MartinkoK
10.01.07,11:58
Ahojte poraďáci,
mám takúto otázku ak fakturujem za tovar na základe dodacieho listu, musíme aj na faktúre rozpísať všetky položky alebo môžme napísať len fakturujeme Vám za tovar na základe dodacieho listu č... a uvedieme sumu. Na dodacom liste je uvedený tovar, množstvo aj cena bez DPH.
mysimis
10.01.07,11:01
Pokiaľ je DL súčasťou faktúry stačí vypísať - fakturujeme Vám na základe DL....zo dňa....
MartinkoK
11.01.07,13:29
Pokiaľ je DL súčasťou faktúry stačí vypísať - fakturujeme Vám na základe DL....zo dňa....


Mám ešte otázočku nevadí ak sklad nevedieme v účtovníctve, iba v skladovom programe, ktorý nie je súčasťou účtovníctva.
lenkak
11.01.07,16:10
Nevadí, pre Teba sú podstatné výstupy zo skladového softu. Tie použiješ ako podklady do účtovníctva.
ivet.b
29.03.07,06:07
Pekny den prajem,
nasa firma k fakture vzdy pripaja aj dodaci list, nakolko 99% fakturujeme tovar. Zaujimalo by ma ale, ci faktura aj dodaci list mozu byt na 1 liste, cize z jednej strany natlacena faktura a z druhej dodaci list. Neumerne sa nam zvysili papiere a toto by bol dobry sposob setrenia nielen papiera, ale aj miesta na sanony.
Dakujem za odpovede.
ivet.b
29.03.07,07:23
Nikto nepomoze?
Tweety
29.03.07,07:27
Pekny den prajem,
nasa firma k fakture vzdy pripaja aj dodaci list, nakolko 99% fakturujeme tovar. Zaujimalo by ma ale, ci faktura aj dodaci list mozu byt na 1 liste, cize z jednej strany natlacena faktura a z druhej dodaci list. Neumerne sa nam zvysili papiere a toto by bol dobry sposob setrenia nielen papiera, ale aj miesta na sanony.
Dakujem za odpovede.
Ako jednoduchšie riešenie vidím fa- zároveň dodací list, ak aj tak rozpisujete fa, potom už druhá strana nie je potrebná ešte raz duplicitne.
Zita5
29.03.07,07:28
Pekny den prajem,
nasa firma k fakture vzdy pripaja aj dodaci list, nakolko 99% fakturujeme tovar. Zaujimalo by ma ale, ci faktura aj dodaci list mozu byt na 1 liste, cize z jednej strany natlacena faktura a z druhej dodaci list. Neumerne sa nam zvysili papiere a toto by bol dobry sposob setrenia nielen papiera, ale aj miesta na sanony.
Dakujem za odpovede.

Ak na jednej strane chceš mať faktúru a na druhej strane DL /síce som to ešte nevidela/ predpokladám , že Fa s DL dávate pri odbere tovaru hneď .Ak to tak je , tak treba vystaviť položkovite faktúru , kde uvedieš , že táto faktúra slúži zároveň aj ako dodací list ........ Dátum prevzatia tovaru a podpis odberateľa .......

V tom prípade nemusíš dávať DL alebo ho tlačiť na druhú stranu ....
Paula
29.03.07,07:29
Pekny den prajem,
nasa firma k fakture vzdy pripaja aj dodaci list, nakolko 99% fakturujeme tovar. Zaujimalo by ma ale, ci faktura aj dodaci list mozu byt na 1 liste, cize z jednej strany natlacena faktura a z druhej dodaci list. Neumerne sa nam zvysili papiere a toto by bol dobry sposob setrenia nielen papiera, ale aj miesta na sanony.
Dakujem za odpovede.

Pre tvoj archív to asi nie je problém, záleží ale aj na požiadavke, resp. želaní odberateľa....pretože ten si archivuje tieto doklady možno osve a tak ho "prinútiš" míňať peniaze na kopírovanie :)
Paula
29.03.07,07:31
Alebo....posielať odberateľovi fa takto vyrobenú dvojmo.
ivet.b
29.03.07,07:38
Tlacime aj fa, aj dodak z toho dovodu, lebo len na dodaku mame vyrobne cisla kvoli pripadnej reklamacii.
Takze musime aj aj tlacit.
Nebol by to teda problem tlacit obojstranne?
Zita5
29.03.07,07:42
Tlacime aj fa, aj dodak z toho dovodu, lebo len na dodaku mame vyrobne cisla kvoli pripadnej reklamacii.
Takze musime aj aj tlacit.
Nebol by to teda problem tlacit obojstranne?

Obojstrannú tlač Ti nič nezakazuje , ale ako to bude vyzerať ....no neviem zamyslite sa nad tým ......že by vás vytrhlo 0,18 hal. za 1 ks A4 ofsetu, však zákazník zaplatí aj to ....;) a čo sa týka archívu ten bude vždy plný ;) papierov..
ivet.b
29.03.07,07:52
Dakujem vsetkym za odpovede. Nejde mi ani tak o naklady na tlac 1 ks A4, ale o usporu papieru a priestoru.
Mirka_z_BA
29.03.07,08:15
Mna by, ale aj tak najviac zaujimalo ako potom odberatel zisti, ze v akej sume mu boli fakturovane jednotlive polozky tovaru. Lebo na dodacom liste nie je uvedena suma za kus. A potom aj ked su nejake zlavy ako si to vie odkontrolovat? A ako si to da do svojho skladoveho hospodarstva, ako zisti cenu za kus? Lebo ponuka na dodavku tovaru nemusi byt totozna s vyfakturovanou sumou a dodanym tovarom.
Paula
29.03.07,10:17
Mna by, ale aj tak najviac zaujimalo ako potom odberatel zisti, ze v akej sume mu boli fakturovane jednotlive polozky tovaru. Lebo na dodacom liste nie je uvedena suma za kus.

Toto je veru "kozmetická" záležitosť, nakoľko sú aj také DL , na ktorých sa detailne uvádza všetko potrebné.....názov tovaru, počet kusov, jednot. cena za 1 ks bez DPH, sadzba DPH,.....a ďalej v riadku aj suma bez DPH*počet kusov daného tovaru .
adu80
04.04.10,19:38
Ahojte,
cislo faktury a dodacieho listu musi byt rovnake?
adi11
04.04.10,20:09
Ahojte,
cislo faktury a dodacieho listu musi byt rovnake?
nemusi