tomas.culik
10.01.07,14:10
Ahojte
Pisal som niekedy v dec. a chcel som sa dozvediet nieco o hygiene na pracovisku, ako buduci zamestnavatel.
Diky moc za info a postrehy na temu hygiena na pracovisku. Napisal som na Urad verejneho zdravotnictva a cakam na odpoved. Napriek tomu by som sa rad spytal: Je nevyhnutne okrem toaliet vytvorit aj ine priestory? napr: satna, umyvarka a pod. Ako je to s umiestnenim a napojenim socialnych zariadeni na pracovisko...? Buduci zamestnanci (4 vo vyrobe) budu pracovat s keramickymi materialmi ako glazury a tekuty ker. kal. Keramicky material nieje jedovaty, ale obsahuje niektore latky ktore mozu pri poziti, inhalovani a dotyku s pokozkou sposobit problemy!, a v surovom stave je prasny. Ako ochranit zdravie zamestnancov vo vyrobe? Je nutne vo vyrobnych priestoroch nainstalovat zariadenie na odsavanie prachu, pripadne tepla? Ako je to s priestormi pre vedenie a manazment(3-4 ludia)?
karol.za
10.01.07,15:55
ahoj tomáš
aby si sa ,,dostal,, do obrazu bolo by najlepšie prečítať si vládne nariadenie č.391/2006 o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách,tam je skoro všetko spomenuté a samozrejme aj odrážky na ďalšie právne predpisy
ako podnikateľovi-zamestnávateľovi ti prajem ,,nech sa obchody hýbu,, a zamestnanci nech šíria dobré meno tvojej firmy.
s pozdravom karol
:) :) :) :) :)

v príhohe citované nariadenie vlády