Slávka33
10.01.07,11:28
Ako mám zaúčtovať dovolenky, ak firma v priebehu roka prebrala záväzky za inú firmu a to i vrámci dovoleniek, čiže prebrala spolu 104 dní dovoleniek. Akým priemerom mám dovolenky počítať a treba náklad o výslednú sumu znížiť účtovne alebo len pripočítateľnou položkou? Ďakujem.
chanell
10.01.07,15:24
Zákon presne nedefinuje, ktorou priemerkou treba prepočítať nevyčerpané dovolenky, takže ja používam tú, ktorou mi to prepočíta software - tj priemerka zo 4Q/06 používaná v 1Q/07. Takáto rezerva je plne daňovo uznaným výdavkom, takže nevidím dôvod v daňovom priznaní túto čiastku pripočítavať k základu dane.
Slávka33
13.01.07,18:18
Ale organizácia nemala nárok na tie dni dovolenky, pretože si ich u predcháczajúcej nevyfakturovala, takže by to namala dať ani do nákladov.Aspoň si myslím.Díki za ohlas
kalkulka
14.01.07,11:32
Z akého dôvodu firma prebrala záväzky inej firmy? Myslím, že teto fakt je dôležitý pri posudzovaní uznateľnosti daňových výdavkov.
Slávka33
15.01.07,11:10
Mne tak ani nejde o to, dať tie dni do nákladov, skôr si myslím, že nie, lebo firma prebrala záväzky za zamestnancov z dôvodu predaja starej firmy a kúpy novej a nechcela obrať zamestnancov o dni dovolenky.Konateľ zostal ten istý.Len neviem ako to zaúčtovať. Ďakujem.