karka
10.01.07,13:01
Da sa niečo robiť ok zamestnanec je na PN od 18. 12. 06 a mne doniesol papier az dnes. uz to urobil 2 krat.dva dni mal dovolenku a zas je PN. nemohli sme ho kontrolovať. alebo jednoducho musime mu platit marodku.
Tweety
10.01.07,12:04
Da sa niečo robiť ok zamestnanec je na PN od 18. 12. 06 a mne doniesol papier az dnes. uz to urobil 2 krat.dva dni mal dovolenku a zas je PN. nemohli sme ho kontrolovať. alebo jednoducho musime mu platit marodku. Upozorniť zamestnanca na povinnosť odovzdať doklad o PN včas, s tým, že mu nebude nabudúce preplatená náhrada. Najjednoduchšie to ošetriť v ISmernici.
MIRKA111
07.07.08,07:05
Neviem čo mám robiť, od 12.05. zamestnanec prestal chodiť do zamestnania, nedal o sebe nič vedieť a tak som čakala až do konca mesiaca či donesie PN kedže ju nedoniesol tak som mu dala od 12.05. Absenciu a kedže na poštu nereagoval rozviazali sme s ním k 31.05.2008 pracovný pomer. Dnes 07.07. prišiel po výplatu za mesiac máj, ktorú si už prevzal minulý mesiac a začal rozprávať niečo v zmysle že mi mal niekto tu jeho PN poslať. Čo mám spraviť ak mi donesie tu PN po dvoch mesiacoch? Mám ju brať vôbec do úvahy a zrušiť skončenie PP alebo ako?
MIRKA111
07.07.08,07:55
Posúvam
jankasm
07.07.08,08:02
Posúvam

Toto je veľmi neseriózne jednanie z jeho strany. Ak aj skutočne bol PN a po niekom ju poslal, myslím si, že v jeho záujme by malo byť zamestnávateľovi zavolať, informovať ho o PN a rovnako sa informovať či mu PN bola doručená. Teraz, po mesiaci, navyše keď dostal A a bol ukončený PP je ťažké sa rozhodovať čo urobiť.
No ak je to zamestnanec, o ktorého zamestnávateľ nechce prísť, tak je možné všetko zrušiť, aj A aj ukončenie PP a nahradiť to PN.
Ale zaujímavé je, že ak bol skutočne PN a aj Vám ju poslal, tak prečo nereagoval na písomné výzvy. :o
brčko
07.07.08,08:43
súhlasím s Jankou.
ešte ma napadlo:
- ako/kedy prevzal výplatu za máj - osobne (bol v júni vo firme?) alebo dostal na účet?
- a prevzal ukončenie PP (predpokladám dali ste mu okamžité ukonč.PP podla § 68 ods.1 písm.b -z dôvodu absencie.)? Dúfam, že to máte v poriadku, aby nebol nakoniec on vo výhode!
- ak by už niekto nedoniesol PN-ku dobre- "snád" sa môže stať, ale čo s papierom na pokračovanie Pn na další mesiac. Aj ten sa niekde cestou stratil?
MIRKA111
07.07.08,09:57
Výplatu si prevzal osobne v pokldni firmy, ukončenie sme mu odoslali doporučene /z dôvodu absencie/ ale po uplynutí doby prevzatia nám ho pošta vrátila, kedže si ju neprevzal, tak ju berieme ako odovzdanú/vrátenú ju máme priloženú k jeho zložke/ a jeho pokračovanie som ešte tiež nevidela.
Na sociálnej mi povedali, že aj ked ju donesie po dvoch mesicoch tak ju musíme uznať a zemniť absenciu na PN.
MIRKA111
29.09.08,06:21
Mám zase problémy z PN-kami, 02.09. nám zamestnanec odovzdal pokračovanie PN. kedže som 03.09. bola mimo firmy odovzdala som ju na sociálnu až 05.09., kedže štvrtého nebol stránkový deň. Dnes mi volal "zamestnanec", že keďže som PN neodovzdala do štvrtého tak mu PN zo sociálnej uhradia až v nasledujúcom mesiaci.................. Akým postihom to zamestnanec voči mne môže riešiť, alebo lepšie povedané ako to riešiť........
Tweety
29.09.08,06:24
Mám zase problémy z PN-kami, 02.09. nám zamestnanec odovzdal pokračovanie PN. kedže som 03.09. bola mimo firmy odovzdala som ju na sociálnu až 05.09., kedže štvrtého nebol stránkový deň. Dnes mi volal "zamestnanec", že keďže som PN neodovzdala do štvrtého tak mu PN zo sociálnej uhradia až v nasledujúcom mesiaci.................. Akým postihom to zamestnanec voči mne môže riešiť, alebo lepšie povedané ako to riešiť........
Źiadnym, bola si v termíne na jej odovzdanie .
Barbara
29.09.08,06:47
druhýkrát nech si to odnesie do soc. poist. sám a Tebe nech doručí kópiu a bude si istý, že to tam je načas..
veľakrát sa to stane, že zamestnanci nám volajú, že nedostali vyplatené ND a pritom my máme ústrižok z pošty o tom, že tie lístočky prevzali včas. nevyplatia ND, lebo zabudnú, alebo čo, a potom sa vyhovárajú nato , že tie doklady nedostali .
nemyslím si, že 5-ého by bolo neskoro na vyplatenie, nakoľko oni posielajú ND až okolo 20-ého.:rolleyes:
MIRKA111
29.09.08,06:54
Už bol za mnou aj ďalší zamestnanec, všetkým hovoria, že chybu som spravila ja......... Aký termín vlastne platí všeobecne do koľkého ich mám odovzdať? Veď v septembri bolo 1. sviatok, 3. prvý aj posledný stránkový deň na odovzdanie včes? Zdá sa mi to postavené na hlavu. ešte aj 29.08. bol sviatok.....
Tweety
29.09.08,06:55
Už bol za mnou aj ďalší zamestnanec, všetkým hovoria, že chybu som spravila ja......... Aký termín vlastne platí všeobecne do koľkého ich mám odovzdať? Veď v septembri bolo 1. sviatok, 3. prvý aj posledný stránkový deň na odovzdanie včes? Zdá sa mi to postavené na hlavu. ešte aj 29.08. bol sviatok.....
Do troch dní. Zo stránky SP:
doklady musia byť pobočke predložené spravidla do 3. až 5. dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca