SlavkaS
10.01.07,15:53
Dobrý deň,

keďže v tom nemám jasno, žiadam Vás o radu pri nasledovnom:

Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo zavislej činnosti........ sa podpisuje aj keď si zamestnanec neuplatňuje nezdaniteľnú položku?

Resp. treba ho mať ku každej prac.zmluve, dohode a v bode I. uviesť neuplatňujem?

Vopred ďakujem
evina
10.01.07,14:58
Dobrý deň,

keďže v tom nemám jasno, žiadam Vás o radu pri nasledovnom:

Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo zavislej činnosti........ sa podpisuje aj keď si zamestnanec neuplatňuje nezdaniteľnú položku?

Resp. treba ho mať ku každej prac.zmluve, dohode a v bode I. uviesť neuplatňujem?

Vopred ďakujem

Ak si neuplatňuje NČ, resp. DB nemá ho prečo podpisovať...
DanielaSL
10.01.07,15:06
Ja ho dávam každému podpísať.....sú tam predsa dve veci na výber...uplatňujem a neuplatňujem, sú tam údaje o manželke, poberaní dôchodku...takže ja to preberiem s každým zamestnancom.
SlavkaS
10.01.07,15:07
Zarazilo ma to z dôvodu, že takého zamestnanca mám a teraz mu vydávam potvrdenie o príjmoch..... a neviem ako mám zdokladovať prevzatie.
DanielaSL
10.01.07,15:09
Zarazilo ma to z dôvodu, že takého zamestnanca mám a teraz mu vydávam potvrdenie o príjmoch..... a neviem ako mám zdokladovať prevzatie.

Vidíš...na tento dôvod som zabudla, aj kvôli tomu, aby som to mala kde poznačiť. Nakoniec...môže dôjsť k zmene...takže ja to dávam.