kamos665
10.01.07,12:41
Dobrý deň. Bol by som rád, keby ste mi poradili v jednej záležitosti.
Rád by som vedel, či sa dá nejakým spôsobom uplatnit preplatok na dani , cize
( zaklad dane - nezdanitelna cast ) je nižší ako 0.
Keď som sa pozeral na DP - typ B, tak mi vychadzalo, že sa to dá iba pri daňovom bonuse. Ale ten zaratať nemozem.
Za poradenie vopred ďakujem. Juraj

:cool:
horka
10.01.07,11:44
preco vznikol preplatok dane? preplatok sa da ziadat ak je vyssi myslim ako 100 sk je to v zakone a DzP. Ziadost je na spodu strany 9 DP typB pod danovym bonusom
kamos665
10.01.07,11:46
preco vznikol preplatok dane? preplatok sa da ziadat ak je vyssi myslim ako 100 sk je to v zakone a DzP. Ziadost je na spodu strany 9 DP typB pod danovym bonusom
jednoducho. prijem bol 124000sk, pausalne vydavky 60perc a nezdanitelna cast za 7 mesiacov. tam je nejakych 3000sk minus
Muška
10.01.07,11:48
nezdaniteľná časť na daňovníka je nedeliteľná 90816
Muška
10.01.07,11:48
Tvoj základ pre daň je 0,- a daň je 0,-
Marína
10.01.07,11:51
Základ dane je 49600 a od základu si môžeš odpočítať nezdaniteľnú časť len do výšky základu dane, t.z. výsledok tak ako píše Muška.
kamos665
10.01.07,11:53
a nie je žiadna možnosť, žeby som dostal nejake peniaze od DU?
Muška
10.01.07,11:54
daňový bonus
Muška
10.01.07,11:54
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
Muška
10.01.07,11:56
a nie je žiadna možnosť, žeby som dostal nejake peniaze od DU?
Nárok máš na daňový bonus.

Ak si žiadne preddavky na DÚ nedal....tak Ti ani žiadne predsa nemôžu vrátiť, nárok máš len na daňový bonus.
kamos665
10.01.07,11:57
Ten daňovy bonus si nemôžem uplatniť. Mám 19 rokov a do rodičovstva sa neženiem. radšej.
Muška
10.01.07,11:58
....v zadaní píšeš niečo o DB, tak preto som Ti odpovedala aj o DB
Muška
10.01.07,12:00
jednoducho. prijem bol 124000sk, pausalne vydavky 60perc a nezdanitelna cast za 7 mesiacov. tam je nejakych 3000sk minus

A len taká podotázka:

Máš v živnosti zapísanú "remeselnú činnosť" - musel si pri otvorení živnosti dokladovať vyučenie v odbore a prax???

Lebo ak to nemáš vyslovené "remeselnú" činnosť, tak ideš na 40 % paušálne výdavky.
kamos665
10.01.07,12:01
ano, napisal som, ze si ho uplatnit nemozem,
kamos665
10.01.07,12:02
toto o čom sa tu piše, je danove priznanie môjho bratranca, je stolar a stavbar. vyslovene remeselne prace
Muška
10.01.07,12:04
toto o čom sa tu piše, je danove priznanie môjho bratranca, je stolar a stavbar. vyslovene remeselne prace

Tak dobre som sa už dávno nezasmiala :) - nič v zlom

Tak koho vlastne riešime? Píšeš o bratrancovi.....potom o sebe, že máš 19 a nemáš nárok na DB. No, ale teda snáď ani bratranec nemá nárok na DB.

Celkom milé ....takto skoro ráno :D
kamos665
10.01.07,12:05
ĎAKUJEM VŠETKYM KTORI NAPISALI, VELMI STE MI POMOHLI, V TYCH ZAKONOCH SA VELMI NEVYZNAM
kamos665
10.01.07,12:06
Tak dobre som sa už dávno nezasmiala :) - nič v zlom

Tak koho vlastne riešime? Píšeš o bratrancovi.....potom o sebe, že máš 19 a nemáš nárok na DB. No, ale teda snáď ani bratranec nemá nárok na DB.

Celkom milé ....takto skoro ráno :D


SAMOZREJME JA 19 ON 20 A OBAJA BEZDETNY. A JA MAM OBCHODNU AKADEMIU
Muška
10.01.07,12:17
remeselnú živnosť má ak musel na Živnostenskom úrade niečo z tohoto doložiť

Doklady o odbornej spôsobilosti sa pre potreby tohto zákona nahrádzajú:

* výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní najmenej 3-ročnej praxe v odbore alebo v príbuznom odbore, alebo
* vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní najmenej dvojročnej praxe v odbore, prípadne v príbuznom odbore alebo
Marína
10.01.07,12:31
a nie je žiadna možnosť, žeby som dostal nejake peniaze od DU? Tak to by Ti museli poslať naše, ktoré im odovzdáme a to už by bola sociálna výpomoc.;) Ešte niečo kamoš(kamos665), Muška si určite zaslúži ocenenie.
evina
10.01.07,12:40
remeselnú živnosť má ak musel na Živnostenskom úrade niečo z tohoto doložiť

Doklady o odbornej spôsobilosti sa pre potreby tohto zákona nahrádzajú:

* výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní najmenej 3-ročnej praxe v odbore alebo v príbuznom odbore, alebo
* vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní najmenej dvojročnej praxe v odbore, prípadne v príbuznom odbore alebo

mimotemynajviac sa mi páči, že k výkonu účtovníctva nie je potrebné preukazovanie odbornej ani inej spôsobilosti....Preto je naša práca taká ľahká a teda aj tak honorovaná:cool:
Muška
10.01.07,12:45
T Muška si určite zaslúži ocenenie.
Evka, už som si zvykla, že dostávam ocenenie od ľudí, ktorí moju radu vlastne vôbec nepotrebovali.
Ale takého ocenenie má pre mňa dvojnásobnú cenu :)
Muška
10.01.07,12:48
mimotemynajviac sa mi páči, že k výkonu účtovníctva nie je potrebné preukazovanie odbornej ani inej spôsobilosti....Preto je naša práca taká ľahká a teda aj tak honorovaná:cool:

Evinka, ale veď u stolára môže padnúť odberateľ zo zle vyrobenej stoličky a dolámať si hnáty.

Ale z účtovníctva takéto problémy klientom nehrozia, tam akurát Tebe môže pri daňovej kontrole dolámať......
evina
10.01.07,12:52
Evinka, ale veď u stolára môže padnúť odberateľ zo zle vyrobenej stoličky a dolámať si hnáty.

Ale z účtovníctva takéto problémy klientom nehrozia, tam akurát Tebe môže pri daňovej kontrole dolámať......
mimotemy:D:D To som si neuvedomila....
Len som si spomenula, že keď som si ja chcela založiť živnosť, nemohla som to urobiť napriek tomu, že som mala VŠE a vtedy už /ani neviem koľko rokov praxe :D/, ale nemala som tri, či päť /už si nepamätám/ praxe v oblasti účtovníctva....
P.s. Možno nastanú časy v tretej etape, že budeme musieť my platiť klientovi, že je povinný nám predložiť doklady včas a nevieme to spracovať elektronicky aj bez tých dokladov :D a jeho obťažovania pri práci :mee:....
Muška
10.01.07,12:56
5 rokov bolo treba.....a dokonca ak som chcela byť poistená...tak som musela byť ešte aj v Zväze účtovníkov.
Anja111
10.01.07,13:08
Tiež spadám do tej éry...