babos
10.01.07,11:27
Dobry den poradaci,
podal som staznost na cinnost exekutora. Komora exekutorov ju presetrila a jej zaver je (s mesacnym oneskorenim), ze exekutor konal spravne. Ak mam namietky, mozem poziadat o zmenu exekutora, no tomuto exekutorovi musim vyplatit odmenu tak, ako keby moju pohladavku vymohol. Je to v poriadku? Vraj exekutor uz viackrat vyhlasil drazbu nehnutelnosti povinneho, sud aj znizil jej hodnotu, no nehnutelnost sa predat nepodarilo. O tychto drazbach som sa dozvedel az teraz - zo spravy od Komory exekutorov. Je to tiez v poriadku, ze ma exekutor o drazbach neinformoval? Ma povinost o drazbe informovat verejnost prostrednictvom medii? Viackrat som sa u exekutora informoval ako prebieha vymahanie pohladavky a vzdy mi povedal - "ak nieco, da mi vediet". Mozem sa stazovat na Komoru exekutorov na jej zaver o mojej staznosti?

Este sa vam chcem pripomenut - v minulosti mi prave tento exekutor poskodil. Bol som rucitelom povinnej a splatil som za nu uver. Som si isty, samozrejme je to len moje presvedcenie, ze medzi exekutorom a povinnym je nejaka vazba - v minulosti dal zalozne pravo na moj byt, ako na rucitela. Dom povinnej nechal bez tarchy a prave na ten dom povinnej manzel zobral o nejaky cas dalsi uver. Teraz ma na ten dom uz zalozne pravo aj banka a ja ako druhy v poradi. V case, ked som ho upozornoval aby dal zalozne pravo aj na dom povinnej a nie len na moj byt, ten dom bol bez tarchy... Takze tak.. Dakujem a prepacte, ze vas s tym stale otravujem..
účtovník 007
10.01.07,10:49
Babos, babos.....
Je mi ľúto, že si neuspel v boji s exekútorom, lebo podľa mňa si na sťažnosť mal právo. Neostáva Ti nič, len sústavne bombardovať exekútora, aby Ťa informoval o stave exekúcie. Ak sa ale hodnota nehnuteľnosti na dražbe stále znižuje, môže sa Ti stať, že nakoniec peniaze uvidí iba banka a Ty nič. Ešte Ti poradím choď sa na jednu dražbu pozrieť. Ono sa to robí aj tak, že všetkým záujemcom o dražbu sa zaplatí, aby nedražili. Tým sa cena nehnuteľnosti musí znížiť. A znižuje sa dovtedy, dokedy nie je cena vhodná pre záujemcu-a ten je vopred známy exekútorovi. Môže to byť aj niekto blízky povinnému, ktorý v jeho mene ale tajne nehnuteľnosť kúpi a nakoniec povinný o nič nepríde. Fakt Ti moc držím palce v Tvojom probléme, lebo exekútori sú štát v štáte. Inak k Tvojej otázke, exekútor vyhlasuje dražbu na verejnom mieste na DU. A niekedy dosť malými písmenami.:D
babos
10.01.07,10:55
Ahoj,
pf 007 :-)
cize nema povinnost uverejnit inzerat o drazbe do medii? Ja som sa na exekutora stazoval aj preto, ze ma neinformuje o priebehu exekucie. Aj pisomne som ho ziadal (mam dorucenku o prebrati posty) a na nic nereagoval. A ustene len to klasicky - ked nieco, dam vam vediet. Vies, ako sa mam zucastnit drazby, ked mi o nej nepovie? Nepovedal mi ani o tom, ze sud znizil hodnotu danej nehnutelnosti. Kedze mam na nu zalozne pravo, nemal povinnost mi tuto skutocnost oznamit? Kde sa mam teraz stazovat? :-) Na MV SR?
účtovník 007
10.01.07,11:18
Ahoj,
pf 007 :-)
cize nema povinnost uverejnit inzerat o drazbe do medii?

do medii nie


Ja som sa na exekutora stazoval aj preto, ze ma neinformuje o priebehu exekucie. Aj pisomne som ho ziadal (mam dorucenku o prebrati posty) a na nic nereagoval. A ustene len to klasicky - ked nieco, dam vam vediet.

tu ti pomôže iba dať dotaz na komoru exek, aky je postup a ak ti neporadia , ísť za iným exekútorom a spýtať sa na postup. Najlepšie by bolo cez známych nejakého vyhľadať, aby ťa to nestálo celý majland



PS: človeče ja len keď píšem slovo exekútor, mám tlak 300/200.:D
babos
10.01.07,11:53
S tou zmenou exekutora... ako som spominal, Komora exekutorov ma informovala, ze ak chcem zmenu exekutora, tomuto exekutorovi musim vyplatit odmenu tak, ako keby pohladavku vymohol....
účtovník 007
10.01.07,12:16
S tou zmenou exekutora... ako som spominal, Komora exekutorov ma informovala, ze ak chcem zmenu exekutora, tomuto exekutorovi musim vyplatit odmenu tak, ako keby pohladavku vymohol....

Veď Ty ho nezmeníš, iba u druhého prezvieš aký je postup a aké sú Tvoje práva. Chápem aj Tvoje rozhorčenie, lebo s nimi je skutočne ťažká reč a myslia si, že sú bohovia nad bohmi.

:D Všimli ste si, že za existenciu Porady sem neprispel žiaden exekútor? A to viem, že sem chodia. Ale na čo by aj, veď radiť proti vlastným, to sa v dobrých rodinách nepatrí.:D
monymon
10.01.07,17:29
Babos, babos.....
Je mi ľúto, že si neuspel v boji s exekútorom, lebo podľa mňa si na sťažnosť mal právo. Neostáva Ti nič, len sústavne bombardovať exekútora, aby Ťa informoval o stave exekúcie. Ak sa ale hodnota nehnuteľnosti na dražbe stále znižuje, môže sa Ti stať, že nakoniec peniaze uvidí iba banka a Ty nič. Ešte Ti poradím choď sa na jednu dražbu pozrieť. Ono sa to robí aj tak, že všetkým záujemcom o dražbu sa zaplatí, aby nedražili. Tým sa cena nehnuteľnosti musí znížiť. A znižuje sa dovtedy, dokedy nie je cena vhodná pre záujemcu-a ten je vopred známy exekútorovi. Môže to byť aj niekto blízky povinnému, ktorý v jeho mene ale tajne nehnuteľnosť kúpi a nakoniec povinný o nič nepríde. Fakt Ti moc držím palce v Tvojom probléme, lebo exekútori sú štát v štáte. Inak k Tvojej otázke, exekútor vyhlasuje dražbu na verejnom mieste na DU. A niekedy dosť malými písmenami.:D
nechcem podceňovať tvoje znalosti v oblasti exekúcie, ale z tvojho príspevku mám pocit, že si nikdy dražbu nehnuteľnosti v exekučnom konaní nevidel. Odporúčala by som najpr preštudovať Exekučný poriadok v časti exekúcia predajom nehnuteľnosti a potom rozávať fundované rady.....
babos
16.01.07,12:19
Ma exekutor teda povinnost informovat ma o drazbe a o sudnom nariadeni o znizeni ceny nehnutelnosti, kedze mam na nu zalozne pravo? Je v poriadku, ze ma ani raz nezavolal na drazbu a tuto skutocnost predomnou zatajil? Komora exekutorov mi odpisala, ze som mal nazriet do spisu...
ezexyel
13.02.07,13:41
caf babos, vidim, ze sa trapis dalej :-)
takze teraz aspon trosku k veci - mozno sa stazovat aj na ministerstve spravodlivosti, ale velke oci by som nemal... preco si, doprdele, dal navrh na vykonanie exekucie prave k tomu trtkovi??!! :-( nemohol si si vybrat hocikoho ineho?? :-(((

a teraz taka drobnost zo zakona:
Exekúciu predajom nehnuteľnosti možno vykonať len vtedy, ak oprávnený s exekúciou predajom nehnuteľnosti označenej v upovedomení o začatí exekúcie predajom nehnuteľnosti súhlasí a ak sa preukázalo, že nehnuteľnosť je vo vlastníctve povinného

Dražobná vyhláška sa doručí oprávnenému, povinnému, spoluvlastníkovi a každému, kto má k nehnuteľnosti vecné alebo predkupné právo, ak sú zjavné zo spisov alebo z katastra nehnuteľností - do vlastných rúk. Cize ak si v konani opravneny, tak si sa jednoznacne mal o tom dozvediet
babos
13.02.07,20:16
Dik, takze mal mi to poslat, ze? Pozri si este "Kolotoc s exekutormi II". Tato "jednotka" je uz starsia tema.. :-)