Luweto
10.01.07,11:47
Ahojte zlatí poraďáci. Som čiast. inv. dôchodca 40%. Poberám iba Čiast. inv. dôchodok 3540 sk.Ženatý 2 nezaopatrené deti. Začal som podnikať ako živnostník od 1. apríla 2006. Bohužiaľ z rôznych príčin som nemal žiadny fin. zisk. Teda nevykazujem žiaden fin. príjem a žiadnu stratu. Pýtam sa, musím podať Daňové priznanie pre rok 2006? Alebo musím podať nulové DP ? alebo keďže mi vznikla zanedbateľná strata, podať DP mínusové? Vďaka prajem veľa zdravia v novom roku, áááále vlastne furt. Luweto.
Tweety
10.01.07,10:49
Ahojte zlatí poraďáci. Som čiast. inv. dôchodca 40%. Poberám iba Čiast. inv. dôchodok 3540 sk.Ženatý 2 nezaopatrené deti. Začal som podnikať ako živnostník od 1. apríla 2006. Bohužiaľ z rôznych príčin som nemal žiadny fin. zisk. Teda nevykazujem žiaden fin. príjem a žiadnu stratu. Pýtam sa, musím podať Daňové priznanie pre rok 2006? Alebo musím podať nulové DP ? alebo keďže mi vznikla zanedbateľná strata, podať DP mínusové? Vďaka prajem veľa zdravia v novom roku, áááále vlastne furt. Luweto.
SZČO vzniká povinnosť podať DP, kedže vyšla strata.
Johanka
10.01.07,11:03
§ 32 Zákona o dani z príjmov
Daňové priznanie
(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak
a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.


Zrozumiteľne povedané - priznanie si povinný podať v tom prípade, ak si v roku 2006 mal príjmy presahujúce 45.408 Sk alebo si vykázal daňovú stratu .