeš do príjemky, a cez záznam si nastavíš cudziu menu a potom už štandardne naskladňuješ na položky v EUR, na sklade by sa ti to malo objaviť v Sk kurzom, ktorý zadáš v hlavičke príjemky.
lbdent
03.02.07,18:30
Poraďte aj mne prosím, mám pri prijme tovaru v cudzej mene na sklad halierovy rozdiel oproti došlej faktúre, lebo mi cenu zaokrúhli tak, že sa o 0,08 hal líši oproti hodnote faktúry. Čo mám spraviť s tým rozdielom, aby som mala 111 nulovú? Ďakujem
lbdent
04.02.07,09:16
Posúvam, poraďte prosím
kalinka22
04.02.07,09:33
Zaraď halierové hodnoty na halierové vyrovnanie - účet 548, rozlíš si ho analytikou na daňový a nedaňový náklad. Takto môžeš rôzne nezrovnalosti v halierových hodnotách vyrovnať - napr. aj v saldokonte, len si potom halierové hodnoty vypáruj s príslušnými faktúrami, aby Ti sedela konečná suma faktúry a aby Ti tam nezostávali nevyrovnané zostatky, ktoré sa potom ťahajú ďalej. Prajem veľa úspechov.