dracica
10.01.07,13:34
Mám takýto doklad:
názov: Doklad o nákupe a cene /tlačivko zakúpené v SEVte/
obsahuje: názov tovaru zakúpeného, cena bez DPH, DPH, spolu, daňový kód pokladne, a dole je pečiatka spoločnosti a podpis, dátum zakúpenia tovaru, a číslo dokladu

Môžem si na základe takéhoto dokladu odpočítať DPH a uplatniť si dan. výdavok. Alebo si mám pýtať z tejto firmy doklad z ERP ???
Zoltán Kovács
10.01.07,12:36
Mám takýto doklad:
názov: Doklad o nákupe a cene /tlačivko zakúpené v SEVte/
obsahuje: názov tovaru zakúpeného, cena bez DPH, DPH, spolu, daňový kód pokladne, a dole je pečiatka spoločnosti a podpis

Môžem si na základe takéhoto dokladu odpočítať DPH a uplatniť si dan. výdavok. Alebo si mám pýtať z tejto firmy doklad z ERP ???

Takýto doklad sa vystavuje v prípade, keď je ERP pokazená. Plne nahrádza bloček z ERP, samozrejme ak má všetky náležitosti.
dracica
10.01.07,12:42
no podľa mňa má všetky potrebné náležitosti /viď prvý príspevok/ porovnala som to aj s nejakým ERP dokladom...nie je to paragón ???
Tweety
10.01.07,12:43
no podľa mňa má všetky potrebné náležitosti /viď prvý príspevok/ porovnala som to aj s nejakým ERP dokladom...nie je to paragón ???
Niet nad čím špekulovať, jednoznačne doklad uznať.
ekopo
10.01.07,12:44
no podľa mňa má všetky potrebné náležitosti /viď prvý príspevok/ porovnala som to aj s nejakým ERP dokladom...nie je to paragón ???
Daňový doklad je teoreticky aj zdrap papiera ak spĺňa všetky náležitosti.
dracica
10.01.07,12:46
však to je aj na peknú sumu, a náklad je uznateľný z pohľadu zákona o dani z príjmov, obhájiteľnýýý s týmto nemám problém..
1Zlata
10.01.07,13:56
nie dokladom je iba doklad z registračne pokladnice alebo náhradný očíslovaný paragón ak bola ERP nefunkčná
ekopo
10.01.07,14:06
nie dokladom je iba doklad z registračne pokladnice alebo náhradný očíslovaný paragón ak bola ERP nefunkčná
Nie každý daňový subjekt je povinný používať na evidenciu tržieb ERP.
Johanka
10.01.07,14:30
nie dokladom je iba doklad z registračne pokladnice alebo náhradný očíslovaný paragón ak bola ERP nefunkčná
To je silné tvrdenie.
Aj názov témy je zlý, lebo zákon o DPH nehovorí o daňových dokladoch, ale o faktúrach a o tom, čo faktúra má obsahovať.
duficek
10.01.07,14:37
bud za ten doklad rada, blocky z ERP casom vyblednu a budes ich musiet vyhodit na 100%, toto ti nevybledne :)
Antonia Jendrišáková
10.01.07,14:51
Bavíte sa o DPH a dani z príjmov. Prosím Vás má niekto klienta, ktorý poskytuje služby (mandátna zmluva) TIPOSu ? Lotériové- oslobodené od DPH a nelotériové činnosti-neoslobodené. Poradíte spôsob zaúčtovania ? Máme DPH koeficientom a JÚ.
abel
10.01.07,15:05
Mám takýto doklad:
názov: Doklad o nákupe a cene /tlačivko zakúpené v SEVte/
obsahuje: názov tovaru zakúpeného, cena bez DPH, DPH, spolu, daňový kód pokladne, a dole je pečiatka spoločnosti a podpis, dátum zakúpenia tovaru, a číslo dokladu

Môžem si na základe takéhoto dokladu odpočítať DPH a uplatniť si dan. výdavok. Alebo si mám pýtať z tejto firmy doklad z ERP ???
Ešte mi tam chýba IČ DPH predávajúceho.
dracica
10.01.07,15:37
Tak teraz ste ma zmagorili ja som ho dala do dan. nákladov aj som uplatnila DPH...
duficek
10.01.07,15:48
Ešte mi tam chýba IČ DPH predávajúceho.
a ICO ti tam nechyba?

ja predpokladam ze na tej peciatke ICO aj IC DPH uvedene su...
Prue
10.01.07,15:49
Možno je na pečiatke (IČ DPH)
Prue
10.01.07,15:51
Duficek, predbehol si ma ... :-)
abel
10.01.07,15:53
Tak teraz ste ma zmagorili ja som ho dala do dan. nákladov aj som uplatnila DPH...
Prečo sme ťa zmagorili? Ak tam nejako dodáš to IČ DPH predávajúceho, má to všetky náležitosti faktúry pre účely odpočítania DPH § 71 ods. 2a)-i) a ods.5 - ešte predpokladám, že celková suma na ňom nie je vyššia ako 50000.- Sk. Keďže paragony sa vydávajú počas závady na ERP, nahrádzajú doklad vyhotovený ERP. A či má predávajúci záznam o poruche v knihe pokladne už je zrejme jeho problém.
abel
10.01.07,16:00
a ICO ti tam nechyba?
Ani veľmi nie - dnes som ohromne múdra :mee: :mee: - DÚ mi chce vyhodiť všetky faktúry, kde môjmu klientovi dodávateľ omylom v IČ DPH uvádza jeho číslo len 9-miestne; zrejme omylom vypustili jednu číslicu, čo som si samozrejme nevšimla ani ja, ani klient ani dodávateľ, ale pozorné oko pani kontrolórky si to veru všimlo. A § 71 zákona o DPH veru IČO nespomína, len jeho identifikačné číslo pre daň.
duficek
10.01.07,16:10
Ani veľmi nie - dnes som ohromne múdra :mee: :mee: - DÚ mi chce vyhodiť všetky faktúry, kde môjmu klientovi dodávateľ omylom v IČ DPH uvádza jeho číslo len 9-miestne; zrejme omylom vypustili jednu číslicu, čo som si samozrejme nevšimla ani ja, ani klient ani dodávateľ, ale pozorné oko pani kontrolórky si to veru všimlo.
toto sa stalo aj mne. vystavoval som odberatelom faktury, v PC mi vsetky udaje sedeli, po vytlaceni fakturu len zbezne prebehnem. vsetko sa vytlacilo v poriadku, len IC DPH nema vytlacenu poslednu cislicu - tlacova zostava softveru tam mala kolonku na to cislo trosku mensiu. :(
samozrejme si to vsimol jeden odberatel a potom som s hrozou zistil, ze som take faktury poslal vsetkym. ostatni odberatelia si to tiez nevsimli, upozornil som ich na to, ale spatne prerobenie faktur neziadali....
nemoze klient poziadat dodavatela o spatne prerobenie faktur?
Zita5
10.01.07,16:12
však to je aj na peknú sumu, a náklad je uznateľný z pohľadu zákona o dani z príjmov, obhájiteľnýýý s týmto nemám problém..


I napriek tomu , že by doklad zo ŠEVTU obsahoval všetky náležitosti a je ešte k tomu na peknú sumu a uznateľnú , práve preto by som si vyžiadala faktúru s príjmovým dokladom o zaplatení . Bola by som kľudnejšia .
dracica
10.01.07,17:09
Ešte mi tam chýba IČ DPH predávajúceho.

Na pečiatke sú všetky potrebné udaje ICO, IC DPH, DIC, adresa, atd to som skontrolovala...ta suma je 2600 Sk,- pre niekoho mala suma, pre niekoho nie...ale nemám rada tieto paragóny
Milan Benka
10.01.07,17:22
Ani veľmi nie - dnes som ohromne múdra :mee: :mee: - DÚ mi chce vyhodiť všetky faktúry, kde môjmu klientovi dodávateľ omylom v IČ DPH uvádza jeho číslo len 9-miestne; zrejme omylom vypustili jednu číslicu, čo som si samozrejme nevšimla ani ja, ani klient ani dodávateľ, ale pozorné oko pani kontrolórky si to veru všimlo. A § 71 zákona o DPH veru IČO nespomína, len jeho identifikačné číslo pre daň.

Obch.zákonník
§ 3a
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html#hore)

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.


Myslím si, že aj faktúra je obchodným dokumentom.


A na okraj tejto témy: pojem daňový doklad sa už nepoužíva.
dracica
06.02.07,09:38
Možno je na pečiatke (IČ DPH)

ano bolo na pečiatke uvedené IČ DPH
orazel
15.02.07,16:04
Môj klient dá kupujúcim ako doklad len horeuvedené tlačivo, nepoužíva ERP a ani nefakturuje. Odôvodňuje to tým, že objem financií, získaný drobným predajom je nízky a nebolo by rentabilné investovať do kúpy ERP. Je to postačujúci doklad, ked v peňažnom denníku vystavím PPD a prílohou budú uvedené tlačivá? Dakujemhttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
dracica
15.02.07,16:49
Môj klient dá kupujúcim ako doklad len horeuvedené tlačivo, nepoužíva ERP a ani nefakturuje. Odôvodňuje to tým, že objem financií, získaný drobným predajom je nízky a nebolo by rentabilné investovať do kúpy ERP. Je to postačujúci doklad, ked v peňažnom denníku vystavím PPD a prílohou budú uvedené tlačivá? Dakujemhttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif

nezdá sa mi ze je toto v poriadku ....
orazel
15.02.07,17:22
nezdá sa mi ze je toto v poriadku ....

Tak ako dodatočne doriešiť túto situáciu, jedná sa o rok 2006, EPR klient nekúpi a dodatočne vystaviť faktúry tiež nie je reálne, lebo nevie, komu predal. A pravdepodobne ani samotný PPD nie je postačujúci doklad. Dakujem, za všetky rady
dracica
15.02.07,17:26
Tak ako dodatočne doriešiť túto situáciu, jedná sa o rok 2006, EPR klient nekúpi a dodatočne vystaviť faktúry tiež nie je reálne, lebo nevie, komu predal. A pravdepodobne ani samotný PPD nie je postačujúci doklad. Dakujem, za všetky rady

neviem ci sa toto dá vobec riesit .... dufam ze aspon tento rok vystavuje faktury